Aké skúsenosti máte s nosičmi pre bábätko?

ivka82
10. máj 2011

Mamičky, ktoré máte skúsenosti, napíšte, budem rada za každú informáciu. Mám 2 mesačné bábatko a uvažujem nad kúpou nosiča pre babatko. Mei -Tai, ergon.nosic Liliputi a pod. ďakujem

zopka
10. máj 2011

Ahoj.
Mei-Tai som kúpila kamoške a využila ho dobre. Nepýtala som sa jej na podrobnosti, ale nosila ho často a nesťažovala sa na nič. Je to lacnejšie ako ergo. Len tam treba trochu dlhšie viazať tie pásy, ale nie je to nič strašné.
Ja mám ergo a pri staršom synovi som ho využila riadne. Používala som ho asi od jeho 3 mesiacov, ale na začiatku len tak pozvoľne. Nič mi na ergu nevadilo. Nosil ho aj muž (baby-šatku dopredu odmietal), lebo to bolo ľahké na založenie . Ale nosili sme dieťa v nosiči len na bruchu. Na boku nikdy a na chrbte asi len raz, lebo som si nebola istá, čo tam to moje dietko robí, keď naň nevidím. 😀 Mala som aj tzv. novorodeneckú vložku, čo bol taký mini-paplóniček (800 Sk bolo aj celkom dosť za to) ale to sme využili minimálne. Malo to slúžiť na to, aby som si do erga vložila dieťa aj poležiačky. Inak v ergu som aj kojila. Dalo sa to. 😉
Už aj mladšieho syna som dala do erga asi 3x, len som si všimla, že mal od toho nejaké červené líčka - od tých pásov - on to žužle, šúcha sa o to. 😀 Neviem, či som ergo vyprala v nejakom blbom prášku, alebo čo... 😒 Čiže sa to dá aj prať - myslím, že na 30°C, ale nemá sa často. Ja ergo vrelo odporúčam. Podobná je manduca, ale s tou skúsenosti nemám a je asi o trošku lacnejšia ako ergo. Prajem ti, aby si si dobre vybrala, lebo zlý nosič môže privodiť aj zdravotné problémy a hlavne chlapci by mali mať nosiče, ktoré im nebudú spôsobovať tlaky na pohlavie.

norikk
10. máj 2011

ahoj, ja som predvcerom poprosila, tora sije Mei Tai, nech mi jeden usije 🙂 ...ale my uz mame 7 mesiacov....pre takeho drobca by som skor volila nieco ine ako mei tai, mne sa skor zda, ze to je pre väčšiee, pevnejsie deticky, ktore same drzia hlavicku....
napriklad babysatka, alebo rgonomicky nosic...ale ta satka je naj, lebo v nej babo moze byt priecne aj v lahu 🙂

macka23
10. máj 2011

@ivka82
mame ergo, maleho sme v nom nosili asi od 4 mesiacov...myslim ze sme ho max vyuzili...jednoduche zapinanie, aj pre chlapov 🙂 a maly si v nom pocas prechadzky rad zdriemol 🙂 iny nosic sme neskusali, ale pred kupou som som tiez velmi dlho hladala a vyberala :D a vyhralo vtedy ergo a nelutujeme 🙂

roo
10. máj 2011

Mei tai urcite az pre dietatko, ktore ma pevnejsi chrbatik - cca od 6 mesiacov. Ja som si usila podla navodu na nete a je suprove. Vobec sa neviaze dlho, je to rychlovka. Mam ho z ceskeho kanafasu (bavlna), da sa prat aj na 60-ku. Co sa tyka usitia, tiez to nebolo narocne, a to bola vlastne prva vec, ktoru som si usila 😉 Investicia tio ale co sa tyka materialu, nebola velka.
Mam aj babysatku, pre take male mimi, ako mas teraz, je to najlepsie. To bola vacsia investicia, ale zas na dlho. Pri starsom dietatku som pouzivala oboje podla situacie. Na dlhsie vylety do prirody satku, na kratke a nakupy mei tai. Na doma som to striedala. Satku som pouzivala aj ako prikryvku do kocika a bola po ruke pre pripad potreby.

