Zvýšený testosterón

ematko29
25. jún 2012

môžem sa opytať,ma niektorá zvas zvyšeny testosteron?mne ho zistili,dnes prišli vysledky.beriem duphaston na upravu cyklu,chcela by som sa otom dozvedieť viac.dakujem

carmen23
2. júl 2012

Ahoj! Ja som tu nová :D Snažíme sa s manželom uz 1,5 roka otehotnieť. 3.mesiac to riešime u Dr. Urobil mi horm.profil a zistil, že mám trochu zvýšený mužský hormón v tele. Začal to riešiť s Clostylom, aby sa mi dozrievali folikuly. Menzes som zvykla mať na 23-24. deň. 2mesiace mi sledoval folikuly. Mala som až 3 dozreté. Ale stále nič. Menzes som dostala počas tých 2mes. na 27-29.deň. Teraz som brala Clostyl už 3.mesiac, dnes mi pichli injekciu Pregnyl na uvolnenie vajíčka. Zase ma čaká dlhé čakanie na výsledok. Som z toho už zúfalá. Ale stále dúfam, že sa to tento mesiac podarí :D

ematko29
autor
3. júl 2012

@carmen23 podla toho čo čítam ,že maš pravidelny menzes,tak mi to prijde ako že ovulaciu by si mala mať,ale ked je ten cyklus taky kratky tak tam by asi mal byť problem sprogesteronom ktory je doležity v druhej polovici cyklu aje doležity pr uhniezdenie vajíčka,duphaston nepredpísal?

ematko29
autor
3. júl 2012

@carmen23 no síce som čítala,že ani pravidelná menštruacia nezaruči ovulaciu,ale duphaston by ti mohol podla mna predpísať

carmen23
3. júl 2012

@ematko29 Prave ze ja neviem na co je presne Duphaston, tak som to zatial ani neriesila. Mozno preve kvoli tomu mi nedal, lebo menzes mam v poriadku, aj ked mam skrateny cyklus, preto mi aj Clostil daval od 3DC pocas 5dni 1tb. A zatial ma len sledoval ako reagujem. Vlastne mi to predlzil trosku cyklus. Ja mam nizke FSH a LH tusim, hormony, kt. zobpovedaju aby sa vajicko uvolnilo, aspon tak mi to vysvetloval. Tak a prave Pregnyl obsahuje tieto hormony. K zahniezdeniu v mojom pripade ani nedojde, kedze sa vajicko neuvolni, nema sa co zahniezdit. Uz som z toho jelen inac 😖

ematko29
autor
3. júl 2012

ja už deti mám,len som nevedela kde zadať tému,ale vpodstate som sa tiež liečila klostilbegitom ana druhy cyklus som otehotnela,možno sa už tento mesiac vám podarí babetko 🙂 ale vtedy som nemala problem s testosteronom až teraz mi vyšiel zvyšeny,hm katastrofa stymi hormonami.akedy čakaš m enzes?

zvedavamt
3. júl 2012

čítali ste príbalový leták toho "lieku?
tu je
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/duphas...
no ja by som toto do seba nedala

carmen23
3. júl 2012

@ematko29 Ani nehovor, je to hrozne...Ja som mala 3davky Clostilu, vcera mi pichli Pregnyl, lebo vraj hodnoty hormonov, ktore zodpovdaju za ovulaciu su nizke, vlastne FSH a LH ak sa nemylim, kvoli tomu mi pichli tu injekciu, lebo na Clostil som reagovala dost dobre, vlasne foliky dozreli, len ci sa aj vajicko uvolnilo, v tom bol problem. Ms cakam az okolo 18eho, tak uvidime, dufam ze uz nedorazi, akurat budeme na dovolenke, mala by som 2x vacsiu radost :D Vy teraz planujete druhe babo ?

carmen23
3. júl 2012

@zvedavamt Tak dufam ze ani ja nebudem musiet, zatial o tom nebola rec...stacia mi tie ktore beriem teraz, uz aj tych mi zacina byt zle.

