Zvýšená teplota z tepla

19. júl 2024

Zvýšená teplota z tepla? Z minútu na minútu z 36,6 na 37,2 a potom zas opak?

Dnes ráno som pocitoval hlieny v hrdle. Ešte stále cítim ale menej. Dal som si ambrobene a sinupret na hlieny uvidíme čo to somnou spraví. Teraz na večer mám 36,6, 36,7 a zrazu 37,2, potom pokles 36,6. Je mi teplo ale zároveň mám aj zimnicu. Pred 2 mesiacmi som dobral atb chorý som bol, pred mesiacom som dobral atb na zapálené uzliny. Ja už nevládzem som z toho psychický vyčerpaný. Beriem všetko možné lipo c 1200 mg denne, kolostrum 800 mg som zvýšil dnes, zinok 25 mg.

Môže byť že z toho tepla môže sa mi pohybovať teplota?
Sto chutí mám ísť na pohotovosť kvôli tomu aby mi zistili príčinu čo to môže byť. Budem kľudnejší keď to nebude zápal alebo nejaký vážnejší problém.

luliu
19. júl 2024

Na pohotovosť? Kvôli čomu? Soplom? Ty nemáš teplotu.... Moja rada - menej sa sleduj

klip0
19. júl 2024

Prečo mám pocit že všetky tieto príspevky o zdravotných problémoch píše jeden a ten istý chlap

autor
19. júl 2024

@luliu nemám sopeľ ale mam bezdôvodne zvýšenú teplotu potom klesne zas dole. Neviem co sa to deje somnou

autor
19. júl 2024

Teraz zas mam 36,5 ako je to možné?

klarissa25
19. júl 2024

@klip0 isto áno...toto bude ten istý ako aj s otravou vodou....

pralinka86
19. júl 2024

Aky je to teplomer?

autor
19. júl 2024

@pralinka86 microlife do pár sekúnd pípne

klarissa25
19. júl 2024

A prečo si pre pána merias teplotu? Resp načo si si meral. Je ti zle ? Máš nejaké ťažkosti? Okrem hypochondrie l...

autor
19. júl 2024

@klarissa25 začínal som merať kvôli tomu lebo cítim hlien v hrdle a došlo na mňa zimnica ale zároveň sa potim je mi zima len na mňa prišla zimnica tak som sa zľakol a zmeral som si

klarissa25
19. júl 2024

A ? Možno ideš byť chorý a co teraz?

letfenixa
19. júl 2024

@autor môžeš mať tepelny upal. Ak ti to do pondelka neprejde, choď k obvodnemu. Na pohotovosť nemôžeš prísť s fyziologickou teplotou a zatekajucimi hlienmi.

autor
19. júl 2024

@klarissa25 práveže o to sa bojím lebo od začiatku roka som už vybral 3 atb a už ďalšie nechcem brat. Preto sa bojím ze čo keď ostanem chorý čomu chcem zabrániť len neviem ako. Môj imunitný systém je porozchadzovany strašne

pralinka86
19. júl 2024

Aj teplomer nemusi dobre merat.. skus iny typ

autor
19. júl 2024

@letfenixa tepelný upal? To môžem mať aj tak že som sa nezdrziaval vonku ale vnútri? Myslím tak zr vnútri som pracoval a nie vonku

autor
19. júl 2024

@pralinka86 mam 2 také teplomery s obidvomi som meral. S jedným teraz: 36,8, s druhým: 36,5 ta istá značka

letfenixa
19. júl 2024

@autor vygoogli si tepelny upal, pristup na inetrnet máš. A teplota sa nemeria každú minútu ani počas hospitalizácie, nie to doma

autor
19. júl 2024

Som opaleny. Pracoval som minulý víkend vonku opalil som sa ale mal som čiapku.

betulinka1
19. júl 2024

🙈🙈🙈🙈🙈 precitaj si navod k teplomeru aku moze mat odchýlku. Teplota 37,2 nie je teplota. A Ano moze sa ti teplota zvysit aj o pol stupňa ak sa zakryjes, hráš hry na Pc alebo čomkoľvek, ležíš, si v strese. Je to uplne v poriadku. Ak mas hlien daj si nieco na alergiu alebo obyčajný harmancekovy caj, pozor ak ho vypijes teply, moze ti stúpnuť teplota.

autor
19. júl 2024

@betulinka1 ja sa len bojím choroby že sa mi to vrati co nechcem.

iwesska
19. júl 2024

S 37,2 a potom 36,5 na pohotovost? 😂 Potrebujes si zdvihnut tlak? Lebo tam ti ho dvihnu riadne,ked ti vynadaju,naco si prisiel. Ake vysetrenia a lieky tam akoze cakas? Kvapky do nosa? Ked si furt chory,obrat sa obvodneho,nech ti vezme krv na imunitne parametre a nasledne ta posle k imunologicke.A ziadaj vytery.

klip0
19. júl 2024

@klarissa25 to s vodou som nezachytila 😅 mne napadli aj ta diskusia o skrabancoch 😅

autor
19. júl 2024

@iwesska ja chodím imunologicke dávala mi broncho vaxom aj imunor

medda_beda
19. júl 2024

Nad 37 mi vyskočí teplota aj pri bolesti hlavy.
Daj si paralen keď tak a budeš ok.

iwesska
19. júl 2024

Tak potom co si myslis,ze urobia na pohotovosti??? Ake vysetrenia by si chcel? Sople v hrdle su akoze akutny stav?

janai1
19. júl 2024

Toto je podla mňa ten so sepsou 👌🏽 paranoja rovnaká

deedol
19. júl 2024

bezdotykove teplomery meraju zle. meraj pod pazuchou alebo v ustach (norma do 37,2). podla mna vobec nemas teplotu a mozno na teba nieco lezie alebo si vycerpany z tepla.

isis234
19. júl 2024

Ako ti radili. Uvar si čaj, harmančekový alebo žihľavový. Pridaj si med, citron. Obleč teplé pyžamo a vypoť sa. Daj si paralen .
Máš hlieny v hrdle,,, kloktaj odvarom zo šalvie alebo slanou vodou. Zajtra v lekárni- v marketoch sa poraď s lekárničkou, prípadne kúp Dorithricin - je to na bolesť hrdla, atb ale bez predpisu.
Teplotu si meraj len s teplomerom pod pazuchou. Zbytočne sa nestresuj
To, oč popisuješ nie je na pohotovosť. Pondelok obvodnému lekárovi na odber krvi

diewcatqoo
20. júl 2024

Vobec to nemyslim v zlom, ale skusal si uz poriesit aj hlavu? Toto pozorovanie a strachy z choroby nie je normalne. Mozno by stalo za to vyhladat odbornika, aby sa ti zilo lepsie.

majamat
20. júl 2024

@klip0 presne tento pocit mam aj ja a uz dlho,. jak cez kopirak.

majamat
20. júl 2024

po kraktodobych tazkostiach sem pisat a este si pytat dg je neznysel.
necitala som vsetko, zatial len uvod, ale moze to byt z tepla aj nemusi. nikto tu predsa nevie ako to bdu epokracovat. dolezite je teda aky ot bude mat priebeh. ak tio neprejde po ochladeni, zrejme je to viroza, ak to prejde, moze to byt prehriatie.

mna by ani nezarazala mierne zvysena teplota, ale skor tie hlieny, no aj tie mozu vznikut nejakym jednorazovym podrazdenim hrdla, obzvlast u alergikov.