Zvýšená zrážanlivosť krvi a očkovanie Covid-19

9. júl 2021

Pekný deň prajem, aké skúsenosti máte skúsenosti s očkovaním pri potvrdenej zvýšenej zrážanlivosti krvi. Odporúčal vám niekto aj lieky na riedenie krvi, alebo ste sa radšej rozhodli neočkovať?

falbala132
9. júl 2021

ja ti poviem tak, dnes som bola na beznej preventive u obvodnej a pytala som sa lekarky, ci maju vela pacientov s NU po ockovani. vies co mi povedala? "ani sa nepytajte, a viete kolki taki nam uz umreli? toto info sa nikde nedostava, ale my to tu vidime. dufam, ze neuvazujete aj vy nad ockovanim" ...

lubi40
9. júl 2021

@falbala132 urcite by som konzultovala s lekarom. Poznam cloveka, co sa pytal na tento problem a vraj tieto zrazeniny vznikaju ako alergicka reakcia na vakcinu a vobec nesuvisia zo zrazanlivostou krvi. Al ako som pisala vyssie, konzultovala by som z lekarom.

ladybug138
9. júl 2021

@falbala132 🤦...ja som u lekara kazdu chvilu, dokonca v Bratislave, kde ma pacientov z celeho Slovenska, ja patrim k ludom s oslabenou imunitou, nikto z jeho velkeho mnozstva ockovanych nezomrel po ockovani...ani nikoho takeho doktor nepozna, tiez som sa pytala 😉 naopak, poznal vela takych, ktori bohuzial podladli covidu...nehovorim, ze taki ludia, ktoei umreli po vakcine nie su, ale je ich velmi malo...a zrovna akurat obvodacka na Slovensku bude mat cely stos pacientov, ktoei zomreli po vakcine na covid 🤦 pride mi to vysoko nepravdepodobne

ladybug138
9. júl 2021

Urcire sa treba poradit s obvodakom, nepustala by som sa do ockovania pri tomto asi, pri konzultacii pred ockovanim sa pytahu na takeho veci, mozno by ta aj vyradili hned

falbala132
9. júl 2021

@ladybug138 moja lekarka ma v evidencii cca 6000 pacientov a myslim si ze len ked ich umre 5, tak aj to je dost, aby som si tiez sla zahrat tuto rusku ruletu. a tiez poznam ludi co zomreli na kovid, vsetko starucki ludia medzi 80-90 a potom 40-nikov co sa po vakcine trapia so svojim zdravotnym stavom. takze myslim, ze clovek asi vidi, to co chcee.

petamich
9. júl 2021

@falbala132 prepac ale tvoja lekarka fakt znie ako odbornicka a nechcem sa jej nijako dotknut - nie som pre ani proti ockovaniu, nech si kazdy robi co chce a zariadi sa podla seba
keby mi ale moja lekarka taketo cosi povedala, tak asi seriozne zauvazujem nad zmenou lekara, tento vyrok je totiz na urovni "jedna pani povedala" a to si tak mozeme my so susedou na chodbe povedat a nie lekar, odbornik, na zaklade ktoreho vyjadreni sa ludia rozhoduju co robit/nerobit

ladybug138
9. júl 2021

@falbala132 no na covid nezomieraju len starucki ludia, zomrel nam aj velmi blizky clen rodiny, nemal ani 55 rokov...a tiez druhy clovek, ktory zil aktivny zivot, mal dvoch mladych synov a zomrel vo veku 53 rokov...obaja maju rodiny, ktorym velmi chybaju...moja cela rodina z jednej aj druhej strany je zaockovana, vela priatelov a znamych...nikomu sa nic nestalo, okrem miernych vedlajsich ucinkov vakciny...

falbala132
9. júl 2021

@petamich opisala som fakty, ktore so dnes pocula. mna vobec neovplyvni co mi dnes povedala, pytala som sa jej len zo zvedavosti, nie preto, ze sa neviem rozhodnut. a v mojej otazke nebol ani naznak toho, aby vedela na ktorej strane som, ked som jej tuto otazku vobec polozila.

savanna
9. júl 2021

@falbala132 prosim ta, nesir tu konspiracne teorie. Z urciteho obvodu pacientov vzdy nejaki zomru a nijako to nesuvisi s ockovanim. Skus sa opytat na diabetologickej ambulancii, kolki neockovani im zomreli na kovid a to budu uplne ine cisla.

