Zväčšená lymfaticka uzlina pod sánkou

lenka1209
7. mar 2017

Ahojte zeny mate niekto s týmto skúsenosti? Ale 2 mesiace mam uz pod sankou zvacsenu uzlinu neboli nic len je velka a toho sa bojim. Bola som u doktora keďže mam chripku a poslal ma krcnemu ale pokedy sa tam dostanem asi sa zblaaznim od neistoty ☹ bojim sa najhoršieho ☹ nepotim sa, neteplotujem, ziadne iné priznaky len ta hrca mal s tym niekto skúsenosti? Ďakujem veľmi pekne.

smile31
7. mar 2017

@lenka1209 ahoj ja som mala tiez ale nie taky dlhy cas ...len mna na dotyk bolela, odsleduj si ci to rastie ci nie, mne zmyzla daval som si octanovy obklad... po pripade sa vypytaj na sono... 🙂 neboj sa isto to nebude nič vážne keby mal dr podozrenie hneď by konal

smile31
7. mar 2017

@lenka1209 inak ja som bola na sono v decembri 2016 a dr mi povedala ze mam na krku reaktivne uzlinky teda pozapalove ze to ma strasne vela ludi... ze len raz za cas to skontrolovať, na to som sa spytala či pravidelne každy rok a povedala ze nie len ked s ami bude zdat ze sa mi zvacsili...pozerala mi ajuzliny pod pazuchou aj v trieslach ale tam bolo vsetko ok... skus to sono

lenka1209
autor
7. mar 2017

Nooo len on konal poslal.ma krcnemu len ja žijem vo svajciarsku a tu to tak funguje on napise k odbornemu doktorovi a oni mi následne maju volat bo poslat list s datumom kontroly tak teraz cakam vcera som bola u obvodného s chrípkou... Dufam ze to nie je nic vazne ale bojim sa veľmi ☹

katka013013
7. mar 2017

podla mna to je mandla. ja som so synom bola u dr ked sme boli chory a som jej spomenula ze sa my zda ze ma uzliny a ze ta uzlina je nejaka mega velka (presne na tom mieste kde ju mate aj vy) a doktorka pozrela ze vraj je to ok a ja ze to nemoze byt ok taka velka uzlina (to uz ju mal ako velka fazula) a dr ze co myslim, tak som jej ukazala a ona sa na mna len nechapavo pozrela, ze ved to je zvacsena mandla 😀 takze podla mna nestresovat, mazat kludne aj octanovou mastou a ked nezmyzne a bude sarapatit tak sup s nou von.

pink_lady
7. mar 2017

@lenka1209 "chřipka," moze být tiez priznak "toho".. Naopak uzlina moze být vedlajsi "příznak," infekcneho ochorenia...Ak přetrvává, neboli, isto to třeba vyšetřit. .Držím palce

lenka1209
autor
7. mar 2017

Ďakujem baby no dufam bodaj by to bola iba ta mandla bo iba z choroby no z choroby asi ale nie sice byvam casto chora ale teraz to mam uz 2 mesiace a chripku som dostala pred tyzdnom no dufam.ze to jw iba mandla bodaj by ďakujem veľmi pekne baby som fakt vystrasena uz si aj hovorím ze ak to bude aj to najhoršie musim dufam.ze sa ro zisti skoro a dam sa rychlo doporiadku musim mam 20 mesacneho anjelika a perfektného muza ☹

katka013013
7. mar 2017

ja ako dieta som mala stalle zvacsene mandle, stale navstevy na orl a az ked mal doktor ku ktoremu som pravidelne chodila dovolenku a bola som nutena ist inam, povedali ze tie mandle su zdroj infekcie a treba ich vybrat. Od vtedy mam chvalabohu pokoj 🙂 Drzim palce, skuste si kupit nejake spreje ci kloktadla, napr.. u nas doma sa osvedcil jox sprej.

lenka1209
autor
7. mar 2017

Len kej ja sa bojim zw to.mandla nie je mandle su trosku vyssie no ale aj tak ďakujem pekne

majus35
7. mar 2017

Ja som mala zväčšenú uzlinu, ale mňa aj bolela, urobili mi ster a mala som bacil-zlatého stafylokoka. Po ATB zmizla...

