Zrážanlivosť krvi

28. okt 2021

Ahojte.
Mám za sebou jeden missing abort v roku 2020 a momentálne zažívam to isté.Nejdem písať o Tom,aké je to psychicky,aj fyzicky náročné...Lekár ma poslal domov s tým,že to bude ako silnejšia a bolestivejšia menštruácia.Preco však sem píšem?U nás až po druhom missing abort vyšetrujú príčinu.Chcem sa opýtať,ako prebieha vyšetrenie na zrážanlivosť krvi.A prípadne či by mi vedela poradiť a napísať svoju skúsenosť žena,ktorá mala rovnakú skúsenosť a zistili jej,že problém bol s touto zrazanlivostou.Dakujem.

andrea_r016
28. okt 2021

Ahoj, bud budes mat nejake mutácie alebo aj syndrom lepivych dostičiek....určite sa daj vysetrit na hematologiu...uz pri prvom ta mohli poslat na hematolgiu.....ja mam sydrom lepivych dosticiek a akurat som po MA...takže viem ako sa citis 🙂

sendy1993
28. okt 2021

Po dvoch MA som sla na hematologiu..zistili mi leidenov syndrom ..teraz som 3x tehu sice len na zaciatku ale picham si fraxiparin tak hadam pomôže

autor
28. okt 2021

@andrea_r016 ach ..aj keď ťa nepoznám,sucitim s tebou....a kedy ti to zistili,že nás ten syndróm?alebo ako?

autor
28. okt 2021

@sendy1993 koľko sa čaká prosím ťa na výsledky?a ako často si pichas ten fraxi?

sendy1993
28. okt 2021

Asi zhruba mesiac ..a picham 1x denne 0.4ku

sunshine_007
28. okt 2021

Ahojte, pripajam sa, lebo sa ma teba tiez tyka...vedeli by si mi napisat presne ake hematologicke testy su potrebne? mala som MA minuly tyz, lekarka mi nedava robit ziadne vysetrenia, vraj netreba.. ale chcem si ich dat spravit sama preventivne. Mam nizke hladiny zeleza, kt si davam preventivne testovat 2x rocne. Som samoplatca (zijem v zahranici) cize pojdem si dat testy spravit priamo do laboratoria a ak bude potrebne, potom pojdem s nimi do hema ambulancie.. dik za pomoc

vandica
28. okt 2021

@andrea_r016 ahoj, prosím ťa ten syndróm lepivych doštičiek, to sa aj nejak dá liečiť? Dá sa vynosiť bábo pri tom?

andrea_r016
28. okt 2021

ja som to zdedila po rodičoch ...ale aj ked ta gyn nechce poslat na vysetrenia tak by som sla za obvodnym a vypisat listok ti moze aj on....ale mne gyn povedala ze MA sa stava preto,že sa jedná o genetickú chybu embrya, čiže neviem či má toto zrovna súvis s MA, alebo môže tomu MA len dopomocť.....tak neviem...

andrea_r016
28. okt 2021

@vandica no bud beres anopyrin aby ti rozriedil krv alebo pichas injekcie pri komplikáciach ....z tohto syndrómu hrozia potraty ale spôsobuje aj problemy pri otehotneni.....tak je to bud hop alebo trop...niektore zienky co maju syndrom lepivych dosticiek donosia bez problemov deti, ine su na rizikovom a ine potratia....vsetko je to o tom ako si to priroda zariadi 🙂

miskamicha
28. okt 2021

Je mi to luto co sa stalo ☹ viem ako ti je. Lekar ta kludne moze poslat na hematologiu uz aj teraz,mna moj poslal po 1. Ale na hematke sa nezistilo nič...az na reprodukcnej imunologii. Ale je mozne ze potrat to ani nesposobilo. Velakrat je na pricine biochemickych alebo missed abborov geneticka pricina embrya, jednoducho bunky sa nedelili akoby mali a embryo by nebolo zdrave😥

autor
28. okt 2021

Neviete mi ešte poradiť,že ak sa zistí ,že ten problém s tou krvou nejaký je,tak sa fraxiparine pichá už počas plánovania,či až od zistenia tehotenstva?

andrea_r016
28. okt 2021

to je uz na rozhodnuti hematologa...vacsinou pri snazeni nasadi anopyrin a v pripade potvrdenia vzhladom na hodnoty vysledkov bud navrhne pokracovat v anpyrrine alebo pichat injekcie....zalezi velmi od doktora.

