Zubný mostík bez očných zubov

pictbridge
24. sep 2023

Ahojte dievčatá. Skúsim otvoriť diskusiu lebo neviem či si mám bezhlavo trvať na svojom. Mam problém so zubami. Mam uz iba 4 predné a na nich porcelán a vzadu úplne na každej strane jeden. Očné už nemám. A tam je problém. Mam protézku ktorá mi chýbajúce zuby dopĺňa už 5 rokov je to flexi naozaj ju nieje ani vidieť každý mi zuby chváli. Ale ja chcem mat mostik napevno. Zubar mi ho nechce urobiť pretože práve očný zub vytvára oblúk vraj by mi to nevydržalo. Moja mama am mala to iste trvala na tom aby jej to urobili a vydržalo jej to 25 rokov. Ma to niekto takto urobene? Chcem premostiť zvlášť jednu stranu a zvlášť druhu . Ak by bol predsa problém nech nemusí ísť dole všetko keďže cena sa pohybuje okolo 2500 eur. Ďakujem

peter0123
24. sep 2023

@pictbridge očné (stále) zuby som nikdy nemala, ani moja mama nemala, dcéra zdedila, tiež nemá. Ďalší
sme nemali ani ako mliečne. Mám mostík na pravej aj ľavej strane od roku 1997. Viem že bude problém, ak sa niektoré zuby pokazia, vzadu mám 2. Neviem presne od kedy, ale dali dole mostík po šesťdesiatke, lebo sa jej .pokazil zub ktorý držal mostík.

kacena4
24. sep 2023

mne idu prave robit (ocne nemam) ale vzdy len 1 zub mi chyba a na dalsie dva z oboch stran sa upevnuje proteza na pevno, neviem ci to bude dobre drzat ak ti chyba viac zubov, u mna s prave tomuto chce vyhnut dr. aby mi nechybali 2 a viac zubov vedla seba

pictbridge
autor
24. sep 2023

@peter0123 super tak asi budem hľadať iného zubára 🙂 ja@mam od 30 tky kvôli tomu čiastočnú protézu lebo mi to odmieta urobiť. Mam 37 a už mám toho dosť.

pictbridge
autor
24. sep 2023

@kacena4 mme na jednej strane chýbajú 3 aj na druhej 3 zuby.