1andrea111
8. mar 2017

@lenka1209 krv Ti obvodný nebral?

lenka1209
autor
8. mar 2017

@1andrea111 no teraz mi iba do prsta pichol a spravil crp, ale mamina mi robila velky krvný obraz a ze leukocity mam 7.7 co je od 4 do 11 takze v pohode ale neviem co všetko krv ukáže rakovinu asi az nie ale musim priznat ze pree 2 rokmi ako som bola.tehotna sa mi pod pazuchou spravila taka guca ale to ma aj bolelo ako to rástlo a to bola nakoniec iba daka tukova somarina alw podobne to bolo ako na krku ale toto neboli preto sa toho trosku obavam.

1andrea111
8. mar 2017

@lenka1209 to treba vyšetriť, nemusí to byť nič vážne. Keď Ti mamina robila krvný obraz, zrejme tiež vie poradiť. Schudla si? Antibiotika neberieš? - či by to po nich neprešlo.

lenka1209
autor
8. mar 2017

Nooo ona tiez vraví ze z krvi sa takéto ochorenie tazko zisťuje to skor na sone a odobratim vzorky takze tazko povedat no schudla asiniba 2 kila ale to normálne kedze nic nejem a mam chripku tak hrdlo este pozapalovane a neberiem antibiotiká iba daky sirup mi dal a pokoj na lôžku. Ach jaj len cakam kym ma zavolaju na to krcne len to cakanie ma zabija strieda sa pocit uzkosti a placu s pocitom ze ved to bude dobre nie som daka silná povaha a zle taketo veci znasam ci sa to tyka mna bo môjho blyzkeho cloveka 😢

smile31
8. mar 2017

@lenka1209 neboj sa ak ti brala krv a leukocyty boli vporiadku malo by to byt dobre 🙂 mne raz jedna biochemicka laborantka - neviem akos apresne volajú tí čo skúmajú krv, že pri vážnych diagnozach byva napovedny aj bezny krvny obraz ze s amozu ukazat drobne odchylky... niekde tusim tu na MK som nadabila na clanok ze jedna pani mala tiez nador lymf.uzlin a u nej bol bezny krvny obraz relativne ok ALE boli tam nejake drobné odychýlky... tak pokoj 🙂 ako som pisala vyssie laborantka s dlhorocnou praxou mi pvoedala tak 🙂

nikil
8. mar 2017

@lenka1209 moj muz tiez mal podobnu hrcu pred rokmi a bol to herpesovy virus.

lenka1209
autor
8. mar 2017

@smile31 dakujeeeeeem boze si zlata ved aj mamina mi bola pozerat krv ze ake som to mala a no ne dake zle...mate vsetci pravdu treba myslieť pozitívne mozno je to len daco nevinne

lenka1209
autor
8. mar 2017

@nikil nooo moj muz mava casto herpes mozno aj mne s to takto ukázalo ďakujem za dalsiu nadej este ze existuju takyto ludia co dokazu človeka upokojit a povzbudit

anonymka11
9. mar 2017

@lenka1209 ahoj aka velka je asi ta uzlina? Mas aj ine alebo len tuto jednu? Ked sa jej chytis je bolestiva alebo nebolestiva? Tvrda ci gumova? Ja mam tiez taku ma asi 2,5 cm ale ja ich mam vsade za usami pod sankou na kyvaci ale aj pod pazuchami na klucnej kosti tiez v slabinach tiez som bola na krv a zevraj ok ale ja nemam ani ziadni infekciu mam ich nebolestive tvrde takze ziadny zapal dost som schudla som unavena a slaba bojin sa najhorsieho aj ked krv bola ok

lenka1209
autor
9. mar 2017

@anonymka11 ahoj no ja mam iba na krku a je to take no pohyblive ako sval len napuchnuta a neboli ale ma ale 3 cm len ono to nie je moc ani ohranicene skor taky celok zapaleny a nie je moc tvrda skor taka makka ako sval skor ako ked mas mandle zvacsene z choroby skor take daco a idem na krcne v piatok az budúci tak dam ti vedieť ale no ked mas krv oki hadam to nebude nic vazne kedy ides na dalsie vysetrenia?