ematko29
autor
4. júl 2012

@carmen23 momentálne nie len sa pokušame vyrovnať cyklus,ja som prvykrát brala klostilbegit v roku 2005 vtedy bol pod inym nazvom,druhykrát v roku 2008ati poviem už mi stačilo,su to silné lieky silnejšie jak duphaston,ale duphaston je niečo iné je na druhu fázu mc a klostil na prvu ak sa to da takto napísať.ale nemyslim si ,že je duphaston až take svinsttvo je dokonca jemnejšia forma provery ktora je silnejšia.provera aduphaston su vpodstate umely hormon progesteron.aked si predstaviš že nemam skoro vobec menzes tak myslim ,že oproti antikoncepcii ktora mi služila ako uprava je toto ovela jemnejšia forma,skušame aj bylinky no neviem čo z toho bude.ja som tiež dufik nebrala ked som chcela otehotnieť apekne mi prebehla ovulka anasledne tehotenstvá,mna to v tvojom prípade napadlo lebo si pisala ,že máš ináč kratke cykly aaj v takych prípadoch sa dáva dufik.ale nemiešam sa nemusím mať pravdu.ale myslim,že teraz ked ťi pichol pregnil by si mala otehotnieť.držim prsty 🙂

carmen23
4. júl 2012

@ematko29 Jasne chapem, si zlata ze si mi to takto napisala. Som pocula ze na upravu cykla a pre pravidelny ms je super bylinka alchemilka - neviem ci si uz o tom citala, ale asi ano, ked hovoris ze to riesite aj bylinkami :D
Tak dufam ze sa nam to uz tentokrat podari, uz na to cakame dlho...ale urcite sa oplati dockat...dakujem ti za povzbudenie. Aj ja ti drzim palce, aby bolo vsetko OK 😉

ematko29
autor
4. júl 2012

@carmen23 hej pijem ju odušu. 😀 tak uvidíme čo bude.ešťe pol roka mi bude trvať liečba duphastonom ,len ten testosteron ma štve,snad to bolo len jednorazové uvidime o pol roka.tak sa držte 🙂

tyli
14. sep 2012

@carmen23 ahoj chcem sa iba popýtať ako sa darí? mne teraz tiež Dr. zistil, že mám nižšie hodnoty LH, tuším 0,2. (nakukla som mu do karty.) nevieš aké sú správne hodnoty? predpísal mi na dva mesiace Duphaston... je to O.K. podľa teba?

carmen23
16. okt 2012

@tyli Ahoj, sorry ze pisem tak neskoro, uz sem moc nechodim. Neviem ake su hodnoty, ked su v norme, ale na nete si to podla mna vies vyhladat 🙂 ja uz svoju situaciu moc neriesim, ak babo chce prist, pride, nebudem to uz silou mocou chciet, ale cakat na zazrak 🙂

carmen23
23. okt 2012

@tyli Ahoj, nasla som nieco pre teba 🙂 http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi...

tyli
23. okt 2012

@carmen23 tak podľa toho som mala zlé výsledky. teraz som práve dobrala druhé balenie Duphastonu a mám ísť na kontrolu.
ďakujem 🙂

carmen23
23. okt 2012

@tyli nemas za co, ja neviem ake som vtedy mala hodnoty, nepytala som sa dokiho. Ani neviem co je so mnou teraz? To uz bolo asi pred pol rokom co mi robil tie testy. V juni som bola poslednykrat u neho, ked mi pichli pregnyl. Odvtedy sa snazime len tak bez vsetkeho ale stale nic. No neviem, ale uz to ani riesit nechcem. Dnes mam 4dc, mam este slabo ms, ale mam take bolesti v podbrusku ako keby som mala ovulku. Ja uz svoje telo vobec nechapem :( aj teplotu som mala dnes rano vyssiu 36,9 oproti predchadzajucim 36,6-36,7. Zeby ovulka na 4.dc? Totalny chaos...

