Aké kočíky teraz letia?

18. jún 2023

Dievcata, budem mat druhe babatko, po 7. rokoch. Po prvom som kocik predala, a teraz ked pozeram na trhu vsetky tie kociky, no mam hlavu ako melon. Tooolko znaciek, moznosti… no ja vobec neviem co si vybrat. Viem len jedno, ze nechcem nic mega drahe a celkovo nepotrebujem ten najmodernejsi.
Chcem funkcny, dobry, ale aj kvalitny kocik, no za normalnu cenu. Tak sa pytam, s cim ste aktualne spokojne vy, po akych znackach sa oplati obzerat a naco nezabudnut?
Vopred dakujem.

sunshine_18
18. jún 2023

Cybex, joolz, bugaboo, moon

diavant
18. jún 2023

Premysliet si ci korytkove sedenie alebo nie a skontrolovat velkost vanicky. A ci sa vojde do vytahu 😀

vkatush
18. jún 2023

Veľká vanička (hlavne ak to bude zimné dieťa, čo asi áno, keď teraz už čakáš), či sa zmestí do výťahu, ľahko skladný do auta a zároveň nech sa ti tam aj pomestí (ak máš malé auto, veľa kočíkov nemá šancu), váha kočíka nech nie je 50 kilový, ideálne rúčka preklapacia, nech sa môže prehodiť dopredu dozadu (nech nemusíš otáčať celý kočík kvôli slnku), odpružené kolesá sú super, ak by sa naň dalo dať aj vajíčko je tiež výhoda, držiak na tašku a nejakú priestor pod na veci (nie všetky to majú), polohovateľný, neísť do 3kombo,...

A viac mi teraz nenapadá.

simona92101
19. jún 2023

My sme mali teraz pre zimne dieta Moon relaxx edition s nafuk.velkymi kolesami,a ja som velmi spokojna.super do terenu,lahka manipulacia,sportak sa da zlozit naraz z podvozkom,a velke plus je ze sa strieska da vyskovo regulovat ked dieta podrastie.vajko sme si k tomu dokupili.cena prijatelna okolo 500e

dzejsik
19. jún 2023

premyslieť hlavne:
- korýtko vs. rovný ľah
- maximálnu váhu (ja by som nad 12 kg nešla)
- je potrebná skladnosť do auta?
- rozmery v prípade malého výťahu
- ako dlho vydrží šporťák a budem ho chcieť do 3 rokov alebo potom prejdem na niečo malé
- rozmer vaničky (pre zimné bábätko netreba tak dlhú ako pre letné)
- dĺžka striešky, odvetrávanie, prípadne náhľadové okienko vo vaničke
- v akom teréne budeš jazdiť (mesto / lesné cesty? ) ... od toho závisí skladnosť, váha, odpruženie...)
- veľkosť spodného koša
- výška kočíka na základe výšky rodičov, polohovanie rúčky cez kĺb alebo teleskopicky, umiestnenie vaničky vyššie/nízko

overené značky: Easywalker, Joolz, Bugaboo, Cybex, Oyster, Mamas & Papas, Maxi Cosi, Nuna, z lacnejších lepších Moon, Britax, Petite & Mars, Zopa ....

vajíčko ku kočíku kúpiť buď zvlášť alebo ak je v 3kombi kvalitnejšie - značky Cybex, Maxi Cosi, Be safe, Nuna, Joie, Britax...

mimisk
20. jún 2023

roan IVI , teraz podla mna top kočik