Zvyšená kyselina močová

66simonka66
22. dec 2021

Ahojte, prosím vás máte niekto zvýšenú kyselinu močovú v krvi? Ako to rieši Váš lekár? Užívate nejakú liečbu alebo ako sa snažíte znížiť ju? Zistili Vám prečo je zvýšená?
Snažila som sa aj dodržiavať diétu pri kyseline močovej, ale pravdupovediac ani nejem veľa potravín ktoré obsahujú vysoké množstvo purínov, teda aspoň podľa toho čo som našla na nete.
Ja mám zvýšenú kyselinu močovú už od roku 2011 a lekár to nijako nerieši, vždy mi povie len že je zvýšená. Žiadne extra ťažkosti som nemala, som síce dosť často unavená a v posledných rokoch som aj rapídne pribrala, posledné dni mám ale také unavené boľavé telo a urobila sa mi bolestivá hrča na zápästí, tak rozmýšľam či to nemôže byť tým.

luxus10
22. dec 2021

jednoducha pomoc, 1000 mg arginin, od biotech, ci calivita, 1-2 tbl denne, a mas po probleme, odskusane....

toto ti ale ziaden lekar nepovie, hoci to vedia....naco ved lieky treba...pritom arginin je aminokyselina....

simca06022011
22. dec 2021

ja mam tiez, iez to neriesia, vraj mam drzat dietu, ale teda jedien co som nasla ze ma vela purinov je vyvar (v mojom jedalnicku).. a to zase nepijem na litre, cize nemienim kvoli tomu zase nejest. PRoblemy s kyselinou mocovou su napr. krystaliky ktore sa tvoria v klboch, sposobuje to kadeco. Ale to zase si si asi nacitala...
Neberiem nic a neriesim to. Ten arginin si precitam 🙂

66simonka66
autor
22. dec 2021

@luxus10 ďakujem krásne ♥️, vyskúšam to.

66simonka66
autor
22. dec 2021

@simca06022011 ani ja som to neriešila ale teraz sa mi urobila dosť veľká hrča na zápästí a riadne boli, tak som na nete narazila na DNU tak ma napadlo že mám vysokú kyselinu už 10rokov, či to nemôže byť z toho.

simca06022011
22. dec 2021

@66simonka66 nemyslim si ze hrca je z dny, aj ked neviem... vacsinou bolia strasne klby, zapaluju sa, su cerven/horuce. Typicky je palec na nohe vraj (vzdy sa ma to lekarka pyta🙂 ). hrcu by som skor videla na pretazenie a pod (?).

tomas115
22. dec 2021

Treba upravit stravu, nejest vecer maso atd. Na kyselinu mocovu pomoze len dieta a uprava zivotospravy.

luxus10
22. dec 2021

jasne ze ta hrca je z dny, a to byva riadne bolestive....daj ten arginin, tam je prakticky okamzita ulava, mozes ho uzivat aj dlhodobo....ked je problem 2 tbldenne, preventivne 1 tbl denne....

matovicova
22. dec 2021

@66simonka66 kyselinu mocovu môžeš mať zvýšenú aj z liekov

nevenka
22. dec 2021

@66simonka66 kyselina mocova vznika aj z fruktozy. To je snad este horsie, nez puriny z masa. Fruktozovy sirup davaju vsade...to este taky point. A....pitny rezim.

laura164
22. dec 2021

Aky ariginin prosím kupujete? Ja mám tiež zvýšenú kyselinu mocovu a strašne ma bolia prsty na ruke, používala som enzycol a trochu pomahal

66simonka66
autor
22. dec 2021

Neužívam dlhodobo žiadne lieky, len Cyclo3Fort kôli vnútorným krčovým žilám ktoré mám od tehotenstva a stravu nemám najzdravšiu to sa priznám ale mäso jem veľmi málo a aj to len kuracie, keď som si pozerala jedálniček pri zvýšenej kyseline močovej, že ktoré potraviny nemôžem tak tie naozaj jem veľmi málo, je ale pravda že veľmi málo pijem, denne niekedy nevypijem ani liter. A zvýšené hodnoty mám už od roku 2011, keby ma na to pred polrokom neupozornil lekár ani by som nevedela že až tak dlho. Skúsim ešte tie tabletky a budem dúfať že to prejde. 🙁 Ďakujem vám všetkým za rady.

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bejkovnicka
22. dec 2021

Som na tom podobne, tiež roky zvýšená kyselina močová a to mám 33r. Akú máte konkrétne hodnotu baby? Ja okolo 460

nika1971
23. dec 2021

Dna je choroba kralov...lebo jedli vela masa...treba obmedzit cervene maso, strukoviny, cokoladu, alkohol...

66simonka66
autor
23. dec 2021

@bejkovnicka ja mám 490

bejkovnicka
24. dec 2021

@nika1971 vtipne na tom je to že ani jednu jedinu z týchto veci roky nekonzumujem

lentil0805
1. aug 2022

baby ako sa vám darí? mne dnes tiež zistili zvýšnú kyselinu močovú, až 513

66simonka66
autor
24. aug 2023

@lentil0805 ahoj ako sa ti darí? Upravili ti tu kyselinu? Ja stále nič, lekár mi dal lieky ale nechcem ich, keď som videla na čo všetko sa používajú.

samuel10
30. mar 2024

@66simonka66 ahoj mne dal lekár na kyselinu mocovu lieky Milurit a držím diétu a pijem viac vody.

lenkamikusova
8. máj 2024

@66simonka66 ahoj pomohlo ti to vidím rok 21 ,mne teraz poradila bylinkarka 2 týždne pot caj z brezy potom pauaz týždeň a zasa 2 tt citrónová voda ,

lenkamikusova
8. máj 2024

@luxus10
@lenkamikusova ahoj prosím ta prečo arginin je dobrý na kyselinu mocovu?? Aj ja mam zvýšenú a toto ma zaujíma ďakujem.

luxus10
8. máj 2024

@lenkamikusova lebo dokaze rozlozit kys. mocovu na latky, ktore oblicky dokazu lepsie vylucit z tela von....

lenkamikusova
8. máj 2024

@luxus10 super ďakujem

matis86
29. máj 2024

Zdravim Vas.Tiez by som skusil asi ten Arginin 1000 kedze som uz asi vyskušal všetko no tento produkt este nie.Mam 38 a na dnu sa liecim 15 rokov no niekedy ma to chyti aj na 3 klboch naraz.Nuekedy uz ani lieky od bolesti nezaberaju akoby si telo na to uz zvyklo a potrebuje nieco silnejsie.Ked uz to je fakt zle tak idem reumatologicke a ta mi pochne do zadku nejake kortikoidy.Tak pojdem skusit ten produkt uvidime

matis86
29. máj 2024

Je to toto?

matis86
31. máj 2024

@luxus10 dakujem vyskúšam