Zrnenie pred očami

tim23
16. feb 2024

Ahojte. Už 2 týždne mám zrnenie pred očami. Začalo to v pravom oku, v rohu takým rozmazanym flakom ktorý blikal (aj v tme, na svetle a dokonca aj keď som mala zavreté oči). Už týždeň mi zrní na kraji toho istého oka. Zrnenie sú také iskri, ktoré najviac vidím na svetlom povrchu. Keď vyjdem von na slnko tak je to strašne zlé. Husté a silné. Tlak som si merala je ok. Bola som na očnej pohotovosti oko ok. Pre istotu som zašla aj k očnej po týždni čo mi to neprešlo a oko ok. Bola som na neurológii, dr ma nevysetrila, rovno vypísala papiere na mr mozgu kam ma objednali až koncom marca. Chcem sa opýtať či ste nemali niekto niečo podobné. Ja som už zúfalá a neviem ako si pomôcť :( budem vďačná za každú radu

egonsk
16. feb 2024

nemas vysoky tlak?

tim23
autor
16. feb 2024

@egonsk nie. Teraz som pre istotu premerala a 1.meranie 124/74 a druhé 117 /75

egonsk
16. feb 2024

@tim23 tak potom fakt asi len neurolog a MR povie viac. Este ti poradim, skus sa dovtedy vyhybat LED osvetleniu a pozeraniu na monutor/TV s LED osvetlenim.

h2
16. feb 2024

Ahoj, koľko máš rokov? Ja som bola s týmito istými príznakmi ešte na jeseň u jedného očného lekára a potom ešte raz aj minulý týždeň zase u inej lekárky. Bohužiaľ, obaja mi zhodne tvrdili, že to je normálne, že sú to degeneratívne zmeny na sklovci, ktoré má v mojom veku vraj každý druhý človek. Tak neviem, či som taká strašne stará, mám 48 rokov. Vraj to, čo vidím pred očami, sú kolagénové vlákna v sklovci. Príčina je vek, nedá sa s tým robiť nič, len si zvyknúť. ☹ Ináč som mala všetko v poriadku, dokonca ani okuliare zatiaľ nepotrebujem, hoci som hovorila lekárke, že sa mi zhoršil zrak do blízka. Ale keď mi dala čítať malé písmenká, tak som ako naschvál práve vtedy videla prečítať aj tie najmenšie, hoci niekedy už mám problém. Čiže, nepomohli mi nijako. ☹

tim23
autor
16. feb 2024

@h2 no ja mám 31 :/ ale tienzmenyna sklovci nie sú tie čierne mušky a tie poletujuce pavučiny? Lebo zákal sklovca mám na ľavom oku. Tešila som sa že aspoň na to práve vidím čisto a teraz sa mi urobilo toto. Tiež vidíš také zrnenie, alebo šum? Neviem ako to popísať. Ja som so zrakom nikdy nemala problém, vidím dokonale, žiadne zápaly očí.. Nikdy nič.. A vekovo sa teda tiež necítim na niečo takéto.. Ale naozaj už neviem ako si pomôcť :(

h2
16. feb 2024

@tim23 Tak to si ešte mladá. Mne to začalo tým, že som si stále "odhŕňala vlas" spred očí. Samozrejme, že to žiadny vlas nebol, ale čiara v zornom poli. K tomu sa pridali všelijaké bodky, čiarky... na svetle boli tmavé, pri žmurkaní v tme boli na ich mieste bledé záblesky. Spomínam si na jeden deň pred pár mesiacmi, bol jasný slnečný deň, šoférovala som domov z práce a normálne som rozmýšľala, kde zastavím a počkám, kým to zrnenie a záblesky trochu pominú, bolo to vtedy veľmi intenzívne. Ináč som tiež nikdy nemala s očami problémy. Dokonca som si teraz naposledy myslela, že mi predpíše okuliare do blízka, ale vraj ch vôbec nepotrebujem (dala mi čítať papier, kde boli texty rôznej veľkosti, že mám prečítať druhý najmenší no a videla som aj ten úplne najmenší, tak že vraj okuliare mi nemá aké predpísať, nepomohli by mi).

estellas
16. feb 2024

@tim23 Mne sa to robí na veľmi silnom slnku. Keď je leto a silno svieti slnko, tak sa mi občas stáva že vidím také vlnenie pred očami. Inak sa mi to vôbec nestáva čisto len na tom silnom slnku. Neviem čo to je lebo očná mi nič nezistila. Zľakla som sa veľmi keď som to mala prvý krát.

tim23
autor
16. feb 2024

@h2
@estellas a baby čo vaša krčná chrbtica? Lebo ja s ňou mám problém tak mi napadlo že či to nemôže mať súvis 😏 alebo stres, vyčerpanie? Nevidíte sa v tom? Hľadám niečo spoločné lebo potrebujem to už vyriešiť. Dr si ma len prehadzujú

estellas
16. feb 2024

@tim23 Mala som niekedy problém s chrbticou už je to lepšie.

taktotedanie
16. feb 2024

Zmeny v sklovci zacinaju uz po 20 roku zivota

tim23
autor
16. feb 2024

@taktotedanie ale zrnenie je tiež zo sklovca? Záblesky, iskrenie... Ja to mám 2 týždne bez prestávky

taktotedanie
16. feb 2024

@tim23 tak moze a nemusi.. iskrenie a zablesky aj ano, casti sklovca narazia na sietnicu kde su svetlocitlive bunky a ten stret sposobi zablesk
Pokial si bola na vysetreni a vylucili diery v sietnici ci amociu sietnice samozrejme co predpokladam, ze ano

taktotedanie
16. feb 2024

Neurolog este vyluci vizualny sneh tzv

lenocka137
5. mar 2024

@tim23 ahoj, ja mávam migrény s aurou občas ale po poslednej aure sa mi občas stáva,že vidím také vlny, aj keď zavriem oči normálne také jak mandaly alebo čo...je to zvláštne...

mkaria
21. máj 2024

@tim23 Ahoj chcem sa prosím spýtať ako a či sa to vyriešilo. Mám podobný problém. Ďakujem veľmi pekne

tim23
autor
21. máj 2024

@mkaria ahoj. Prešlo to