Zväčšená pečeň a deformovaný žlčník

lasak1374
19. mar 2021

Dobry vecer mam zväčšenú pecen a deformovaný žlčník som pozitivny na helikobakter ale vacsinou vecer citim na strane pravej kde je pecen taky tupy pocit ako keby mi tam nieco zavádzalo viete mi povedat co by to mohlo byt ? krve testy boli zvýšený bilirubin

lyci
19. mar 2021

@lasak1374 no sak ta zvacsena pecen tam tlaci. ja tiez citim casto tlak pod pravymi rebrami, najma ak si dam nieco, co zatazuje pecen, napr. lieky alebo alkohol

zirafienka
19. mar 2021

netreba len testy, treba sa obj. ku gastroenerológovi, Tu ti nikto nepovie, čo to môže by a ak tak len dohady. Treba odborné vyšetrenie.

roja01
19. mar 2021

Zväčšená pečeň býva aj pri jej stukovatení
https://www.vasbylinkar.sk/stukovatena-pecen-ty... .
Je veľmi účinné vynechať tuky, najmä tepelne spracované. Či už sú súčasťou sladkostí alebo mäsových výrobkov, alebo použitých pri varení v kuchyni, mazaných na chlieb a pod. Najhoršie sú stužené tuky. Jediné dobré tuky sú oleje za studena lisované a používané len v studenej kuchyni napr. ako zálievky na šaláty v spojení s citrónovou šťavou, prípadne kvakou medu. Dôležité je správne stravovanie a väčším množstvom zeleniny a to nie len surovej (listové šaláty), ale aj dusenej či varenej (koreňová zelenina, cvikla a podobne).
Pečeň treba podporiť Pestrecom mariánskym, ktorý je potrebné pred prípravou čaju alebo pred žutím vždy čerstvo podrviť. Dôležitý je aj pohyb, najmä chôdza (1-2h denne) a ľahké športy.

lasak1374
autor
19. mar 2021

@zirafienka ja som objednaný na utorok a mam teosku zažltnutej bielka neviete cim to bude ?

lasak1374
autor
19. mar 2021

@lyci vy mate tiez zväčšenú ?

lasak1374
autor
19. mar 2021

@roja01 trosku mi zožltli aj oci ... pestrec som bral ale lekarka mi dala lagosu tabletky

roja01
19. mar 2021

@lasak1374 Lagosa je na pecen dobra, moze sa brat aj cely rok. Opravdu treba dat predovsetkym pozor na stravu bez tukov. Nic restovane, smazene, vyprazane. Len chude masko z casu na cas a najlepsie len varene, ale hlavne vela varenej zeleninky a trocha suroveho listoveho salatu kazdy den s kvapkou dobreho za studena lis.oleja. Ziadny iny tuk nie. Vynechat hlavne chrumky, chipsy, tycinky , keksy, kolace, pagace, mafiny, vianocky. Do vsetkeho sa dava nejaky tuk, olej. Taoiste odporucaju aj masaz pecene pritlakom a pohybom ruky pozdlz posledneho rebra tam a spat myslim, ze spolu asi 36x. Jemne.

lyci
20. mar 2021

@lasak1374 neviem, nikto mi to nezistoval. mam s nou problemy, odkedy som ju mala zapalenu od zlcnika. Lagosa je tiez z pestreca

majulino
20. mar 2021

@lyci pod pravymi rebrami je zlcnik,

lyci
20. mar 2021

@majulino zlcnik uz davno nemam

laurikagab
20. mar 2021

@lasak1374 mám tiež žlté očné bielka -dlhodobo, zvýšený bilirubin -tiež dlhodobo, Sono brucha OK, len mi našli niečo na pečeni ( zevraj neškodne). Ešte idem na gastro. Mna boli pod ľavým oblúkom. U mna riešili hepatitidu a Gilbertov syndróm kvôli zvýšenému bilirubinu ´.Zatiaľ som vo fáze vyšetrovania.

leameleg
21. júl 2021

@laurikagab ahoj mam presne to iste naco ti prisli prosim ta

laurikagab
21. júl 2021

@leameleg nezistli uplne nic, na gastro vsetko OK, nemam ani helikobakter ako v minulosti. Pojdem este o par mesiacov na krv ( gilbertov syndrom, hepatitidu)..ci sa nieco nezmenilo a taktiez budem kontrolovana ohladom hemangionu na peceni.

leameleg
22. júl 2021

@laurikagab tak ja nechapem u mna krvne testy ok , len bilirubin vyšší, ct organov ok len vraj mierne zväčšená peče čo som až zaskočená ostala... v pondelok idem na odbery ďalšie ku obvodnej, moč, usg brucha opäť lebo sami nepozdáva že ešte v máji pečeň bola nezväčšená a o mesiac nato už áno nechápem. Obvodná tvrdí že výsledky ok. Idem aj na gastro,alergológiu uvidíme čo zistia tam. Už som namervy z toho

laurikagab
22. júl 2021

@leameleg napíšem ti IP..aké máš hodnoty bilirubinu, ja mám hodnoty z 02/2021 a tiež 01/2020.. pre porovnanie..mne tiež tvrdia, že výsledky sú OK.Cize u mna sa rieši ten Gilbertov syndróm alebo hepatitida,a taktiež kreatinin, avšak mám nového lekára a to som si sama všimla v karte.

leameleg
22. júl 2021

@laurikagab mala som 45 klesol mi na 35 idem v pondelok na opakovane krvne testy, pecenovw su ok vsetko ok len ten bilirubin bol vyssi

radi11
31. júl 2021

Ahojte, môžem sa spýtate ako dopadli? Ja mam hyperbilirubinemiu uz 17 rokov. V kazdych krvnych výsledkov mám hodnotu bilirubinu 35 az 39... Ostatne pečeňové hodnoty mam v norme, na sono som bola vsetko v poriadku.. Neviete ci sa to nejako lieči? Mne nezistovali dovod preco to mam