Zubná lekárka - vyradenie

6. okt 2022

Dobrý.
Je to normálne že zubná lekárka za vyradenie z evidencie pýta peniaze?
Vopred ďakujem za odpoveďe všetkým.

pribinak
6. okt 2022

Nie

viestta
6. okt 2022

Za admistrativne ukony, ktoré nie sú hradené zo systému verejného zdravotníctva je lekár oprávnený požadovať platbu

kornelies
6. okt 2022

@pribinak Moze.

pribinak
6. okt 2022

@kornelies tak by som povedala nech si tu kartu nechá. Nivy zubar aj tak v rámci preventivky si urobí svoje vyšetrenie

taktotedanie
6. okt 2022

Kazdy novy zubar pozaduje aspon vypis z karty, za takyto ukon si moze pytat poplatok,
Normalna vec..

janasim
6. okt 2022

My nepýtame , ja to nahadzujem do poisťovne ako krátky administratívny výkon, pacientovi podám oštemplovany výpis a ide ...to koľko akože za to pýtajú

autor
6. okt 2022

@janasim od 7,00 do 10€ pyta zubna lekarka 🙂 za vypisanie receptu 10€ a pritom liek 0,89€
Cize preto chcem zmenit svoju zubnu lekarku nebol som tento rok este na preventivke a v poistovne uz sa pise ze som bol -_-
Zajtra pokúsim ho zmenit...

janasim
7. okt 2022

ona nemá zmluvu s poiťovňami ? My za toto vôbec nevyberáme ,u nás akurát rtg OPG je za 15e,pacientovi hradí za ošetrenia kazov aj poiťovňa plus jeho doplatok.

autor
7. okt 2022

@janasim ma zmluvu ale je taká hnusná -_-

kornelies
7. okt 2022

Nechcem byt zla, ale pokial pani zubarka vykazala vykon do poistovne a tak sa nestalo, tak mas dve moznosti: konfrontovat osetrujuceho lekara alebo nahlasit na poistovnu, ze dany ukon nebol uskutocneny. Evidentne je "nenazrata" a volila by som moznost b. 😉
Ak poistovna zisti viaceto takychto pripadov, rozviaze zmluvu s lekarom a je velmi tazke ju opatovne ziskat.

autor
7. okt 2022

Ďakujem všetkým za rady už som zmenila zubára🙂