Zub múdrosti

daniela2505
13. okt 2022

Ahojte chcem sa opýtať či ste mali niekto podobný problém, rastie mi zub múdrosti vľavo dole, pár dní ma bolelo ďasno, dostala som ATB , vybrala som ich a teraz už asi 2tyždne ma tak 3x do dňa začne bolieť čeľustný kĺb, sánka a lícna kosť, nie je to bolesť ako taká len také nepríjemné tlaky,strieľanie do sánky a pod. V noci to neboli vôbec, skôr na večer to začína. Do pár minút to vždy prejde. Zatiaľ si to len nahrievam biolampou ale opakuje sa to aj tak každý deň 2-3x, môže mi ten zub tlačiť na nerv? K zubárovi sa dostanem tak o 2 týždne

lenuska9999
13. okt 2022

@daniela2505 mne tie zuby múdrosti rástli kryvo a tlačili na ostatné zuby. Tým pádom museli ísť von aj keď ešte neboli prerezane..

daniela2505
autor
13. okt 2022

@lenuska9999
A mala si take isté príznaky?

lenuska9999
13. okt 2022

@daniela2505 áno bolela ma celá sánka, tiež nie cely deň, ale len v niektorých častiach dňa a cítila som aj taky tlak. Následne na RTG zistili , že sú to zuby múdrosti, ktoré rastú krivo a tlačia mi ostatné zuby. Ani mi to nenapadlo, lebo neboli ešte ani prerezane a už boli problém. Odporúčam vybrať čím skôr. Ja som tu návštevu zubára najskôr odkladala, keďže som mala novú prácu a nechcela som vymeskat hneď. Ale mam vďaka tomu krivé spodné zuby teraz.