Zúžená cieva v mozgu

31. máj 2022

Pred pár rokmi, mala som asi 16 rokov, som bola na neurológií, kvôli tomu ze som v skole odpadla. Robili mi vyšetrenie hlavy, to z tou čapicou, neviem ako sa to presne volá. Povedali mi, že mám zuzenu cievku. Potom som tam už nechodila. Najprv sme sa obhanali z Dr., že raz sa nedalo jednej potom druhej (choroba, dovolenka)... už mi nič ani nebolo tak sa na to zabudlo... poslednej dobe sa mi zase objavili závrate, odpadavanie... tak rozmýšľam,či to nemá súvis. Som objednaná k dr v auguste... chcem sa spýtať, čo to v podstate znamená, keď je cievku zuzena? Dakujem

bolarazjedna
31. máj 2022

To vyšetrenie je EEG, ale tým zúženú cievku v mozgu sa určite nedá zistiť. Na to treba CTAG ci MRAG.

autor
31. máj 2022

@bolarazjedna ani na magnetickej? Bola som aj na nej a na CT vysetreni, ale presne si to nepamätám, viem, len ze neurologička mi to hovorila.

autor
31. máj 2022

@bolarazjedna neviem tie tvoje skratky preložiť. Prepáč.

bolarazjedna
31. máj 2022

Je to CT angiografia alebo MR angiografia (magnetická rezonancia) do zobrazením cievnych štruktúr

autor
31. máj 2022

@bolarazjedna takže tam to mohli zistiť, ale informovala ma o tom neurologička. Pretože si pamätám, že mi hovorila o tom zúžení cievy . A co to prosím ťa vlastne znamená?