Zubná protéza - skúsenosti

1. dec 2021

Dobrý večer, máte niekto vyberacie zubnú protézu ? Chcem sa spýtať že ako ste si na ňu zvykli, ci sa s ňou dá normálne fungovať, nevadí Vám pri jedení, bozkávaní sa🙈🙈🙈😂 rozprávaní a tak. Ďakujem 🙂

luci310
1. dec 2021

Mne by to vadilo určite vždy a bozkavanie si už vôbec neviem predstaviť, viem že známa ma problém aj s jedením, toto by pre mna bola posledná možnosť, možno vo vysokom veku, keby som si nemohla už dať implantáty

autor
1. dec 2021

@luci310 lenže iná varianta nieje mozna nakoľko mám chrup v zlom stave po deťoch sa mi zuby pokazili začali sa lámať vytiahli mi a stále sa len kazia a lamu ..

googwife
1. dec 2021

Ja mám čiastočnú snímateľnu náhradu a v pohode sa z mužom bozkávam nič sa nedeje všetko je na svojom mieste. Samozrejme možno keby som mala prebytok peňazí tak idem asi do implantátov, ale nemám a pôžičku na zuby si isto brat nebudem. Ak musíš tak si zvykneš. Zo začiatku je to ťažké predsa len máš niečo "cudzie" v ústach, ale časom sa dá zvyknúť. Určite lepšie ako mať pokazené, zhnité pripadne nemať (hlavne) v predu zuby.

autor
1. dec 2021

@googwife Noo áno implantáty jeden od 1000€ vyššie 🙈 možno raz 😀 ja som chcela normálne na pevno mostíky ale nedá sa mi už kde prichytiť tak zubár povedal že jediná možnosť je snímateľná náhrada alebo tie implantáty lenže tie implantáty by má stali majland ...

googwife
1. dec 2021

No takže asi nieje čo riešiť 😉 veď možno časom sa na šetrí na implantáty 😉 pripadne vyhráš v lotérií 😉.

stefi_k
1. dec 2021

Kolko stoji snimatelna nahrada ? Moj otec si dava prave robyt implantaty tak som zvedava.

janka1011
2. dec 2021

@stefi_k snímateľná náhrada je len malý zlomok z ceny implantátov

googwife
2. dec 2021

@stefi_k ja som cca v máji riešila tu vrchnú čiastočnú a cca 480 - 500€

desore
2. dec 2021

Skus si dat 4 implantaty, na ktore sa pripevnia mostiky. Opat treba mat zopar tisic.

autor
2. dec 2021

@desore áno takáto kombinácia vychádza cca 5000€ 🙂 to je pre mna tiež dosť veľa ja mám maximálny rozpočet do 1300€ no tak by sa dali spraviť porcelánové mostíky lem keby ich bolo za čo uchytiť :/ ja som úplne nešťastná zo svojho chrupu hanbím sa už aj rozprávať pomaly 🙈

desore
2. dec 2021

Budu ti robit nahrady zivicove ci keramicke? Proteza ti moze padat aj nemusi, moze ta tlacit, kym si zvyknes.
Ak mas nahodou nadvahu a chces schudnut cca 20 kg, tak si daj nahrady urobit az po schudnuti. Po schudnuti ludom vypadava, je velka.

janka1011
3. dec 2021

Neviem, koľko máš rokov a nepoznám tvoju finančnú situaciu..no ak máš okolo 40 tak skús ešte porozmýšľať, či by si to predsa len nejako nedala na pôžičku. V takom veku mať protézu je ešte veľmi skoro, je to dosť nepríjemné podľa mňa a ja by som si asi radšej odriekla všetko možné, ale dala by som si spraviť tie mostíky na implantátoch. Ale jasné, že ak fin.moznosti nijako nedovoľujú splácať úver, tak už len protéza zostáva a je to urcite lepšie ako chodiť bez. Držím palce

sonka333
14. feb 2022

Ahoj môžem sa opýtať?ako si sa nakoniec rozhodla...😶?ja ťa veľmi chápem a momentálne prechádzam niečím podobným až nato že ja nemám inú možnosť...ani implantáty si nemôžem dať....😶😪

mnamko
18. dec 2022

@sonka333 chcem sa spýtať zvykla ste si na protezu a kolko vás vysla?

