Zväčšena štítna žlaza a zvýšena jej činnosť

renata1999
26. máj 2024

Ahojte robili mi sono mam 21,2 ml objem pričom zena má mať asi do 16. Zároveň mam pravdepodobne zvysenu funkciu Grawes chorobu bola som na vyšetreni. Dá sa to upraviť aj liekmi či je nevyhnutna jodova terapia pripadne operacia? Ďakujem

stellarstar
26. máj 2024

@renata1999 a dr ti nič nepovedal?

nevenka
26. máj 2024

@renata1999 v kuse tu zakladas diskusie, neda sa to zhrnut v 1 prispevku? Beries lieky, chce to klud a cas.
Mne sa to liekmi upravilo, ale ja mam znizeny objem, lebo mam aj Graves, aj Hashimoto.
Lekar Ti povie.

renata1999
autor
26. máj 2024

@stellarstar nie len mi najprv dali tabletky až potom zobrala krv😂 zajtra mam vysledky

renata1999
autor
26. máj 2024

@nevenka Viete čo , nevedela som o tom práveže až dnes som si to prečitala a ostala som zhrozená , nenapadlo ma to vsadiť do jedneho prispevku, mám rozhadzane hormony , lieky ma otupujú😂 , vyjadrovsnie ak maďar ,je tu diskusia o všeličom tak by ma nenapadlo že by to mohlo niekomu vadiť . navyše vždy som bola tak trosku hipochonder haha

nevenka
27. máj 2024

@renata1999 ale nevadi, len to budes mat rozkuskovane. Zhrozena nemas byt preco. Ano, je to neprijemna choroba, dost vazna. Lieky Ti dala preto rychlo, asi mas velmi zvysene tie hormony, tak cim skor to treba brat, lebo Ti trpi cele telo, najma srdce. Protilatky vysetrila dodatocne, aby sa potvrdilo alebo vyvratilo toto ochorenie. Svokra napriklad mala nejake aktivne uzly, ktore jej robili zvysenu cinnost, brala lieky a hned ju objednali na operaciu. Ja to mam od roku 2016, autoimunitne, Graves Basedow a spusti sa mi to po porodoch a potom sa to skludni, tak ma nesli operovat. Ale chceli uz 3x 🙃. Zatial sa to odlozilo. Mozes to mat zaliecene liekmi a bude dobre alebo Ti daju ten radioaktivny jod apebo rovno operaciu. Podla zdravotneho stavu. Kazdopadne, lieky ber poctivo a do mesiaca to budes mat lepsie. Drzim Ti palce.