Zrazeniny

madielilly
29. nov 2023

Pred rokom v oktobry som vysadila antikoncepciu ktoru som brala 16 rokov,lebo sme sa chceli zacat snazit o dieta.Po vysadeni sa nedialo nic.Menstruaciu som mala tak ako predtym.Ale tento rok v septembri som mala normalny cyklus,ktory skoncil normalne. Ale tyzden pred dalsim cyklom sa mi spustila menstruacia.Bezbolestna.Ale strasne silna.Dost velke krvne zrareniny.Ale iba rano.Cez den nic.Po tom tyzdni nastupila klasicka menstruacia.Ale s tym,ze na 3-ti den prisli aj silne bolesti.Cyklus presiel. Prisiel novy cyklus jak ma ale s tym,ze na 3-ti den cyklusu prisli strasne bolesti a krce, ktoré za par hodin odzneli.Ale cyklus bol normalne silny Ziadne zmeny,ani zrazeniny.Teraz tento mesiac sa to zopakovalo.Za 8 dni mam mat normalny cyklus a dnes mi zacala znovu menstruacia.Bezbolestna,ale velmi silna a s velkymi zrazeninami.Dokonca aj tvar mam vyhadzanu jak 15 rocny pubertiak a pritom uz mam 3 kriziky.V polke oktobra som bola u obvodnej na odberoch krvy a prehliadky.Krvne vysledky som podľa nej mala ukazkove.Len som sa zacala liecit na vysoky krvny tlak a nasadila mi egilok.Uz zacinam panikarit Uz neviem co si mam o tom mysliet a zacinam sa bat

kaktusik007
29. nov 2023

@madielilly neboj sa, ukludni sa, negoogli a chod na gynekologiu.

silne krvacanie v poriadku nie je, daj si vysetrit krvny obraz, aky mas hemoglobin. Ono je potom diskutabilne, ake su velke tie krvne zrazeniny co z teba isli, zo mna naposledy vo velkosti tenisovej lopticky 3x denne.... cize tam to uz bolo na okamzity kyret. Vacsinou sa zvykne nasadit hormonalna liecba, kedze chces ostat byt tehotna - snad gynekolog poradi, preto pisem, aby si tam zasla a porozpravala sa co dalej... Ja mam 44, dve deti, dalsie mat nemozem /lebo chrbtica/ a tak u mna kedze mam taketo problemy aj napriek hormonalnej liecbe dlhodobejsie, bude musiet ist vsetko prec. Ale vies co, neriesim, uz mam na to vek. No ty si mladunka - tehotenstvom sa pomaly kazdej zene menzes zmeni, takze uvidis. Behni tam a budes vediet.

vanilkovazmrzka
29. nov 2023

Ja uplne nechapem, co nazyvas cyklom, cyklus je predsa cele obdobie od zaciatku menstruacie po zaciatok dalsej menstruacie.

No ale to ne jedno. Ten liek nema medzi vedlajsimi ucinkami nieco s vplyvom na krv? Urcite by som isla ku gyn cim skor. Ale nemusi to byt nic vazne, po rokoch na hak sa mozmo telo musi trochu spamatat, kym nabehne normalny zdravy cyklus.

majamat
29. nov 2023

urcite treba gyn, taketo nepravidlene a silne krvacnaie moze byt sposobene aj nejakym nalezom - myom, cysta a pod.

zameriavas sa na zrazeniny, to ale nei ej rpoblem. krv sa na vzduchu zraza, preto vznikaju zrazeniny. cize zrazenina je starsia krv. ak sa vyskytuju rano,t ma je pomerne jasne vysvetlenei. na to aby krv vytiekla posobi gravitacia, v noci lezis, cize ta krv ti zostava v maternici a nejde von, vyzraza sa, ked zacnes chdoit, vyteka vo forme zrazenin.

no skor nezvycajne je take nepravidlene, opakovane krvacanie.