Zvláštny pocit v krku. Čo to môže byť?

radlucka
5. dec 2021

Ahojte, obraciam sa na Vás s problémom, ktorý má trápi a začínam mať strach. Už vyše týždňa mám zvláštny pocit v krku, akoby som tam niečo mala. Možno to poznáte, chcete prehltnúť tabletku, ale ona nevojde do správneho otvoru. Vy ju tam cítite a vadí. Pridala sa k tomu bolesť na hrudi, až pálenie, akoby vás stále palila zaha. Bola som s tým u lekárky , poslala ma hneď na kardio, urobili mi komplet vyšetrenia a z jeho strany je všetko v poriadku. Myslí si, že mám reflux. Problém ale stále trvá a ja už neviem, či sa báť alebo čo robiť. Možno stojí za zmienku, že 2 dni pred tým, ako to celé začalo, som bola na 3. dávku očkovania proti COVID-19. Nikdy som však po vakcíne nemala žiadne neziaduce účinky. Vie mi niekto poradiť? Vopred ďakujem 😇

marianarem
5. dec 2021

@radlucka Mne to tiez pripada ako reflux, na gastro ta neposlala?

nikpa
5. dec 2021

@radlucka reflux, jednoznačne. Daj si niečo voľnopredajné na reflux a uvidíš, že sa ti uľaví, napr. nolpazu. Ale treba to riešiť aj na gastre.

patricka
5. dec 2021

Ja mam presne toto iste a je to kombinácia chrbtica a stres

radlucka
autor
5. dec 2021

@marianarem na gastro ma poslal kardiológ, predpísal mi Ozzion, beriem 3.den,ale nemám pocit, že by to nejako zaberalo🙄

radlucka
autor
5. dec 2021

@patricka aj ja som si myslela, že je to chrbtica, ako to riešiš? A ako dlho to máš, ak teda môžem...

pinaofina
5. dec 2021

@radlucka aj mne to znie refluxovo. Skus nejest 3 hodiny pred spanim/lezanim a mat vankus trosku vyssie (aby si mala nadvihnuty trup)… vacsinou mi to pomoze a za 2-3 dni odide

nevenka
5. dec 2021

@radlucka ja palenie zahy velmi dobre poznam...ale...ze nieco zavadzia v krku - to akor mi pride, ci nemas provlem so stitnou zlazou plus ten reflux. Moze Ti rast, dovnutra, ze to ani nevidis. Moja mama to tak ma. Po ockovani alebo aj po covide samotnom mozu byt aj taketo veci. Skus este obvodnu poprosit aspon o odber TSH, mozno napovie...

bosorka2302
5. dec 2021

mne sa takto prejavoval covid a testy odhalili poziitivitu az o 10 dni nato

radlucka
autor
6. dec 2021

Problém je v tom, že to trvá nepretržite, nie len po jedle 😟preto mám pochybnosti, či ide o reflux

patricka
6. dec 2021

@patricka chiropraktik, masér jed napraviť je všetko ok, plus cvičenie a stres no to je ťažko minimalizovať ja mam stres zo všetkého uplne takže zvažujem navštíviť odborníka...

patricka
6. dec 2021

@radlucka pozri vyššie nechtiac som označila seba

katie253
6. dec 2021

@radlucka tiež si myslím, že štítna žľaza... Skúste doktorku opýtať nech vám vezme krv a skontroluje ju.

lilke
6. dec 2021

@radlucka ja mávam takéto pocity, niekedy aj pol dňa. U mňa reflux. Ja pijem potom iba fatru, pomôže.

radlucka
autor
6. dec 2021

@lilke to ma trápi, že u mňa to je nonstop, aj v noci sa na to budím 🤦‍♀️

lenkakamen
6. dec 2021

@radlucka psychika..ja to.mavam pri tetanii...

radlucka
autor
6. dec 2021

@lenkakamen najprv som si aj ja myslela, že tetania, lebo dostala som ju pred pol rokom, ale odvtedy som problém nemala

nicicka
6. dec 2021

@radlucka Áno, pocit niečoho v krku je psychicky problém...

lenkakamen
7. dec 2021

@radlucka nemam to stale sem tam.sa to ibjavi a same zmizne🙄😊

silviak
7. dec 2021

@radlucka aj moja svagrina mala pocit ze ma nieco v hrdle. A nakoniec to bola cysta

veronika1681995
28. feb 2022

@lenkakamen dobrý deň píšem vám lebo vidím ze ste písali aké ťažkosti ste mali pri tetanii...mne sa prvý krát teraz objavilo také niečo ze som sa mi spravila taka mala hrcka na krku pod bradou ale začalo ma akoby bolieť hrdlo pri prehltani ma boli a mam pocit akoby ma v hrdle niečo tlacilo ale ja mma pocit aj akoby sa mi zväčšil ohryzok v hrdle...a akoby ma ten tlačil...neviem co si mam myslieť mam aj tetaniu a je pravda ze maká som aj dosť psychické obdobie ..nakoľko som mala covid a moja mala dcérka tiež mala horúčky a vemi som sa o ňu bála...hneď na to sa mi to objavilo

danulicek
28. feb 2022

niekolko rokov som mala tento problem, vzdy vsade vsetko v poriadku. az kym sa mi neobjavili viditelne "hrce" na krku. obvodna ma poslala na endokrinologiu a uzly uz boli tak velke, ze polku stitnej museli okamzite odstranit. urcite odporucam skusit sa pytat aj na endokrinologiu, nenechat sa odbit dobrymi krvnymi vysledkami. mne podla odberov stitna pracovala vzdy idealne, nevykazovala ziadne hodnoty mimo priemer, hoci uzly si tam zili svoj zivot. po vyoperovani a nasadeni liekov som tento problem prestala mat. opat sa objavil pred niekolkymi tyzdnami, bola som na kontrole a na tej polke, co mi tam ostala, je novy uzlik. nie je to nic zle, nic, kvoli comu treba "panikarit", ale z vlastnej skusenosti - takmer 5 rokov som mala rozne problemy, nieco v krku som citila asi 2 roky a kym sa prislo na to, co skutocne to je, uz bolo o 5 minut 12. tak radsej skor a zbytocne aj to sono stitnej zlazy absolvovat, ako neskoro.

katie253
28. feb 2022

@veronika1681995 to bude skôr zapálená lymfatická uzlina

veronika1681995
1. mar 2022

@katie253 to znamená? Odznie to samé alebo je potrebne na to užívať lieky alebo co??

katie253
1. mar 2022

@veronika1681995 hrčka pod krkom by mala sama odznieť, ak ťa to bude bolieť aj za 5 dní, tak by si mala ísť k obvodnému. Čo sa týkal tej hrče v krku nech ti skontroluje obvodná štítnu žľazu

sarinka731
26. feb 2023

@radlucka ahoj mozem sa spytat ako si dopadla momentalne mam ten isty problem , len s tym ze som tehotna 🙄