Zvýšená lipáza

mucuinka
20. apr 2022

Mamicky, mate niekto skusenost s dlhodobo zvysenou lipazou u dietata? U nas pravdepodobne zvysena po salmoneloze. Mali sme aj zvysenu amylazu, ale po kreone je uz v norme. Co ju u vas sposobilo? Prislo sa na pricinu? Dakujem

lulli13
9. okt 2023

Dobrý deň, práve teraz sa to týka aj môjho syna. Salmonela a zvýšená lipaza... snažím sa nájsť viac info, ale všade dokola to isté... ako dlho trvala u Vás liečba? Doktorka to nejako nerieši, povedala, že diéta a máme prísť na ďalšie odbery o mesiac...

mucuinka
autor
9. okt 2023

@lulli13 no, nevyriesilo sa to nejako. Mame ist teraz opat na gastro, lebo sa nam opakuju raz za cas epizody vracania s teplotou a nechutenstvom. Sono bruska mame so zmnozenymi uzlinami a malym mnozstvom tekutiny uz vyse roka. Hned po salmonele bolo sono ok... teraz som prosila lekarku aby mu to skontrolovala, vzala mu krv ale dala na kontrolu len amylazu a tu mal na hornej hranici. Predpokladam, ze lipaza by bola zase nad. Na gastre nam povedala, ze to nema take zvysene, ze to ma len raz tolko ako ma byt a ze niekto ma aj 10nasobne vyssie hodnoty... len maly obcas kaka uplne sivo. Je to naozaj raz za par mesiacov a trva to cca 2 dni, ale deje sa to a ok to nie je. Rozbor na parazity ma v poriadku. Ak by ste nieco objavili, budem rada ak sa ozves

ajn
21. dec 2023

@mucuinka Ano.u nas tak isto syn zvysene amylazy,lipazy.neskor zapal pankreasu.zistili ,ze to mal z kortikoidov.na gastre sme sledovani doteraz ...