Zväčšená pečeň

bubka1995
13. nov 2023

Dobrý večer chcem sa spýtať ci tu ma niektorá skúsenosti zo zvacsenou pečeňou? Dá sa to do poriadku? Zistili mi to po operacii zlcnika .

opica_skorica
13. nov 2023

@bubka1995 pecen ma silu regeneracie, ale netreba ju zatazovat priveľa cukrami, tzv. jednoduchymi sacharidmi… prazdnymi kaloriami…
A už ti
aj zistili pricinu jej zvacsenia?

bubka1995
autor
14. nov 2023

@opica_skorica mam ju trosku stukovatelnu a pred tým som brala veľa liekov. A tie už neberiem mala som aj zvysene pečeňové testy naposledy boli v norme beriem lagosa .

vivian27
30. nov 2023

Mne teraz zistili,ze mam 3 stupen stukovantenia pecene z troch….ako mam nadvahu nejakych 18kg, nechapem potom co clovek s nadvahou 30-40kg…..ja pre zatial vysadenie akehokolvek alkoholu (nieze by som ho pila nejak casto), stravujem sa ja relativne dobre, vysadila som uz len maskrty ktore som raz za cas jedla a dala na cvicenie. Kazdy den si na domacom kardio stroji dam dole 500kcal. U mna je problem,ze ja sa obavam,ze moje telo si uklada tuk na neskor. Totiz ja povacsine nesplnim prijem kcal ani klasickeho bazalneho co by som mala. Lenze ja keby to mam splnit ja zeriem vkuse….

opica_skorica
30. nov 2023

@bubka1995
@vivian27 skus viac ovocia a zeleniny. A pridaj vecer Lipovitan S alebo Lipovitan DUO.