Zubný implantát na mieste, kde 8 rokov chýba zub

dzedloj
18. okt 2023

Dobrý deň. Prosím Vás potrebujem poradiť, dolná stolička číslo 6 mi chýba cca 8 rokov, 7 mička za ňou sa mi zlomila pred pol rokom tak že už musela ísť von.. Ostala mi 4,5, 8 ...na 4 a 5 mi idú dávať korunky ( bojím sa že by praskli ako tá 7mička)
Moja otázka znie či sa dá namiesto 6 ktorá chyba 8 rokov dať implantát, či nebude nejaký problém .. Chcel by som dať implantát aj namiesto tej zlomenej 7mičky, len nový zubár mi ukazoval na RTG že mi tam ostali 3 malé štiepky z toho zuba čo sa trhal.. Prosím poraďte ak ste mali podobný problém. Ďakujem vopred

hugger
18. okt 2023

Mam bezproblemovy implantat na mieste sedmicky ktoru som nemal 30 rokov. Pocuvaj lekara, on vie najlesie zhodnotit tvoju specificku situaciu. Ak mas pochybnost pytaj sa na nazor ineho, pri implantatoch je konzultacia zdarma bezna vec.

dzedloj
autor
18. okt 2023

@hugger Ďakujem ti za odpoveď, lebo všade čítam názory že čím skôr tak tým lepšie. Je pravda že horná 6tka mi trochu povystúpila za tých pár rokov, no nemyslím si že by to bol až taký problém.

mirka414
18. okt 2023

Ja som poslala môj aktuálny zubný snímok na kliniku v Turecku a dali mi ponuku čo mi nudu robiť to som ukázala môjmu zubárovi ktorého mám už roky a ten súhlasil že on by postupoval rovnako (len by si miesto 6000€ vypýtal 20 tis € 🤪) a tak som sa zverila do rúk zubárka v Turecku a nelutujem

dzedloj
autor
18. okt 2023

@mirka414 to je riadny rozdiel v cene, len to ste si asi dávali robiť komplet zuby?

mirka414
18. okt 2023

@dzedloj veru áno ja žijem vo Švajčiarsku a dala som si robiť ponuku na zirkonove zuby komplet vrch a spodok a za rovnaku prácu mi vo Švajčiarsku zubar vypýtal 20 tis
Na Slovensku cca 12 tis Maďarsko 10 tisíc a Turecko 8 dni ani nie 7000€ komplet 8 dni s už aj s hotelom .