Zvýšenie dávky antidepresív a zhoršenie stavu

emiliam
8. okt 2021

Ahojte, prosím Vás, máte niekto skúsenosti, že po zvýšení dávky AD u mňa konkrétne Escitilu, sa zhorší stav ? Ja užívam escitil na paniku a úzkosť už 2 mesiace 10 mg a teraz mi zvýšila dr na 15 mg, ale mám pocit , že sa mi veľmi pohoršilo, závraty hrozne, slabosť, bolesť hlavy , zvýšenie tlaku , úzkosť , neviem, či to môže byť aj prechodné , kým si telo navykne. A či to môže byť zo zvýšenia dávky. Ďakujem vopred za každú skúsenosť a radu

sara07
8. okt 2021

@emiliam ano kludne to môže byt zo zvyšení dávky
kontaktovala by som mudr nech to zhodnotí či ako vydržat alebo mierne znižit

deti95060810
8. okt 2021

áno... pri akejkoľvek zmene dávkovania môže sa zdr. stav na krátky čas zmeniť - zhoršiť

emiliam
autor
8. okt 2021

@deti95060810 takže je to možné, mám pokračovať v tej zvýšenej dávke alebo radšej nie, myslela som že keď jem tie lieky 2 mesiace tak telo je už navyknute a nebude vadit zvýšenie dávky....alebo som mala ešte pred zvýšením dávky čakať dlhšie ako 2 mesiace na plný účinok. Dr mi odporučila zvýšiť o 5 mg a teraz mi je nanič
@deti95060810

deti95060810
8. okt 2021

pokračovať...lekárke dôveruj, asi vie prečo takto upravila dávkovanie...
Nemáš niečo na ukľudnenie? vtedy sa dáva aj Neurol, Lexaurin a pod. aby si nemala tie blbé príznaky a stavy...

emiliam
autor
8. okt 2021

@deti95060810 mám helex to je ako lexaurin podobne , ten mi vždy pomôže , koľko to môže zasa trvať kým si telo navykne na zvýšenú dávku 😢 mne bolo hrozne dnes aj predvčerom strašne točenie hlavy, nepokoj, slabosť celkova ako na odpadnutie, závraty , prejde mi to trrohcu keď si dám ten helex.aj tlak ako keby sa mi trochu zvyšoval. 😪
@deti95060810

emiliam
autor
9. okt 2021

@emiliam rozmýšľam, že sa vrátim na nižšiu dávku, vôbec sa necítim dobre, take slabé ruky aj nohy mám , nie je to ok, písala som lekárke ,,uvidím čo mi odpíše

keira13
10. okt 2021

@emiliam kazde navysenie a znizenie davky moze mat taketo vedlajsie ucinky 🙂 musis vydrzat pocitaj tyzden dva kym si zasa telo navykne

emiliam
autor
10. okt 2021

@keira13 Máš s tým prosím ťa skúsenosť.? A čo ak to bude trvať aj tri týždne 😢 ja musím fungovať v práci a strašne sa mi točí hlava 😢😢slabosť miestami na odpadnutie neviem či som to mala zvyšovať

keira13
11. okt 2021

@emiliam ano mam ked ti neni dobre zistan doma mne to taky tyzden robilo pri zvyseni davky ano 🙂 ale snazila som si toho nevsimat a povedala si ze ved to pomoze a bude dobre 🙂 oni to robi aj ked znizis aj ked zvysis niekomu nie niekdo je citlivejsi 🙂

emiliam
autor
11. okt 2021

@keira13 áno presne, ja som citlivejšia na všetko , kiežby to teda pomohlo 🙏 nemôžem ostať doma , uvidím ako bude ďalej , ďakujem ti za skúsenost. Je to presne také že cítim zhoršenie úzkosti a také točenie hlavy a nepokoj dávam si helex hádam to prejde.

dena138
11. okt 2021

@emiliam nechces skusit prirodnu cestu, ako si stravou pomoct sa zbavit uzkosti? na dusevnej urovni urcite by som skusila sa spojit s nejakou dobrou psychologickou 😉

nelly1310
18. nov 2021

@emiliam ahoj polepsilo sa Ti potom? Pp zvyseni davky?

emiliam
autor
19. nov 2021

@nelly1310 ahoj, aaaano, tie stavy, čo som písala po zvýšení prešli a je mi lepšie dokonca skoro už.celkom ok, veľmi sa teším 🙂

nelly1310
1. dec 2021

@emiliam ahoj mohlo sa mi pohorsit po 2tyzdnoch od navysenia? Je mi strasne.. Ad beriem dokopy 5tyzdnov.. 2tyzdne som brala 5 a teraz 3tyzdne desiatku. Mamina vravi ze je to ok.. Ze sa mi moze zhorsit.. Tebe kolko trvalo zhorsenie?