renatkas
10. máj 2011

mame doma ergonomicky nosic Liliputi a je to jedna z najlepsich investicii ktore sme urobili. Nas maly sa nerad kocikoval a tento nosic bol vyslovene vyslobodenim, lahko sa zapina a vobec z toho neboli chrbtica. S klokankou sa neda ani porovnat. Dokonca ked sme mali obdobie problemoveho spanku tak toto bol jediny sposob ako mi najrychlejsie zaspinkal, kupovali sme ten drahsi aj s novorodeneckou vlozkou kvoli tomu ze sa nam viac pacil a teraz ho aj vyuzijeme pri druhom babatku, takze sa velmi tesim. Mas viac firiem ktore tieto nosice aj poziciavaju a mas moznost si to vyskusat, ja som to vyuzila a nemala som ziadny problem, nakoniec sme ho aj zakupili.

mau
10. máj 2011

odporúčam prečítať si článok o nosení od emjee - obsahuje veľa užitočných info aj o jednotlivých nosičoch https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emjee/clanok...

zitaje
10. máj 2011

Pre zaciatok mei tai nie je najlepsia volba, kedze v meitai dieta nie je dostatocne istene zboku - na zaciatok je idealna satka. Teda satka je idealna aj na neskor, je variabilna, pohodlna, skladna.
Meitai je dobra vec, ale ja som pri satke nevyuzila, mala som dva pozicane, ale vzdy som sa vratila k satke. 😉

ketrina111
11. máj 2011

Ja mám 4mesačného chlapčeka nosím ho od 3 mesiacov a mám ring sling. Veľmi sa mu v tom páči a mne dvojnásobne je to perfektná vec vrelo odporúčam, ked len potrebujem niekde na rýchlo odskočit ako do obchodu, alebo ku doktorke tak je to na nezaplatenie(kedže sa mojmu drobcovi v kočíku nepáči a aj tak kým sa s tým kočíkom vymotám tak to dlho trvá). Tiež sa v tom pohodlne kojí naozaj je to veľmi dobrá vec ring sling a samohojdacia hojdačka sú dve veci čo naozaj najviac využívame. Ja ked som zhodnotila všetky tieto nosiče tak si myslím že toto je najlepšie lebo je to jednoduchšie na používanie ako šatka ale má to všetky výhody šatky. Pri takých nosičoch ako Liliputi sa mi zdá že tie nožičky má veľmi nepohodlne no môžem sa mýlit je to môj názor.

dadis
11. máj 2011

ja mam 21 mesacnu slecnu, nosim ju v mei tai amazonas, je vyborny, vobec jej 11kg necitim a aj ona sa v nom citi dobre, mam ho vsak len asi pol roka, takze neviem ako sa v nom nosi male babo...to som mala elasticku satku Liliputi a bola som s nou tiez velmi spokojna... a stale nosim iba na bruchu..ani bokom ani vzadu som to neskusala, v predu mi to vyhovuje najviac...Saske sa tiez paci, ked sa chce za niecim pozriet, tak otoci hlavicku, ale vacsinou ked sa nosi, tak si uziva tu blizkost mamy a privinie sa ku mne...

azarijka
11. máj 2011

@ivka82 ja mam satku, uuuupppplne uzasna vec 😉 na male babetka su podla mna satky najlepsie... ale teraz ako je teplo sa mi zdalo ze sa v nej dost poti, lebo my mame dost hrubu satku, tak sme si kupili manducu a tiez som s nou maximalne spokojna. a akurat pred par dnami som usila mei tai, ale ako uz bolo napisane ze je to asi pre vacsie deticky aj mne sa zda ze predsa len v tej satke alebo manduce je to babo tak pevnejsie zachytene.

lolittka
9. aug 2011

Ergo nosič- najlepšia voľba. jednoducho geniálny!!!

lenka_da
10. aug 2011

My mame ergo nosic liliputi a je jednoducho uzasny! Jedine, co lutujem, ze som ho nemala uz pri prvom dietati... ALE - treba zvazit, od kedy ho zacnes pouzivat, podla mna su na vsetkych nosicoch v navode trochu zavadzajuce informacie (pri niektorych typoch nosicov sa pise dokonca, ze sa mozu pouzivat od narodenia alebo od dvoch, mesiacov...). Asi ma niektore maminy roznosia v zuboch alebo sa budu smiat ale ja som si s prvym dietatom uzila svoje (rehabilitacie, vojtovka) a ked som sa pytala primarky na nazor o noseni, jednoznacne zakazovala nosit dieta (aj zdrave) vo vertikalnej polohe prvych 9 mesiacov. Priznam sa, tiez mi to pripada trochu pritiahnute za vlasy, ale aj tak som syna nosila do 7 mes. v baby vaku v polohe lezmo a az potom v nosici. Takze nosic liliputi je skvela investicia ale porad sa s lekarkou, kedy zacat babo nosit... tolko moja rada 😉