Zub múdrosti

sjuu1998
18. júl 2023

Ahojte,už niekoľko dní ma bolí horný zub múdrosti vľavo. Uz dlhšie pozorujem, že sa tlačí von ale nikdy ma až takto nebolelo. Nie je to taka pulzova bolesť. Ale mám bolesť napríklad keď otváram ústa, boli ma sánka. Problém je samozrejme aj pri jedle 🥲 viem, že by bolo najlepšie ísť k zubárovi ale som v Holandsku a fakt mi je ľúto dat za chirurgické ošetrenie 1000 eur. Môj priateľ bol par dni dozadu trhať zub( nie múdrosti) a zaplatil 400eur. Lenže on ma poistenie na zuby, pretože si ich tu v holandskú lieči. O mesiac idem domov na SK a najradšej by som s týmto počkala až keď budem u svojho zubára. Kto bol niekedy v holandsku, tak vie, že tuto je so zdravotníckom ťažko. Nedajú ani antibiotika iba paracetamol na všetko. Čítala som, że je dobrý na úľavu corsodyl. Mate niekto skúsenosti? Už má väčšina pobolievat aj strana hrdla, na ktorom mam ten zub 🥲

sjuu1998
autor
18. júl 2023

@sjuu1998 *začína pobolievať

mamickalisticka
18. júl 2023

@sjuu1998 je to na výplach úst, ja som ho používala po trhani osmičky a nedá sa povedať že by mi to uľavilo od bolesti ale isto to pomohlo na liečenie rany

sjuu1998
autor
18. júl 2023

@mamickalisticka ďakujem za odpoveď. Čítala som, že je tiež na rôzne zápaly ďasien a zbavuje baktérií. Mňa skôr boli ďasno. Cítim ako by mi tam trčal kúsok ďasna pri tom prerezanom zube

tehulka2011
18. júl 2023

@sjuu1998 ahoj nevahaj a daj si ho vytrhnut cim skor, same sa to nezlepsi a pravdepodobne ani po antibiotikach. Cenovo si to zvaz, ja som za to platila 220€ v Bratislave.

svokrinjazykmonika
18. júl 2023

@sjuu1998 mňa to vždy bolelo tak možno týždeň a potom prestalo. Vždy som vydržala na tabletkách od bolesti a studenom obklade. Tak 2-3x do roka sa to pripomenulo.

kik2022
18. júl 2023

@sjuu1998 Čím skôr si to daj vytrhnúť. Ale radšej na Slovensku ako v Holandsku. Ja som platila v PB 80 eur za horný zub múdrosti (neprerezaný) a 30 eur v ZA za prerezaný zub múdrosti (tiež horný).

mima1608
19. júl 2023

@sjuu1998 aj ja by som ho dala vytrhnúť. Bude sa to len zhoršovať. V NZ som platila u súkromníka za extrakciu osmičky 180 eur (ale teda on nemal zmluvu so žiadnou poisťovňou), takže ak nájdeš dobrého zubára, tak okolo 100ky to vyjde.