Zubné implantáty - chýbajúce osmičky

neve555
4. júl 2022

Ahojte,

Urcite tu takat tema uz bola a viem, mal by som sa v prvom rade poradit so zubarom ale este som sa neodhodlal.

Chybaju mi spodne stolicky 6 a 7 na oboch stranach. Pomaly sa mi vytvoril aj predkus a horne stolicky nad prazdnym dolnym miestom sa pohli smerom dole. S cim by som mal v prvom rade ratat? Su ortodonticke moznosti ako vratit zuby na povodne miesta este pred implantaciou? Nakolko sa horne stolicky posunuli dole natolko, ze na dolnej celusti v tomto stave neni dost miesta na implantaty a korunky. Mam trochu strach ake spravy by mi zubar/implantolg dal a ano, mozem si za svoju situaciu zialbohu sam :/

dakujem vam vsetkym

kubkovamama
4. júl 2022

@neve555 strojček min.rok na opravenie správneho skusu a vytvorenie miesta pre implantáty.Poklesnutý chrup skôr vytrhnúť a tiež nahradiť.Zvlast ak nie je v dobrom stave

neve555
autor
4. júl 2022

Poklesnutu mam iba jednu vrchnu stolicku cislo 7 ktora je bez kazov, vitalna. zvysne horne stolicky su taktiez v poriadku.

lalu_sk111
4. júl 2022

@neve555 podla mna je riskantne hladat rady na modrom koniku... niekedy mam pocit, ze sa tu ludia sebavedomo vyjadruju k veciam, o ktorych nic nevedia a ako sa to da rozpoznat? preto radsej konzultaciu u zubara

neve555
autor
4. júl 2022

@lalu_sk111 mam obavy z celej tej procedury...ale mas pravdu asi bude najlepsie to prediskutovat s odbornikom

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka1011
5. júl 2022

@dreamss no existovať by sa dalo, ale či v pohode to už neviem... keď ti chýba jedna stolička, to sa ešte dá, ale ako píše, jemu už chýbajú všetky stoličky dole a to je už problém, veď to sa nemôže dať ani jedlo požuť, nejde o to, či to je vidno.
@autor ako už bolo spomenuté, treba navštíviť zubára, ideálne aj viacerých, tu ti každý napíše niečo iné. Ale teda ešte som nepočula, žeby sa vysunuté zuby dali vrátiť strojčekom, to asi nie. Koľko rokov ti spodné stoličky chýbajú, že sa ti už tie vrchnè posunuli?