Zuby počas dojčenia

30. aug 2020

Dobrý večer, pred asi pol rokom som porodila dieťa hneď ako som otehotnela sa mi zlomilo trojo zubov. Zubárka mi nechcela nič robiť lebo ze mam rizikové trhu atď. Teraz kojím a tiež mi nič nechce že keď má nebolieva. Moja otázka znie tie trojo zub už len vlastné korene sú to sú úplne až na doraz polámané deravé, dá sa to vytrhat aj naraz? A nemôže sa mi nič stať keď to mam v takom stave? Dosť sa bojím... Nebolia ma ale chcem si to dat predsa do kopy ďakujem vám za každú odpoveď

jajka71
30. aug 2020

Tehotenstvo a kojenie je obdobie kedy zena prichadza o vapnik a ostatne zlozky a u mnohych zien to skonci tym, ze sa zhorsia ci odidu zuby, jedna byvala kolegyna priznala, ze stvrte tehu znamenalo pre nu protezu...,dolezite je ci je tam nejaky kaz, zapal....to by z mojho pohladu znamenalo problem. Zlomeny zub neviem...diskomfort urcite ale ci problem pre dieta skor nie...to je skor otazka na zubara

nikpa
30. aug 2020

Mne sa tiež dost kazili zuby počas tehu, dokonca som z nemocnice ešte den pred pôrodom (plánovaná sekcia) utekala k zubárovi. Zlomili sa mi 2 zuby, 1 mi opravil hned a ďalší az po pôrode a tiež som kojila. A ešte sa mi pokazil predný zub pod korunkou 🤦 to som chodila na čistenie kanálikov tiež počas tehu. Necháme postoj tvojho zubára, ked budes kojiť ešte 2 roky tak ti dovtedy nebude ošetrovať zuby!?

amito
30. aug 2020

No asi by som vymenila zubára..ved tie zúbky treba spraviť. Ja som tehotná a tiež sa mi zlomil zub. Síce som čakala skoro 2 mesiace, ale opravila mi ho a dokonca aj hneď vrtala ďalší..takze mi robila naraz 2 zuby..A neriešila ci boli proste zuby treba spraviť

sabush000
30. aug 2020

Ja som po tehotenstve prišla o 4zuby. 1 som mala len koreň ostatne plomby. A tam kde som mala len koreň sa mi zapálilo, ďasná nervy v ostatných zuboch vsetko. Hrozí aj zápal okostnice v takýchto prípadoch. Tak poviem že tu bolesť neprajem nikomu, akože radšej pôjdem každý deň rodiť len nech ma zub neboli. Žiadne tabletky mi nezabrali potom mesiac ma to bolelo. Vyberal mi po jednom, záleží že ktore zuby či vedľa seba a tak. Nečakala by som s tým a čo keď dlho budeš kojit?

miadi
31. aug 2020

Ja som teda nastastie problemy so zubami nemala v teho nikdy ale neodkladala by som to. Moja mama mala odlomeny mrtvy zub sli sme k zubarovi co najskor vybrat korene a dal jej aj atb Lebo tam mala zapal, Skus ineho zubara.

autor
31. aug 2020

@sabush000 dnes zavolám zubárke ešte raz a poviem jej svoje, vidíš teraz si ma tak vystrašila stým zápalom okostnice... Pri jednom zube mam. Dasno také ako keby zväčšené ale neboli ma nič... Joj bojím sa veľmi 🤔😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪

autor
31. aug 2020

@jajka71 ja už protézu mam hornú...

autor
31. aug 2020

@miadi skúsim jej ešte raz dnes zavolať, pretože ja nechcem mať v ústach taky bordel

autor
31. aug 2020

@sabush000 ešte sa chcem opýtať ako viem ze mam ten zápal okostnice, čítala som na internete a teda som vystresovana.

sabush000
31. aug 2020

Tam je neznesiteľná bolesť že ti nič nato zaberá ani lieky ani babske recepty. Mne ani tá injekcia u zubára nezabrala. Ale to nejde zo dňa deň, ja som ten zub mala mŕtvy už 5-6 rokov, potom mi odtiaľ vypadla plomba, postupne sa mi lámal ten zub. Mala som zapálené ďasná všade a preto ma boleli aj zuby okolo. A veru mŕtve zuby vedie urobiť veľkú šarapatu 😂 Ale ja mám zuby v katastrofálnom stave asi od puberty tiež už riešim protézu a to mám len 25 rokov 😢 no čo už...

nelca0510
31. aug 2020

Ja som mala v tehotenstve problémy s krvácaním dasien( a to sa príkladne starám o chrup + pravidelne dentálna hygiena), nič sa nezistil, bolo to len hormóny. Po pôrode mi jeden zub "odišiel", musela som brat aj antibiotika a zubár mi endodonciu v pohode urobil. A kojím moju dcérku od narodenia, a mala som ja injekcie od bolesti.