emiliam
autor
2. dec 2021

@nelly1310 mne tak asi vyše týždňa sa mi pohoršilo a je ti zl už dlhšie alebo len dnes ?

savmebej
2. dec 2021

@emiliam preco ti zvysila? nechapem na co zvysuju, aj mne to spravila, ale jedla som povodnu davku

nelly1310
2. dec 2021

@emiliam vcera, pred vcerom zle a dnes uz zasa dobre.. Nechapem, raz tak, raz tak

keira13
3. dec 2021

Babule zvysuje sa nato aby sa udrzala spravna hladina serotoninu alebo inych latok co tam treba preto hladaju ak ti neni ok tak treba doplnit nic natom nieje ak budes mat idealnu hladinu budes uplne ok ustalis sa 🙂 nemusite sa bat po rokoch budete vdacne ze vam lieky pomohli tak ako bere niekto na stitnu zlazu alebo srdiecko lieky tak beres aj ty lieky aby si mala stalu hladinu toho co ti treba ❤️

julinkave
17. aug 2022

@emiliam ahojky, mozem sa opytat,ked si ostala na tej vyssej davke, kedy asi ti prestali tie vedlajsie ucinky,kvazi zhorsenie stavu? Prechadzam si momentalne niecim podobnym…:( dakujem 🙂

emiliam
autor
18. sep 2022

@julinkave trvalo to cca necelý mesiac kým si organizmus zvykol a potom to preslo

julinkave
19. sep 2022

@emiliam dakujem za odpoved 🙂 prajem vsetko dobre!🙂

mariesivakova
5. mar 2023

@deti95060810 mozem sa spytat po akom casovom intervale si mam zobrat neurol ponuziti alicei prosim beriem 0.5 rano a vecer dakujem za radu

deti95060810
5. mar 2023

neurol berieš na ukľudnenie... určite ti napísali v lekárni koľkom krát za deň máš užiť ...
inak môžeš rovno spolu s Ad - nie je tam problém, aby bol medzi nimi nejaký časový rozdiel...

mariesivakova
5. mar 2023

@deti95060810 hej dobre chcela som sa spytat
Mam panicky strach z tabletok mozem si zobrat len ctvrtinku dva dny a pitom az polovicku tej Alicei lebo mam vazne strach zobrat viete

indigirl
15. júl 2023

@emiliam ahoj ako si na tom? Stale si.na escitile?

mikro_vlnka
25. jan 2024

Zdravim, mne dr zvysila davku koncom oktobra, najprv som si nic nevsimla, ale od konca novembra mam hroznu unavu. Kazdy den poobede nevladzem bez oddychu existovat a to mam malu dceru 3 rocnu, ktora nie je zrovna z tych co by sa same prebavili. Dotoho sa neskutocne potim, aj cez den ale v noci je to hroza. Samozrejme, he ma napadaju vselijake cierne myslienky, najradsej by som s tym totalne sekla. Uz ma to nebavi, lebo v priebehu roka a pol su to uz tretie lieky. A po zvyseni davky vzdy nastane toto. Teraz mam aktualne 15mg. S 10mg mi bolo lepsie, tam som zase bola az prilis aktivna a nedalo sa mi zaspavat. Ja to nechapem. Odkladala som telefonat doktorke s cielom, ze to musim pretriet, ale moj pohar trpezlivosti uz preteka, takto to dalej nejde... su to aj niektore, ktorym to trvalo dlhsie nez mne?

nttnnt
8. máj 2024

@emiliam dobry den mozem sa opytat na tu bolest hlavy ?? Syn ma teraz navysene citi sa velmi zle bolest akoby mu zmykali mozog, opisuje jak keby mal teplotu a unava , som z toho smutna a nviem ako pomoct ci to znizit

keira13
8. máj 2024

@nttnnt ahoj 🙂 ako dlho to mate navysene ? Skus vydrzat niekedy aj 2 tyzdne aj mesic sa moze citit horsie ale potom sa to upravuje same v tele teda ked lieky sadnu ako maju

keira13
8. máj 2024

@mikro_vlnka ahoj 🙂 a nemavas svoje stavy sposobene aj hormonalne napr ze ti je horsie pred menzesom aj ked mas lieky napr umna sa to kedy si tak prejavovalo ttyzden dva pred menzesom sa mi pohorsilo potom zasa lepsie 🙂 skusi si samu seba odsledovat 🙂)

nttnnt
8. máj 2024

@keira13 ma to navysene presne 11 dni, ale trochu mal aj seknuty krk tvrdi, ale tipujem to skor na tie lieky…bolest nastava poobede najviac, pytam sa,ci to nie je den odo dna lepsie ,ale zatial stale tak isto, len uz by to mohlo prejst :/….kedysi uz sertralin bral aj navysoval dokonca na 75mg ziadne navysenie mu nerobilo problem ani o tom nevedel…neviem preco teraz takto dopadol no pockame a uvidime