ZŤP a veľa ľudí u lekára

23. jan 2022

Dobrý večer. Moj otec ma ztps preukaz, neviete mi náhodou poradiť že keď ideme k lekárovi a je tam plno ľudí, ma význam povedať sestričke že otec ma ztps preukaz? Ma totiž slabé srdce a celkovo je oslabený. Všade sa teraz dlho čaká a keď s ním idem ja alebo môj muž k lekárovi tak až zronená. Dakujem za radu

janinah
23. jan 2022

V čakarni sú len chorí ľudia,
povedať sestričke môžeš,ale ostatní pacienti ju "zjedia",ak začne uprednostňovať,viem o čom píšem.....

danieli
23. jan 2022

Mame prababicku takmer 98-rocnu, pokial ide k lekarom na kontroly vzdy dopredu obvolame a nastavime po dohode s lekarom vhodny cas, aby nemusela dlho cakat, astma srdiecko tiez, nikdy nebol problem, iba komunikcia

horalka1986
23. jan 2022

Prepac, ale tiež mam ztp a diagnozu pri ktorej dlhe cakanie znamena iste komplikacie, ale tiez by som sa ozvala keby ze sa niekto predbieha. Ved preto sme u lekara, lebo nam nieco je. 🤷‍♀️

petulda333
23. jan 2022

Teraz sa dlho caka? My sme s detmi obehali dost a nikde sme necakali dlhsie nez 20min. Vsade sme volali vopred a dohodli cas. Kedze bez tel.objednania ani nevezmu

kacena4
24. jan 2022

ztp neuprednostnuje u lekara

simca06022011
24. jan 2022

Treba sa objednat a dohodnúť, a hlavne prestat byt zroneni. Aj ked sa clovek objedna stane sa ze caka pol hodinu hodinu aj viac... Vela malo? Ako pre koho. Proste to k tomu patri. U nas napr ocna objedná a rieši rychlo iba cukrovkariv, iny lekári akútne stavy... Ale inak vsetci v amb su chori. Ja napr som u praktickej tehotná odsedela zdrava meszi chorými 3hodiny, no a podla mna som nemala. Lekárku som vynenila za taku kde sa objednáva.

mogaa
24. jan 2022

záleží od lekára resp.od sestričky....môže ho vziať skôr a nemusí.....ale vždy sa dá za poplatok objednať prednostne, takže sa objednať k lekárovi na čas za poplatok.....ale preukaz ZŤP nie je dôvod aby ho vzala prednostne, aj keď z ľudského hľadiska by to urobiť mohla....

mogaa
24. jan 2022

@simca06022011 prepáč ale tehotná nie je chorá.....porovnávaš neporovnateľné...osobne by som tehotnú nevzala skôr ale viditeľne chorého človeka na vozíku alebo takého čo je mu evidentne zle ano....

simca06022011
24. jan 2022

@mogaa porovnávam porovnateľné, nemala som co pol dna robit medzi chorymi ludmi. Hlavne ked som bola objednana, s lekarkou dohodnutá, iba kvôli papieru som tam išla nejakému 😂a sestra tam bola krava, ktorá ma just nechala čakať, riešila každého ineho a samozrejme nik smrtelne chory tam nebol 😂 ale to už je ina téma. Skor som chcela upozorniť na to, ze kazdy si myslí ze by mal ist skôr... Ze dlho čaká... Ze ved "iba toto" potrebuje = rýchlovka atd... A prednostne obj za poplatok uz nejaký ten rok nefunguje vo väčšine ambulancii, davno je to zrušené a myslím ze sj zakazane.