falbala132
9. júl 2021

@savanna nechcela som zachadzat do osobnych skusenosti, ale moj ujo dostal napr. po vakcine infarkt. ale iste, to je dalsia konspiracna teoria, urcite by ho dostal prave v tom case aj tak 🙂 (ano, usmievam sa, lebo to nastastie prezil)

frankie1212
9. júl 2021

Ja mám poruchu zrážanlivosti (antifosfolipidove protilátky), bežne beriem 100mg anopyrinu denne, pred prvou dávkou som nič neriešila, aj doktor v očkovacie centre povedal, že v pohode sa môžem ockovat, pred druhou dávkou som bola na kontrole na Hematologii a tam mi doktorka predpísala čisto pre istotu fraxiparin na 10 dni po druhej dávke. Očkovanie úplne v pohode, len trosku som ruku cítila 1-2 dni.

szdan
9. júl 2021

Co som čítala, na určitú dobu takýmto pacientom pre istotu zvýšia dávku liekov ale dajú fraxiparin

danim
9. júl 2021

@petamich Vies... vseob lekári sú koľkokrát takí alibisti.. súhlasím s tvojim nazorom

danim
9. júl 2021

@savanna nevieš, že od tohto roku sa bude dat umrieť len na covid, alebo na očkovanie? Infarkty rakovina Atd už zmizli zo sveta ;)

januska172
9. júl 2021

myslím,že lekárka nebude tárať, ani strašiť, povie a je už na každom pacientovi, ako sa rozhodne a obvodný lekár svojich pacientov pozná. Lekárka podá informáciu, ako odborník.

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leamax
9. júl 2021

ak mas poruchu zrazanlivosti, urcite chodis na hematologiu - opytaj sa tam. tu ti nikto odborne neporadi, ak by tu aj bola niektora lekarka, nepozna presne tvoj stav. ja len za seba: mam syndrom lepivych dosticiek, nejake trombofilne mutacie k tomu, v minulosti som prekonala plucnu emboliu aj operaciu srdca. som zaockovana obidvoma davkami a je mi dobre. nelutujem, ze som sa dala ockovat. v mojom pripade (aj v tvojom) by bol covid ovela vacsie riziko

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leamax
9. júl 2021

@teegreen dakujem za starostlivost, som ok. a aj budem🙂

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stastenka42
10. júl 2021

@falbala132 väčšiu sprostosť som nikdy nepočula ! Mať taku lekarku,okamžite ju mením...Pracujem na hematoligii a žiadna odborná štúdia neodporúča preventívne užívanie liekov ,,proti,, tromboze..V prvom rade sú rizikoví pacienti s nízkym počtom krvných doštičiek a hemofíliou ! V žiadnom prípade nieje kontraindikáciou trombifilný stav - je to dispozícia a nie choroba!! Tak isto antifosfolipidové protilátky ,ktore sú získané a nie vrodené..spôsobuju skor problem v tehotenstve ale v bežnom živote nie..dnes ich máte ,o tyzdeň nie...Výskyt tromboz bol časty už pred koronou a očkovaním..Máme stovky pacientov z celeho slovenska s rôznymi poruchami ktorí boli očkovaní a nič im nebolo a nieje !! Naopak často sa stretávame z nevedomosťou obvoďákov ktorí strašia svojou hlúposťou pacientov...Preventívne sa neodporúča užívať na riedenie krvi nič,viac si tým viete ublížiť ako pomôcť..rady tipu jedna mi povedala že...sú tie najhoršie...aby to nevyznelo že propagujem očkovanie,tak ja nie som očkovaná...

ella_price
10. júl 2021

Ľudia, napísal to sem anonym čo ďalej nereaguje, takže zbatočná diskusia, zbytočné hádky.
Kôň by si tuším pre takéto prípady zaslúžil nejaké chatovacie miestnosti 🤦🏻‍♀️

sasha10
10. júl 2021

@stastenka42 tak ja vam napíšem vlastnu skúsenosti keď som mala covid... Hlava ma bolela mesiac tak tupo ako nikdy predtým citila som si každú cievku a zilku v mozgu - laicky povedané... V nohách taktiež strašná bolest žíl akoby neboli priechodné a k tomu so sestrou sme mali menší problem s hovorenim, akoby sme nevedeli prist na slova v potrebe rýchleho vysvetlenia niečoho... Mne sa covid potvrdil až týždeň a niečo po prvok príznaku lebo po 5 dňoch ešte pcr neukazal asi som nebola ešte infekčna... Nasledne mi lekarka odporučila liek na riedenie krvi, pretože majú skúsenosti aj s kolegami vo svojom kraji že je to potrebne pretože veľa pripadov kolabuje práve že im necirkuluje krv do mozgu, upchate cievky a podobne... Ja som bola skepticka ale po 2 tyzdnoch bolenia hlavy a noh som začala brať len polovicku lieku cca každý 3 deň a už po 3 tablete som citila akoby sa mi "rozjasnilo" v hlave ziadna bolest ani hlavy ani nôh a dokonca žiaden problem s rozprávaním... Potom som citala aj rozne taketo temy ked si ludia s tym nevedeli rady a lekari im tam tiež odporucali že ak nastava problem s rečou je tam pravdepodobne upchata cievka a radili lieky na riedenie krvi... Takže moja skúsenosť je že to pomohlo mne, mojej rodine, znamim aj ked maju rôznych lekarov nemáme rovnakého... A každému to na tento podobny problem pomohol... Neviem co by som robila bez tejto rady či by som sa dala tak rýchlo do poriadku... Takže pre mňa je nepochopitelne prečo strikne hovorite ze sa neodporucaju lieky na riedenie krvi

sasha10
10. júl 2021

@stastenka42 a ešte doplním po tých 3 tabletach ked som citila zlepšenie som to prestala užívať keďže som nemala problém s krvou celý život tak mi bolo zvláštne brat tieto tablety... Tak po vysadení oo 4 dňoch opäť tie iste problémy zas asi 3 tablety vybrané, vysadené a zase po pár dňoch tie isté problémy... Tak som sa rozhodla pocuvnut a brala som pravidelne asi 3 týždne tieto tablety a problém zmizol... Takže videla som tam fakt rozdiely pri užívaní a nie... Prosím berte vážne moje "vysvetlenie problémov" za laicky napísané

mikadooo
10. júl 2021

Mám známu, ktorá (si myslí že?) má niečo s krvou. Bola u obvoďáka, na hematológii, vyšetrili ju, povedali, že všetko je úplne v poriadku, môže sa dať očkovať. Tak zavolala svojej pediatričke, ktorá jej aj pri povinných vakcínach pre deti odkývala, že ale je to vlastne svinstvo a riziko. Tá jej samozrejme potvrdila že nech sa len preboha nedá očkovať, lebo jasné aj ona pozná ľudí ktorí zomreli NA očkovanie, čo na tom, že jeden bol vo finálnom štádiu rakoviny a druhý ani neviem čo. Takže záver je, že ona sa určite očkovať nedá, lebo len tá pediatrička má pravdu a ostatní odborníci trt o tom vedia.

leamax
10. júl 2021

@sasha10 lieky na riedenie krvi sa neodporucaju "preventivne pri ockovani"! nie pri covide. vtedy sa praveze podavaju, ako aj vo vasom pripade

leamax
10. júl 2021

@sasha10 o to prave ide, ze ludia s poruchou zrazanlivosti maju pri covide vyssie riziko trombozy, embolie...preto je ockovanie lepsia moznost ako ziskat imunitu

sasha10
10. júl 2021

@leamax po očkovaní v tele prebieha ta ista reakcia akoby ste mali covid... Takže podla mna to súvislosť ma aj že niektory ludia maju trombozy po očkovaní a je ich kopa ak si pozriete celosvetove statistiky

leamax
10. júl 2021

@sasha10 ano. ale je rozdiel sa takymto reakciam vystavovat tyzdne pri covide a vystavit sa im na par dni po ockovani. nie som hematolog, tak neviem posudit, ci radsej pri tom ockovani na par dni dat ten anopyrin, ci nie. ja ho beriem dlhodobo a budem navzdy. vsetci v mojej rodine maju podrobne hematologicke vysetrenie urobene, takze vieme, kto ten anopyrin potrebuje a kto nie. muzovi ho obvodak odporucil po ockovani na par dni. na druhej strane su ludia, ktorym by ten preventivne nasadeny anopyrin mohol sposobit krvacave stavy, traviace tazkosti...

mbta
8. okt 2021

s tymi doktormi je to tak...s kolegynou mame rovnake diagnozy-autoimunitne a toho isteho mudr...,ja som sa ho pytala,ci samozem ockovat,kedze som teraz v remisii,a nechcem si zozhadzat imunitu,a on mi povedal,ze ano,preco nie..,kolegyni ktora je s nim velmi dobra znama,povedal opak.