Zvýšenie D-dimeru

3. júl 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosť so zvýšenou hladinou D-dimeru. (0,64). Koagulacne testy v poriadku, krvný obraz tiež v poriadku. Môže zvýšenie signalizovať napr. nejakú infekciu (zápal hrdla)?
Ďakujem za odpovede

bublinka1426
3. júl 2023

prosim toto vam rpbili dake specialne testy ci ste si sukromne priplatili dakujem

autor
3. júl 2023

@bublinka1426 chodím pravidelne na hematologiu, pretože som prekonala trombozu a emboliu. A tam mi teraz dvakrát po sebe vyšli takéto hodnoty. Dovtedy som mala zvýšené len v tehotenstve.

petamich
3. júl 2023

a hematologicka ti povedala co? 🤷‍♀️ vsak snad na to na tie kontroly clovek chodi, aby sa predoslo dalsej tromboze atd. a sleduje sa prave hodnota d-dimeru okrem ineho

a ano podla toho, co viem to byt aj napr. po operacii, infekciou, ....normalna hodnota je ak sa nemylim do 0.5, 0.64 je teda jemne zvysena ale tak hematologicka by sa k tomu asi mala vyjadrit

zorkahorka
3. júl 2023

Raz mi takto vysli, zopakovali mi vysetrenie a bolo to ok

lulu2014
3. júl 2023

To je zanedbatelne zvysenie. To Dr neriesia. A vekom sa ddimer o trosku zvysuje. A kedze ste boli na hemat. Tam sa berie este iny parameter a ak je to spolu ok tak je to ok🙂.