petamich
28. okt 2021

v prvom rade klud, chapem ako to je zazila som to 2x ale nijako si aktualne nepomozes, gynekolog nech ti da vymenny listok na hematologiu, objednas sa tam, povies co sa udialo, vezmu ti krv a uvidis - leiden a lepive dosticky sa ale nedavaju vysetrit bezne, takze trvaj na tom, ze chces aj toto, vysledky myslim pri tychto komplikovanejsich mutaciach trvaju 4-6 tyzdnov aspon u mojej hematologicky

mna lekar poslal po dvoch AB, mam nejake mutacie a od pozitivneho testu do konca sestonedelia som si pichala LWH (najskor fraxiparine a potom som zacala byt nam alergicka tak mi zmenila na clexane), zial je to celkom caste, vela zenam tie injekcie na riedenie krvi pomozu a inym zial nie, mne pomohli a mam krasneho zdraveho trojmesacneho drobca

a urcite by som sla aj na endokrinologiu a repro imunologiu, nemusi to totiz byt len krv

drzim paste 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

lenka188
28. okt 2021

Pojdes k hematologovi, urobia odbery. Na vysledky som cakala asi mesiac. Zalezi od toho co a ci vobec nieco najdu. Mne nasli trombofilne mutacie. Pichala som si fraxiparine (neskor Clexane, lebo na Frax. som dostala alergiu) cele tehotenstvo a 6 tyzdnov potom. A rovnako aj pri druhom tehotenstve. Po 2 MA mam teraz 2 krasne zdrave dievcata 🙂 drzim palce

dada337
28. okt 2021

Ahoj, aj ja som po dvoch MA, následne poslaná na vyšetrenia a aj hematologiu...čo bola teda aj moja príčina... zistená Leiden mutácia. Momentálne som už v 32 tt a picham si clexane, zatiaľ všetko v poriadku 😊. Zoberú ti iba krv a čakáš cca mesiac na výsledky. Držím palce.

ivikt_90
28. okt 2021

Ahoj, ja mam leidena mutacia faktor V, v 2019 som potratila,odvtedy niiic, presli sme rozne vysetrenia a zistili mi na hema toto cudo, prednedavnom som zistila,ze som tehu 7tt, okolo babatka,ale plava hematom 🙄 dostala som duphaston 3x denne a tiez fraxi 0,4 kontrola bude uz kazdy mesiac,ale u nas v PO su vysledky hned,dost dlho mi pride cakat mesiac:-/, ale hlavu hore, my sme boli rok a tristvrt kazdy mesiac sklamani, este nemame vyhrate,ale aspon je to uz kontrolovane 💪🏼

wadja
28. okt 2021

Ahoj, tiez mam 2x ab v jednom roku za sebou, mna po zmene gynekologa, novy poslal na hematologiu a tiez na endokrinologiu. Endo v poriadku, na hematologii mi zistili tazke trombofilne stavy v tehotenstve, cele tehu som si pichala clexane + 6 tyzdnov po porode. Pred casom som znova absolvovala komplet vysetrenie krvy kvoli predcasnemu prechodu, pri tychto testoch uz mi diagnoza nebola potvrdena

autor
28. okt 2021

Ďakujem vám žienky za vaše komentáre.🌼Mne trvalo takmer dva roky id prvého MA otehotnieť,tak som z toho sklamaná aj veľmi smutná že sa mi to stalo opäť.Dufam vsak,ze nebudem musieť ísť na čistenie ako pri prvom...Uvidím teda čo bude ďalej.Lekar má akurát povzbudil v tom,že som schopná otehotnieť prirodzene,čo je veľké plus.

autor
28. okt 2021

@sendy1993 prosím ta,ak sa môžem opýtať..za ako dlho si po MA otehotnela zas?

sendy1993
28. okt 2021

Ja som po umelom oplodneni

andrejocka36
28. okt 2021

Ahoj. Problém so zrážanlivosťou krvi ti zistia na hematológií po odberoch. Ak sa to potvrdí, tak budeš brať anopyrine alebo injekcie fraxiparine a clexane na riedenie krvi, keđ ju budeš mať hustú.

autor
29. okt 2021

@andrejocka36 a to sa berie ešte pred otehotnením pri plánovaní, alebo až po zistení tehotnosti?

andrejocka36
29. okt 2021

Podľa toho akú mutáciu ti zistia. Ja mám 5 trombofilných mutácií, zistili mi ich na hematológií po 2 spontánnych potratoch. Zatiaľ mi liečbu nenastavili. Ak zistím, že som tehotná, mám ísť ku gynekologičke a potom sa to bude riešiť ďalej.

autor
29. okt 2021

@andrejocka36 a za aký čas ti zistili tu mutáciu?koľko si čakala na výsledky?

andrejocka36
29. okt 2021

Za výsledkami som čakala 4 týždne.

autor
29. okt 2021

@andrejocka36 ďakujem za odpoveď 🙂

autor
29. okt 2021

Chcem sa opýtať ešte žienky....ako mám už zistené a aj tu mi odpísala andrejocka,že na výsledky sa čaká mesiac...myslíte že by mi mohol gynekológ preventívne ešte pred otehotnením nasadiť anopyrin?

autor
29. okt 2021

Nakoľko idú sviatky,čakajú ma ešte aj iné zdĺhavé vyšetrenia,tak by som to chcela skúsiť opäť čo najskôr keď to bude možné.Preto sa pýtam,či je možné aby mi pomohol gynekológ aspoň tým anopyrinom...

andrea_r016
29. okt 2021

Ak ti nedá anopyrin...v lekárni je aspirín protect ktorý je voľne dostupný....nie je na predpis a je totožný ako anopyrin

autor
29. okt 2021

@andrea_r016 ďakujem ti krásne 🙂a vieš mi poradiť aj dávkovanie?