sonka333
21. dec 2022

@mnamko zatiaľ žiadnu nemám...ale rátam dní....čoskoro budem prichadzat o dolné zuby a tie veru že vraj nedrzia....😔v 31 rokoch ....protéza ...žiadna sláva 😔no čo už...

janka1011
21. dec 2022

@sonka333 a prečo si nemôžeš dať implantáty?

sonka333
21. dec 2022

@janka1011 lebo nemám na to dostatok kostí a keďže mám tu paradontozu agresívnu tak sa lahk0 môže stať že by to boli vyhodené peniaze....kebyže si aj dám tu kosť doplniť ...

madla60
21. dec 2022

Mám obidve, chvíľu som mala problém s vyslovenim "s", dlhšie jem, inak žiadny problém.

nella22
28. máj 2023

@sonka333 ako si dopadla? Mne už sa hoja ďasná a o 2 týždne budú odtlačky na protézu.

tom_i
9. júl 2023

@nella22 môžem sa spýtať, koľko vyjde taká protéza aj s extrakciou?

nella22
10. júl 2023

@tom_i záleží, koľko zubov máš. Mne ešte dole ostalo 9. Dokopy mi vytrhli 14 zubov cca. Spolu s umŕtvením to vyšlo na cca 1300€. Plus som si dávala dolné zvyšné dokopy, tam išlo cca 100€. Protéza celá horná a dolná čiastočná spolu za cca 900€.

tom_i
10. júl 2023

@nella22 ďakujem, už len nájsť cenovo dostupnejšieho zubára, lebo čo som pozerala, tak len extrakcia by ma vyšla majland

tom_i
10. júl 2023

@nella22 a ešte jedna otázka, ako dlho asi tak trvá fáza hojenia? t.j. byť bez protézky

nella22
10. júl 2023

@tom_i treba nájsť niekde v okolí. Ja som tiež behala po klinikách a platila aj zbytočne konzultácie. Nakoniec som našla, ale tiež cestujem.

nella22
10. júl 2023

@tom_i ja som mala cca mesiac aj niečo

tom_i
10. júl 2023

@nella22 ďakujem za odpovede. ešte nabrať tú odvahu

nella22
10. júl 2023

@tom_i nie je začo. Neboj, aj ja som bojko, čo sa týka zubára. Keď ti to umŕtvi, necítiš absolútne nič. Trhali mi naraz hore 8 zubov. Nemala som bolesti ani potom neskôr. Na spodu mi trhali naraz 6 zubov. Tam ma trošku aj po anestézii bolelo asi cca 1-2 týždne jedno miesto až úplne k uchu. Mala som dosť veľký koreň. Ale nič, čo by sa nedalo vydržať. Ani antibiotiká nebolo treba.

katyka83
18. nov 2023

Dobry vecer prosim vas mam vyberatelnu protezu ,vadí ked si ju kazdý den lepím lepidlom ?

derdia
30. jan 2024

Ahoj ako si dopadla so zubami? 😊 Ako je to mat tu vrchnu snimatelnu nahradu?

petulda333
30. jan 2024

@derdia ahoj. Odpoviem na druhu otazky. Mam hornu snimatelnu protezu. Prve dni boli hrozne,napinalo ma z nej. Teraz su to 3r co ju mam a uplne v pohode. Lepim si ju obcas,takze sa ani nehybe a je to akoby vlastne zuby. Jem uplne vsetko,aj oriesky a uplne v pohode. Za tu cenu je to bomba