tyli
24. okt 2012

@carmen23 no ja neviem. doteraz som nejak nepochopila príncíp merania BT. ako sa poznám, tak by ma to dosť stresovalo. prvý pol rok som si robievala testy na PD a tie mi vychádzali. dokonca keď mi robil doktor folikulometriu, tak tá mi to vyšlo v tie dni ako testy.
merania BT zisťujú začínajúce PD, alebo čo sa tým zistí prosím ťa?
ak ti môžem poradiť, nečakaj na náhodu. mám známu, ktorá to tiež hovorila a 10r. nič. teraz chodí do centra, pretože si uvedomila, že by bábätko predsa len chcela.
my už jedno dieťatko máme. syna som mala v tridsiatke (alebo k tridsiatke hihi 🙂 ) podarilo sa ľahko otehotnieť, i keď som musela na začiatku brať injekcie, pretože sa mi nedostatočne tvorilo žlté teliesko. myslela som si, že aj druhý krát to pôjde ľahko a už je to 11 mesiacov a nič. druhé bábo sme odkladali, že keď na to bude vhodnejšia doba. budem mať 35 a teraz to ľutujem.
viem ako to dokáže stresovať, no ak sa nedarí a bábo chcete, neodkladaj to. nech o pár rokov neľutuješ.
prajem vám, nech sa čoskoro zadarí a nech sa obe čoskoro stretneme v téme o tehotenstve 🙂 nádej umiera posledná 😉
veľmi ti ďakujem za ten článok, budem mať na doktora veľa otázok.

bielalady
18. jan 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, kto tu má vlastne potvrdený zvýšený testosterón? A čo Vám na to predpísali, aby Vám umožnili otehotnieť ??? Mne gynekológ povedal, že s hodnotou okolo 5,5 nemám šancu prirodzene otehotnieť .... 😠 stále by mi nasadzoval HAK ... , nechápem, dokedy by som to svinstvo mala užívať, keď mám 27 a túžime po bábätku ..... , a ako útechu mi povedal, že má vraj pacientky s hodnotami TST okolo 20 ... 😕
HM???
Poraďte !!! ☹ 😢

ematko29
autor
29. jan 2013

@bielalady ahoj,ja som mala zvýšený testosteron ale už je to s ním lepšie ,už je nižší.ale my sa nesnažíme otehotnieť,len potrebujem dať cyklus do rovnováhy.Ja by som ti poradila aby si zašla za endokrinologom on tie hormony zistí lepšie z krvy,Ginekologovia sa stým neradi bavia.Kamoška mala zvýšený testosteron ale asi nebol až v takej vysokej urovni,jej sa podarilo otehotnieť pár mesiacou po užívaní klostilbegitu.ale myslím,že sú nato aj nejaké lieky iné.

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bielalady
6. feb 2013

Ahoj @ematko29, ďakujem za radu, treba sa mi veru objednať ku endokrinológovi. U mňa ovulácia prebieha a aj viem kedy, cykly mám tak 32-40 dňové a som rada, že mám nejaké, keďže čítam aj príspevky od žien, ktoré nemajú skoro žiadne. A čo sa týka rady od @reikina, rada by som od Teba získala ten kontakt na centrum diagnostiky, bývam na východe a ocenila by som keby to nebolo moc ďaleko a koľko takáto diagnostika stojí a majú aj nejakú web stránku? Budem rada, ak pošleš do IP pošty. Ďakujem Ti veľmi pekne, 🙂 Obom Vám ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň !!! 😅

bielalady
29. mar 2013

Ahojte všetci, ja Vám chcem len všetkým povedať, že aj s vysokým testosterónom sa dá otehotnieť... dúfam, že už nikdy nestretnem takého gyn. ako môjho, ktorý tvrdil, že s mojim TST nikdy prirodzene neotehotniem, ale opak sa stal pravdou... a ani sama som tomu neverila... Držím Vám všetkým palčeky, treba veriť !!!

