Zubná náhrada

ishkaa
3. nov 2018

baby dostala som sa v pomerne mladom veku do stavu, ze zubarka nad mojimi zubmi zlomila palicu a navrhla nahrady...na vrchne mame dat porcelanky, s cim som uplne ok a pojdem do toho..ale dole che dat ciastocnu nahradu..dole mam asi 6 zubov, z coho asi 3 su zdrave..zvysne tri che preliecovat a plombovat a potom dat nahradu...z mojho okolia mi hovorili, ze zuby nesedia, tlacia, vyskakuju a hrozim sa toho ze sa niekde budem smiat a zuby vyskocia :D ako ste to riesili vy? btw implantaty neprichadzaju do uvahy z financneho hladiska, kedze dole je mnoho zubov, co by bolo treba "zasadit"

dorottka
3. nov 2018

Ty mas dole dost zubov na to, aby ti nahrada nelietala, cize toho sa neboj, bude drzat na zostavajucich zuboch dost pevne. Existuju dnes aj take nahrady, ze vobec nemavaju kovove haciky, volaju sa flexite a aj v KE ich uz robi par ambulancii - ludia si ich velmi pochvaluju. Moja babka, ma ciastocnu nahradu na dolnych zuboch uz 50 rokov a kebyze ju nevidim si ju umyvat, ani neviem ze ju ma, stale ma vsetky ostavajuce zuby a je s nou spokojna, nehybe sa jej a drzi ako ma, vobec ju neobmedzuje. Moja teta kvoli parodontitide prisla o komplet vsetky zuby v 27 rokoch, dnes ma o 25 viac a presne tolko nosi aj komplet protezu - taktiez sa najprv bala, ale dnes vravi, ze ju vobec neciti, nikdy jej nevyletela a ani sa nikdy nehybe. Vyzera to velmi prirodzene, nesusle a okrem velmi tvrdych veci (samozrejme) pohryzie vsetko. Som ta len chcela povzbudit, ze nie je to taka hroza, ako vsetci strasia - jasne, ze niet nad vlastne zuby, ale ked sa inak neda, vdaka bohu za protezy a ze nemusime chodit strbavi 🙂 Navyse, cim je clovek mladsi, tym si lahsie na nahrady zvykne, to je znama vec, vekom prirodzena adaptabilita organizmu klesa a mozno prave preto pocujeme tolko staznosti 🙂

nikpa
5. nov 2018

Ja mám náhradu, štyri predne vrchné 9 rokov a mám pocit, ze mozem kusat betón, som maximálne spokojná 🙂