lenka1209
autor
17. mar 2017

Nooo zeny takze lymfaticka uzlina to nie je hrdlo nos usi čisté na svale to tiez nie je ale je tam daco co je velke alw nevedia co tak idem na MRI ale ze moze ist o tuk bo krvnu zrazeninu bo zapal slachy takze teraz neviem z časti som pokojna ze to tiw uzliny nie su ale tak daco to je tak spokojna budem az po MRI takze tak.

ksulka
17. mar 2017

@lenka1209 a aj ta to nejak boli ci len je to zvacsene?

lenka1209
autor
17. mar 2017

Neboli nic len je to zvacsene ale ziadne dake zle priznaky ze potenie bo ubytok hmotnosti proste len ta hrca na krku ale sa nezvacsuje proste jedneho dna narastala a uz 2 mesiace taka je a ziadne zmeny noo uvidime ale mam nadej ze to je daka somarina

1andrea111
17. mar 2017

@lenka1209 myslela som dnes na Teba, že ako si dopadla. Kedy ideš na MRI?

lenka1209
autor
17. mar 2017

@1andrea111 ďakujem si zlatá uf ti poviem krvi by si sa mi nedorezala hrozny stres nemohla som ani jest ani nic MRI mam 30.3 o 11:15 ale tak som sa pytala doktorky ci si mysli ze by to mohla byt rakovina ona povedala ze na sto percent nemoze povedať ale ze na takom mieste byva povacsine rakovina lymfatických uzlin a tie mam ukazkove takze tam bude daka hmota bo zapal bo tuk bo proste nieco ale ze ona si nemyslí ze je to rak ze sa mam ukludnit ale ze treba zistit co to je aby vedeli ci tabletky dat bo operacia bo sa to moze iba pozorovať... Tak som taka sama neviem aka mam byt ale snazim sa byt optimista a verit ze je to banalita a nestresovat sa tym zbytočne

lenka1209
autor
7. apr 2017

Ľudia tak nakoniec to je daka gula krvava pri tepne ktoru mi idu operovať takze ziadna uzlina žiaden tuk ale daco pri tepne a treba to ist von....takze tak

ksulka
7. apr 2017

@lenka1209 drz sa a potom napis, ze si v poho 🙂

lenka1209
autor
11. apr 2017

@ksulka dakujem neboj dam.vediet nebojim sa bude to dobre lepsie ako.rak.bo daco horsie co.sa neda operovať takze sa z časti aj tesim ze spravia hadam.smyk.smyk.a bude zase pokoj 😉

lenka1209
autor
5. jún 2017

@ksulka No tak nakoniec je to vzacny nádor vola sa tumor glomus caroticum je to neuroendokrynologicky nádor poväčšine nezhubny a pravdepodobne aj ten moj kedzeMRI a ani krvne testy ziadne bunenie nepreukazali ale musi von skrz rizika ze by narastal a mohol by mi blokovat tepnu takze cakam na termín operacie uz by som mala po ale na endokrynologii sa rozhodli ze poziadaju poistovnu o preplatenie este PET CT( celého tela) a genetických testov ci sa nahodou nespravil aj na inej časti tela ale kedze su tie vysetrwnia veľmi drahe pochybujem ze poisťovňa to bude preplácať takze tak...ale uz nech to mam za tym bo ze to mi po tepne od brucha dako zazicherkuju a potom budu operovať bo tento nador je jeden z tych co velmi krvacaju tak aby sa zbytocne nekomplikovala situácia budem v nemocnici týždeň takze tak ale neboli ma to len to tam je ale nemam pocit ze by narastal takze tak zatiaľ 🙂

ksulka
6. jún 2017

@lenka1209 hlavne nech je nezhubny a nech ho daju prec bez komplikacii. budem na teba mysliet, nech to mas cim skor za sebou. drz sa!

mharsany
19. máj 2020

@lenka1209 ahoj. Tak ako dopadla operacia? Ja mam taku hrcu na krku odmalicka,neboli ma, ani nic a ked mi robili punkciu povedali ze je to daka cysta alb co, ze to budu sledovat. Ked som bola mala a aj teraz pri detoch som byvala casto chora tak to lekari povazovali za vysledok tych angin, no neviem ked teraz medicina postupila ci to treba riesit alb ozaj len sledovat...