Zub po endodoncii mikroskopom

deginko
25. júl 2022

Ahojte,mám veľmi rozsiahly zapal nad hornou dvojkou..
Naozaj vraj veľký,zub ma neskutočne bolel,že už ani tabletky nezaberali..moja zubárka ma poslala na endodonciu pod mikroskopom lebo ona také vybavenie nemala...a teraz som už druhý týždeň po endodoncii..občas ma,kde tu pichne v dasne,ale žiadna zásadná bolesť to nie je..avšak ten zub mám stále jemne citlivý na zahryznutie..tiež to nie je veľká bolesť,ale cítim ho a tak radšej na ňom ani nežujem.Moja otázka znie,či aj po 2t po endo je táto citlivosť na zahryznutie ok...mám tam dočasne vložku a o ďalšie dva týždne..čiže po mesiaci od endo mám ísť na vyplnenie kanálikov.Lekarka vtedy povedala,že ak by bolesť neprešla bude sa to musieť riešiť resekciou...len mňa ten zub samo o sebe neboli...len citlivosť na zahryz tam je...je aj nejaká pomocná liečba akoby sa ten zápal dal stiahnuť či sa to musí vyhojit samé?lebo ani ATB mi nedali.zub som mala úplne zdravý a toto je pourazove odumreté zubu :( Ďakujem za rady

0silvia0
12. dec 2022

@deginko ako dopadol ten tvoj zub? Vyhojil sa?

deginko
autor
13. dec 2022

@0silvia0 skončilo to tak,že mi ho aj druhý raz prečistili,na tretie sedenie mi ho už aj vyplnili...a šup asi po 3 týždňoch od úplneho uzavretia mi začalo opäť puchnut ďasno a musela sa robiť resekcia.Teraz som 2,5 mesiaca po resekcii a zatiaľ je to v poriadku

0silvia0
13. dec 2022

@deginko no nastastie to dobre dopadlo🙏

deginko
autor
13. dec 2022

@0silvia0 no ani by som nepovedala,ešte stále sa to môže zhoršiť a hlavne zaplatila som za endodknciu a resekcii 1300€ a zato som mohla mať zubný implantát už navždy...takže len dúfam,že sa už nič nepokazí a bude dobre

0silvia0
13. dec 2022

@deginko držím palce, nech je to ok. Mňa to čaká v pondelok.

deginko
autor
13. dec 2022

@0silvia0 aj ja tebe🙂

eliska623
9. nov 2023

@deginko prosím ťa ako si dopadla? Ja mám tie problém s hornou dvojkou

deginko
autor
10. nov 2023

@eliska623 ahoj no ja som po tej resekcii už vyše roka,je to v poriadku,na kontroly chodím stále,teraz už raz za pol roka...a teda kosť je takmer zahojena,ale ešte to nie je úplne ma 100per záhojene..takže ešte stále Musia byť kontroly