zuzanka999
1. apr 2013

Ahojky, tak sa pripojím aj ja.... vždy som mala porblém s menštruáciou, nikdy som ju nemala pravidelnú iba ak som brala ant.. doktorka mi zistila taktiež zvýšený mužský hormón a podotkla že v budúcnosti môžem mať problém s oťehotnením... tak som si povedala.. "no fasa, nestačí že som napoli chlap a ešte aj toto !!! " ... no a samozrejme som otehotnela, dokonca neplánovane :o) takže tak ...

bielalady
10. apr 2013

@zuzanka999- Blahoželám Ti a je super, že je nás viac !

stardust
27. apr 2013

Ahojte, mne zistili prednedavnom, ze mam tiez zvyseny testosteron. Lekarka sa ma snazila natlacit do uzivania antikoncepcie, co som aj z fleku odmietla. Uz mam kompletne uzavrete rodinne planovanie, dalsieho potomka teda neplanujem. Potrebujem vlastne liecbu na upravu cyklu?

@zuzanka999
@bielalady
@ematko29 a ostatne, ktore odpovedaju na moj prispevok 🙂

ematko29
autor
28. apr 2013

@stardust Vieš čo ,my tiež už neplánujeme dalšie bábo,ale ja mám cyklus tak poprehadzovaný,že mám krámy pár krát do roka ☹ atrápy ma to .Ak by som ho mala pravidelný alebo viac menej pravidelný tak ma to netrápy ale takto sa mi to zdá čudné amyslím,že to ani nieje normálne aj ked dieta neplánujeme,bojím sa o svoje zdravie čo by bolo ak by som to nechála tak,avobec nemám rovnováhu hormonov v tele,preto to riešim.Mám isť opät ku endokrinologičke uvidím čo mi povie,mynule hovorila,že ak by sa to po duphastone neupravilo tak skusime metformin,ale počula som,že ženám je z neho ťažko na žaludku.4ítala som o inzulínovej rezistencii tak si myslím,že môj problém je v nej.HmMám 30rokov ado prechodu je daleko aktovie čo bude ešťe o pár rokov

bielalady
29. apr 2013

@stardust- ahoj, moc tomu nerozumiem čo si napísala, nepochopila som, či by si ešte chcela byť tehu alebo Ti vlastne ide o to, či existujú nejaké tbl. na úpravu cyklu.. No ja z vlastnej skúsenosti poviem, že mne môj gyn. mi nedal. absolútne nič... nech sa trápim sama... , keďže som odmietla HAK. Aj keď mne moje 34DC nevadili, prišli načas, aj keď im to dlhšie trvalo, mršku som mávala kratšiu, tak 2-3 dni. Mne na tom, že som mala zvýšené hodnoty TST vadilo najviac to, že som mala mastnú pleť, vypadávajúce vlasy, nervozita a hlavne to, že mi bolo podčiarknuté, že nikdy neotehotniem... ha ha ha... 😀
Ale bola som už skoro rozhodnutá objednať sa na endikrinológiu, lebo som počula, že oni sa týmito rozhádzanými hodnotami venujú viac ako gynekológovia a viem, že na to existujú aj nejaké tabletky ...

stardust
29. apr 2013

@bielalady tehotenstvo uz neplanujem vobec do buducnosti (jedine, ze by sa nahodou pritrafilo). Otazka je, ci si to mam nechat nejak liecit, kedze zatial nemam ziadne problemy....Zda sa mi, ze som zase pribrala a pritom nejem ani viac ako zvycajne, dokonca sa aj viac hybem...mozno to ma nejaky suvis. Ale ta endokrinologia je dobry napad, ked bude viac casu, asi tam skocim.

bielalady
29. apr 2013

@stardust - určite sa tam objednaj... tam Ti zistia všetky hodnoty a odchýlky a vedia dať na to lieky... to nie ako gynekológovia ...

stardust
9. máj 2013

neviete nahodou o nejakej bylinnej kure, pred tym, ako sa objednam na endokrinologiu a ako sa objavim u gynekologicky? Ta mi predpisala nejake homeopatika, ktore ja neuznavam, to uz za ucinnejsiu liecbu pokladam bylinne caje. Aby som mala co povedat, ze som sa nejak liecila...o.i. ako mi ma placebo znizit testosteron?!