Zrýchlený pulz

denulienkad
29. aug 2014

Ahojte baby.Chcem sa vas ci aj vy ste mali po porode zrychleny pulz.Ja som 7 m. Po porode a mam zrychleny pulx.Ked som v pokoji nameram si 80 az 83 uderov za sekundu.Teraz son umyla 16 schodou a len tak som si zmerala tlak a sj pulz a pulz mi vystrelil na 99 udetov.Je to normalne?

slobodnabaculka
29. aug 2014

Tak to v žádnem prípade není. Ja bych na tvém míste vyhladala lekáre. V pokoji bys mala mít puls 60 a méne. Je to fakt nebezpečné do budúcna, srdénko sa ti nemáha. Skús ješče užívat česnek, ten pomáha celkovo aj na tlak. Jinak tlak máš jaký?

andaluzia
29. aug 2014

Ja mavam taky pulz bezne. Mala som ho aj na strednej, vtedy si pamatam, ze nam ucitel na biologii vysvetloval, ze pomaly pulz maju hlavne trenovani ludia a cim ma slabsiu kondicku clovek, tak tym rychlejsie bije srdce aj ked sa z objektivneho pohladu moc nenamaha. A na zvysenie pulzu okrem kondicky moze posobit aj dlhodoba unava / nevyspatost, pri malo dietati asi celkom pochopitelne

ivetlo
29. aug 2014

Ahoj. Ja pokiaľ som kojila, tak som mala taký istý pocit ako ty. Stačilo mi ísť hore schodmi (nie rýchlo) a už som sa potila ak prasiatko a srdce mi búchalo ako besné. U mňa to časom po skončení kojeia odznelo. Ale skús sa nato pýtať pre istou lekára. Každá sme iná. A tvoje telo sa po pôrode stále dostáva dokopy a je lepšie to nezanedbať. Len sa ho choď spýtať. Ahojky

kiwi82
30. aug 2014

ahoj, nemeraj si hneď po aktivite. musíš aspon 5-10 minút sedieť v kľude až tak si zmeraj.

kamajka
30. aug 2014

@denulienkad ja mavam bezne 80-100, tolko vysetreni mi uz robili a neprislo sa na nic...zdrava ako repa..ale pod 80 nemam nikdy. Uz som sa s tym naucila fungovat,my mame vsetci v rodine taky pulz. Ak si ale predtym nemavala a robi ti to tazkosti,tak by som urcite zasla k lekarovi.

emily76
30. aug 2014

@denulienkad zvyseny pulz moze byt aj priznakom zvysenej funkcie stitnej zlazy..to sa da zistit krvnym testom.

luk25
30. aug 2014

@denulienkad ja zijem s pulzom od 100-120 uderov za minutu, mala som vsetky vysetrenia, ekg srdca, holter na 24hod., stitna, a vsetko ok, dr. sa vyjadril "tak vam bije rychlejsie srdce" a to bolo vsetko, sice mi dal tabletky na zniženie pulzu ale odmietla som ich brat lebo mali kopec neziaducich ucinkov

bianca
30. aug 2014

@slobodnabaculka 60 a menej to si kde vycitala?
@denulienkad robi ti to neake tazkosti?Pocitujes tlak na hrudi alebo bolesti?Ak nie tak sa neplas.Ked budes mat cestu k obvodnemu tak mu uto povedz nech ti natocia EKG a pripradne ta posle k internistovi

luk25
30. aug 2014

@slobodnabaculka normalny pulz ma byt od cca 65 do 80 uderov, ak už to ide pod 60 je to dost nebezpecne,

babulka82
30. aug 2014

@denulienkad niekto s takym pulzom žije bežne ,inemu to robi problemy.Može byt na pričine štitna žlaza.Tlak maš dobry? Meraj si ho v klude sed asi 10-15 minut a vtedy si odmeraj .

babulka82
30. aug 2014

@luk25 čo je na nizkom pulze nebezpečne? športovci mavaju bežne v klude aj 50 uderov a nieje to nebezpečne.

zibi
30. aug 2014

@denulienkad nemas nieco so stitnou zlazou ? vtedy vybehne pulz...
taktiez mozes mat malo zeleza vtedy je busenie ja som bola anemicka a stale som mala aj busenie srdca aj zrychleny pulz.. a teiz mozes mat malo magnezia .. ale urcite chod k lekarovi

bianca
30. aug 2014

@babulka82 je obrovsky rozdiel medzi sportovcom a beznym smrtelnikom.

zibi
30. aug 2014

@luk25 jeminku to si neviem predstavit ..ja beriem tabletky na znizenie pulzu uz 23 rokov a nic mi nie je . nemam ziadne neziaduce ucinyk, na nic, pecen mam normalnu, cievy mam zdrave, srdce mam ako uplne zdravy clovek , kardiolog je zo mna stasstny .je lepsie mat pulz pod kontrolou ako mat taky vysoky srdce to nemusi zniest. ☹ teraz si este mlada ale sa to neskor nevypomstilo..neziaduce ucinky mas vsade aj pri obycajnom ibalgine a paralene a ked musis tak musis
@babulka82 a sportovci su uplne ina kategoria ..tiez som apelovala doktorke, ze maju nizske pulzy, ale mi povedla, ze to nemozeme sa my, bezni ludia porovnavat so sportovcami ... to, ze oni si stlacia pulz na 50 je tvrdym treningom a rokmi behu . bezny clovek sa k nim tazko prirovna 😀 😀

