Zvýšená amyláza v krvi a v moči

dena567
11. máj 2017

maminky viete mi niekdo povedat nejake informacie dcerka mala zvysene amylazi v krvi a aj v moci doktorka nam nasadila kreon mate niekdo prosim skusenost?

kikus48
11. máj 2017

@dena567 no neviem, kreon sa dava pri nedostatku pan enzymov nie ked su zvysene. Ake ste mali hodnoty. To vam dal obvodak ci gastroenterolog.

dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus48
11. máj 2017

@dena567 ono tie hodnoty nie su velmi vysoke, ale jednoznacne je tam pankreas drazdeny. Urcite to treba pravidelne kontrolovat. Ked vam dr nechce k tomu nic povedat...jednoducho tam treba ist a spytat sa. Ma mala aj problemy?

dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus48
11. máj 2017

@dena567 tak potom staci jej kontrolovat amylazy raz za cas. Kreon rozhodne neuskodi. Mysli na to ze keby mala bolesti brucha nech jej vezmu vzdy amylazy.

kikus48
11. máj 2017

@dena567 este predpokladam ze usg mala robene a bolo v poriadku

katharinka1
11. máj 2017

@dena567 určite by som žiadala o sono brucha keďže je ta amylaza dlhodobo zvýšená a zároveň by som žiadala odber krvi rozšíriť o lipázu. Lipaza sa pri bežnom odbere krvi nevyšetruje .

dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katharinka1
11. máj 2017

@dena567 lipaza sa robí z krvi u gastroenterologa . Nemá dcéra dlhodobo problémy so stolicou? Zápchy alebo hnačky ?

kikus48
11. máj 2017

Pokial dcerka rastie ako ma, pribera, nema bolesti brucha ani problem so stolicou, hladina amylaz nestupa a usg pankreasu je dobre, tak by som to neriesila .... nema sa predsa liecit laboratorna hodnota. Na druhej strane treba pan. enzymy a usg pravidelne kontrolovat. A v pripade zmeny klinickeho stavu - napr bolesti brucha - upozornit lekara nech skontroluje amylazy/lipazy ev ziadat podrobnejsie zobrazovacie metody na pankreas. Ak neveris gastroenterologovi alebo ti nechce vysvetlit podrobnejsie svoje zavery, treba ho vymenit. Predpokladam ze nevysetril len amylazy , ale aj vsetko ostatne okolo toho vratane stolice. Spytaj sa ho a nenechaj sa odbit.

dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus48
12. máj 2017

@dena567 pozri ja by som vymenila gastroenterologa. Tiez som lekar a stale som si na rodicov nasla cas. Nie je mozne ze im nevysvetlim co sa deje. Takze skus najst ineho lekara. A hlavne ako som pisala. Laborat hodnota sa neriesi ked je vsetko v poriadku . Ale zas vysetrenia vratane klinickeho vysetrenia....labakov a zabrazovacich metod musia byt podstivo urobene

dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikus48
12. máj 2017

Odkial ste.

kikus48
12. máj 2017

@dena567 tu v ke par gastro poznam, ale nemyslim ze by sa vam oplatilo sem chodit ak ste z dialky. Hl. aby si mala v sprave popisane vysledky vysetreni aby sa to netrebalo 2x brat.

dena567
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kakavenko
2. apr 2018

@katharinka1 prosím ťa vedela by si mi poradiť,mne zistili tiež vyššie amylazy a lipazy v moči,bola som na gastre,lebo som mala 3 týždne hnačky, ktoré sa striedajú so zapchou tam mi lekár povedal,že to je nič zvýšené amylazy v moči 14.teraz znovu sa mi pustila hnačka už 7 deň úplne vodnára,nič nezaberá

katharinka1
2. apr 2018

@kakavenko ja som mala zvýšenú lipazu v krvi. Pravidelne beriem panzytrat 25000. Skús si pripadne dať nejaké enzýmy na trávenie resp najprv treba začať s diétou. Vylúčiť mastné, vyprážané, pečené v rúre.

kakavenko
2. apr 2018

@katharinka1 ďakujem a ty si mala nejaké problémy?

katharinka1
2. apr 2018

@kakavenko bolesti, nevoľnosti, únava , zápcha. Hnačky nemávam, skôr “vetry”.

bambula626
2. apr 2018

Syn mal tiez kreon a Nutridrink, mal ale tusim znizenu amylazu . Resp mi to doktorka vysvetlila tak, ze ma znizeny enzym na stiepenie tukov a podvyzivu. Maval krce, zapchu. Mal aj nemliecnu dietu rok, odvtedy krce neboli. Dietu nema ziadnu. Z problemov vyrastol, uz mu len obcas sama kupujem Nutrdrink. Casom zacal omnoho viac jest a uz sa ma dobre.

serena82
5. okt 2019

Ahojte je tu mamicka ktora ma podobne problemy ako my?syn ma 7 rokov a uz 2 roky mame zvys.hodnoty AMS v moci aj v krvi.Dakujem

ajn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ajn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz