Zvýšené pečeňové testy

9. máj 2022

Dobrý večer, je možné že dôvodom zvýšených pečeňových testov je užívanie viacerych výživových doplnkov a vitamínov? Pripadne dlhodobejšie užívanie železa v tabletkách sorbifer?

kajulqa47
9. máj 2022

Železo môžeš vylúčiť, s tým to nič nemá... A aké konkrétne myslíš výživové doplnky a vitamíny?

kacena4
9. máj 2022

moj nazor je ze moze

autor
9. máj 2022

@kajulqa47 napisem čo všetko beriem denne: magnezium, vitamín D, C, E , zinok, železo, kolagén

elenatomasova
9. máj 2022

Aj ja by som to rada vedela,si myslím že od vitamínov nie,skúste vynechať ich.

mabenn
9. máj 2022

5-10% populacie ma Gilbertov syndrom...mne na to prisli az v dospelosti, tiez zvysene pecenove testy bez priciny...

staronova
9. máj 2022

A preco sa napchavas tolkymi tbl? Lekari to vobec neodporucaju, pokial nemaš nizke hladiny v krvi. Podla mna je tam kopu chemie a moze to byt z toho. Teraz by si mala brat zase napr. Lagozu na pecen. Je to do kruhu. Ja keby som nemusela, nedam ziaden doplnok do pusy.

kittykat22
9. máj 2022

brat dlhodobejsie vitaminy v doplnkoch nie je prospesne. Kazdy vitamin C, E ma viac podskupin. Ale doplnok obsahuje len jednu skupinu. Takze ty doplnkom nahradis jednu skupinu, ale pokryjes nou dennu potrebu vitaminu, a dalsie podskupiny uz telo prijimat nebude. Takze z dlhodobeho hladiska si neprospievas - pretoze tie ostatne podskupiny bude mat telo nedostatok. Vitaminy by si mala brat myslim 4 tyzdne a potom mat pauzu az 3-6 mesiacov. Neviem presne ako to je - pozri sa online. Brat ich stale nie je dobre. Inak muzi mozu z nadmerneho uzivania vitaminu C dostat rakovinu prostaty 🙂 to len tak do plenu info, ze aj nadmerne dobreho moze skodit

autor
9. máj 2022

@kittykat22 vďaka

zuzkaa1991
9. máj 2022

Ak mate zvysene pečeňové testy nic vam na to nedali?ako pise vyse pani lagosa je najsilnejšia aj manzel.to berie lagosu tiez ma.dlhodobo zvysene testy

sssss123
9. máj 2022

ja som mala tiež po covide zvýšené pečeňové testy, dali mi Lagosu, ale keď som zistila že je to vlastne pestrec, tak som ho dobrala a ďalší už nepýtala, kupila som si pestrec drvený a dávam ho do jogurtu a pijem pestrecový čaj, pečeňové testy boli minuly mesiac uplne ok