zibi
30. aug 2014

@bianca ha ha presne tak 😀 😀 aj moj nazor to je , absolutne sa nemozeme rovnat s vrcholovym sportovcom a uz vobec nie s tym, kto beha aktivne a vrcholovo a trenuje niekolko hodin denne 😝 😀

babulka82
30. aug 2014

@zibi
@bianca aha,neviem mne to tak kardiolog vysvetlil.Ja mavam pulz tak 75-85 a ked som mala po liekoch aj 55 tak mi dr. povedal že je to ok. 😖

zibi
30. aug 2014

@babulka82 aha ty si po liekoch mala tak to je ine ...
ale bavili sme sa o sportovcoch ze ti maju prirodzene pulz 50 aj nizsie a to je pre bezneho cloveka nedosiahnutelne 😝 aby ti dlhodobo nic nebolo
a pri 55 ke si sa necitila zle? mne sa to zda strasne malo..mozno treba znizit davkovanie? a co ti predpisal concor alebo nebilet?

babulka82
30. aug 2014

@zibi concor a nie necitila som sa zle ,v pohode.

luk25
30. aug 2014

@babulka82 no sportovci su ina kategoria, mne kardiolog povedal že je to nebezpecne, pod 50 a nad 140-150
@zibi ja už som nechcela brat dalsie lieky lebo som brala kopec liekov na alergiu, s pecenove testy boli hranicne, teraz mavam tep okolo 100 ale nejako ma to neovplyvnuje, uvidim, ak sa to bude zhorsovat tak urcite pojdem este k lekarovi

bianca
30. aug 2014

@babulka82 no nieje to ok.To urcite nie.Mal ti upravit davku.Nikto nikdy nedokaze predpovedat ci sa pulz este nespomali.V spanku je pulz ovela nizsi.I na to treba mysliet,Urcite si mala EKG holter a podla toho vyhodnotil ze je 55 v poriadku pokial to bolo behom spanku,Za bezneho ,,provozu,, by ti to nestacilo ak niesi aktivny sportovec a nemas srdce vymakane.Hrozi kolaps a rada dalsich nebezbecnych moznosti.Neviem co si brala.Corvitol?Concor?Betaloc?V akej davke?

babulka82
30. aug 2014

@bianca holter som nemala,iba som mu to spominala a povedal že pokial nejde pod 50 uderov je to ok.Tak je neviem.Už to neuživam.

zibi
30. aug 2014

@luk25 ved to je pravda, ze kazdy musi uvazit sam, co je pre neho vhodne ..nikto nemoze nikoho prinutit brat lieky ..
moj nazor je, ale taky, ze ked ti lekar uz tie tabeltky da,l tak by si ich mala brat..dlhodobo vysoky tep urcite neprispieva tvojmu srdcu a organizmu, aj ked si myslis, ze ta to nezatazuje..ved vies ako sa hovori, ze vysoky tlak je tichy zabijak, ludia ani necitia, ze ho maju..to iste tep...je nezdrave ho mat tak vysoky 😖 vycerpavas si srdce a aj svoj organizmus..ale tak ako pisem, kazdy sa musi rozhodnut sam..co je jeho priorita .. ved tabletky na alergiu beries bez prolbemov (neziaduce ucinky su tam tiez vesele) a tabletky na vysoky tep neberies... 😉, ale ja ti mozem len svoj nazor napisat a kazdy sa musi sam rozhodnut
co sa tyka pecene ..to nema suvis s liekmi .. treba na cas vylucit maso, vyprazane, nezdrave veci a hned budu vysledky v norme 😉 tak sa drz nech ti je lepsie

bettynka222
30. aug 2014

@denulienkad ja mam tlak 80/50 a tep 100 uplne bežne. V tehotenstve som mávala aj 128 v pokoji!!!!! Ale to uz bolo hrozne, ked mi tak vyskočil, nemohla som ani dychat.
Poradím ti co pomohlo mne: v žiadnom prípade nepi kávu, musis kazdy den cvicit a zisti ci náhodou nie si aj chudokrvna.

something
30. aug 2014

Trebalo by navstivit lekara, normalne to nie je. POzor na extrasystoly, po porode mozes dostat aj nejaku embolku..ja radim lekara

liebling98
30. aug 2014

@denulienkad skoč za svojou obvodnou lekárkou, nech Ti spraví preventívnu prehliadku. Zvýšený pulz môže byť príznakom anemie (chudokrvnosti), alebo zvýšenej činnosti štítnej žľazy.

simcika11
30. aug 2014

@denulienkad ja mávam tiež taký pulz, nestresuj sa, nie je to až tak moc, ja u lekárky mávam aj 100, bola som na internom, vraj srdce mám v poriadku, nedala mi lieky, lebo ja mávam nízky tlak a tými liekmi by sa mi ešte znížil, mám viac športovať, hýbať sa, treba veľa chodiť pešo, bicyklovať, doma si zacvič a uvidíš, či sa to neupraví. Ale pre svoj pokoj, by som k lekárke zašla. 😉

martinka152
22. apr 2022

@luk25 ja som mala v klude pulz 41 podla holtera a najvyši 150 to zaznamenal holter ja som prekonala virusovu infekciu a vgedy sa to spustilo dal mi lieky ale ja ich neberiem .... ak nieco robym pratam a podobne mam 120 tep a zijem s tym