Zub - vyberanie nervu

slavka1957
Včera o 08:42

Ahojte,
chcem vás popýtať o radu.vcera mi zubárka vybrala nervy zo spodnej stoličky a nechala zub otvorený. Išla som tam s takou tlmenou bolesťou a mala sim zub citlivý na studené a zahryznutie. Keď mi zub robila mi povedala, že tam mám veľký zápal a zub strašne krvácal až tmavá krv, zub ostal otvorený. Po zákroku som pociťovala chvíľku úľavu ale dnes mám zas tu tlmenu bolesť akokeby zo sánky, spod zuba, nie sú to také pichľave ostré bolesti ale skôr také tlmené ako keď sa hojí rana po vytrhnuti zuba. Môže ma to tak bolieť z toho zákroku?menila som zubarku a ta predtým keď mi vytahovala nervy mi dala vždy nejakú bielu pastu a celkovo som mala hneď úľavu. Chcela som ísť dnes na pohotovosť ale zas nechcem panikáriť, v pondelok mám ísť zas ku svojej len mám obavy stále z tej tlmenej bolesti, že čo to môže byt 😔mali ste to niekto? Ďakujem

kiki68
Včera o 08:48

@slavka1957 to neni dobre, nieco tam je zle, skocila by som na pohotovost alebo k inemu zubarovi asi

anajka266
Včera o 09:11

@slavka1957 neupchalo sa ti to jedlom? Skus si tu dierku vycistit.. bolest moze byt preto ze je to upchate..otvoreny zub ostal preto aby vysiel hnis vonku..no ked sa upcha tak sa to tam hromadí a znova boli..

detiazdravie
Včera o 09:11

po tomto zakroku, je normalne mat este 2-3 dni bolest, mali ste tam zapal, preto nechala otvoreny zub, aby sa to ukludnilo, dajte si nieco od bolesti, čo bezne pouzivate, pani doktorka Vas mala poucit, do pondelka by sa mal zub ukludnit a pani zubarka bude pokracovat dalej v liecbe

osky
Včera o 10:35

Ja myslim,ze po takom zakroku je to ok.
Pockaj zo 2 dni
Ved aj to dasno,rana sa musia zahojit..
Iba jemne si to vyplachni vlaznou vodou,maximalne repikom
A davaj pozor na prievan

glade22
Včera o 10:54

Súhlasím s komentármi vyššie, ako niekto kto má s vyberaním nervov bohaté skúsenosti.
1. Pozor na upchatie
2. Vyplachovat vlažným repikovym čajom

krtko1313
Včera o 14:20

No mne raz tak nechala na pohotovostí otvorený zub a môj lekár keď ma uvidel, tak len krútil hlavou. Mala tam ísť liečivá výplň na 2 týždne.Určite smer zubár.

alenamihal
Včera o 15:35

Do otvoreneho zuba by mala ist lieciva vypln ,aby sa ti to nezapchalo ..ta vypln posobi aj na zapaly...a co ja viem,tak davaju aj antb na zapaly na 2-3 dni..ako vyssie poradili,repikom ale salviou vyplachovat a jest nieco len tekute

slavka1957
autor
Včera o 16:36

@anajka266 nie nie mala som to čisté ale bola som na pohotovosti, zistila som že to ďasno v medzizubnom priestore je tak boľavé ale neviem čo to môže byt 😔 dali mi pre istotu antibiotiká

slavka1957
autor
Včera o 16:43

@detiazdravie povedala mi, že by ma nemal bolieť a ak áno že prečistiť na pohotovosť. Tak som radšej bola ale zub bol pekný čistý len ďasno okolo - v medzizubnom priestore je strašne boľavé je to taká tupá bolesť ale tu som mala aj pred umrtvenim zuba 😔 neviem čo to je, či to prejde 😔dali mi pre istotu antibiotiká

slavka1957
autor
Včera o 16:46

@glade22 práve aj ja mám s tým bohaté skúsenosti a vždy po vybratí prišla úľava ale teraz vlastne ta tlmená bolesť s ktorou som tam aj išla ta mi ostala 😔

slavka1957
autor
Včera o 16:48

@alenamihal predtým mi vždy pani doktorka dala výplň ale teraz táto nová že nie, lebo by som mala bolesti, že všetko musí ísť z toho zuba von ale plánuje ho v pondelok zavrieť tak uvidím čo ďalej 😔