Zrástla sa mi podľa RTG snímku zlomenina?

krissmac
10. sep 2021

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť so snimkom. Je tu niekto z vás, kto by mi vedel poradiť, či sa mi zlomenina 5 mtt zrastla? Dnes som bola u chirurga, bola som objednaná, ale zrovna si čerpá dovolenku 😒 som nedockava a rada by som vedela, či liečenie prebieha správne. Snimky sú nekvalitné, pretože ich mam nahraté na cd a fotila som cez PC. V skupine zdravotníci na MK mi nikto nereagoval. Ďakujem

sugarfree_mina
10. sep 2021

@krissmac kedy bola zlomenina?

alana1
10. sep 2021

tiez som mala zlomeny 5 mtt ale s posunom kosti, preto som bola aj operovana a zadrotovali to a az o 7t som mohla stupit na nohu...

krissmac
autor
10. sep 2021

@sugarfree_mina
@alana1
Zlomenina bola 27.07 a tiež s posunom.. rtg predtým som poriadne nevidela

krissmac
autor
10. sep 2021

@alana1 mňa vyšetrili v Čadci, takže prvých 5 dní som bola liecena len na pomliazdeninu, ale keďže ma noha neustále bolela, pri príchode domov som išla na pohotovosť v BA a tam mi dali už sadrovu dlahu.. týždeň som ju mala tak, po týždni kontrola u chirurga, ten mi ju dal dole a odvtedy mam ortezu a som na barliach.. opuch mi zmizol par dní dozadu aj keď to mam ešte podliate pri prstoch a večer mi to zvykne opuchnut .. keď mám dole ortezu, noha mi trpne a ak náhodou stupim, tam kde nemám, boli to strašne.. operáciu ste absolvovala hneď? Obávam sa co mi povie chirurg

alana1
10. sep 2021

@krissmac aha, ja opacne pred operaciou som rtg videla a bolo to uplne mimo teda myslim kost bola normalne prelomena a posunuta...na tomto tvojom vobec nic nevidim, ani len kde to bolo zlomene...

sugarfree_mina
10. sep 2021

@krissmac určite sa nebojte. Hojí sa pekne, to čo popisujete je vzhľadom diagnóze úplne normálne. Na nohe je váha celého tela, preto ten opuch, skúste nohu vykladať hore, aby ste je uľavila. Noste ortézu. 🙂 čoskoro ste fit

krissmac
autor
10. sep 2021

@alana1 to je to, že ani ja tam vôbec nič nevidím.. škoda, že ten prvý snímok som si v šoku vôbec nepozrela.. v šoku myslím preto, lebo na jednej pohotovosti mi bolo povedané niečo iné a na druhej tiež iné.. a je to prvá zlomenina vôbec, takže ani neviem ako dlho sa mi to bude hojit atď.. každopádne ďakujem za odpoveď
Tiež mi bolo povedané, že len 25% týchto zlomenín sa zahojí samé, tak snáď budem ten lepší prípad, že sa vyhnem operácii..
Nemáš problémy teraz? Ja mam nohu aj na pohľad širšiu a obávam sa možných komplikácií

krissmac
autor
10. sep 2021

@sugarfree_mina veľmi pekne ďakujem za odpoveď
Naozaj dúfam, že nebudem mať ťažkosti s tým aj do budúcna a ze sa to teda hoji ako ma.. robím všetko pre to , aj keď pri dvoch malých deťoch je to niekedy dosť ťažké.. naozaj ďakujem, potešili ste ma 😊

alana1
10. sep 2021

@krissmac no na treti den od zlomenia som bola operovana...tiez to bola moja prva zlomenina. a to som si este myslela, ze taka mala kosticka sa rychlo zahoji a pritom su to vraj najhorsie zlomeniny prave kvoli tomu, ze su to male a tenke kosti a nosia cele vahu tela....toto su tie unavove zlomeniny, ja som bola behat po ceste v zlych topankach a na druhy den som trosku buchla nohou o ostru hranu a uz to bolo zlomene...dr sa ma len spytal ci chcem este nosit lodicky...tak ze no ano, tak hned ze operacia. stalo sa mi to pred 3 r a mam tu nohu taku cudnejsiu, stale mi je chladno len na tu jednu, nosim aj v lete hrube ponozky a tiez v nej citim taku nervozitu ked vecer lahnem do postele...ale inac pri chodzi ma vobec neboli...drzim palce nech sa to bez problemov zahoji.

krissmac
autor
11. sep 2021

@alana1 tak to rýchlo postupovali doktori.. aspoň, že ťa to neboli pri chôdzi a presne tých následkov sa obávam, pretože viem o com píšeš, a keď hovoríš, že 3 roky odvtedy a stále 😏
Ja som len na schod zle stupila a podvrtla som si nohu dovnútra, žiadne zranenie nič, ale je pravda, že hneď mi to opuchlo..
Každopádne uvidím, čo povie chirurg a pevne dúfam, že je všetko ako ma byt. Keby ma to neboli pri vstavani a obcasnej chôdzi, tak zatiaľ neriešim, ale boli to stále. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a podelenie sa o tvoju skúsenosť, snáď aj tebe čoskoro vymiznu tieto problémy

privejt
10. apr 2024

Možem sa opýtať ako alebo koľko mesiac sa hojí zlomenina. Veľmi ma to zaujíma chcel by som sa už vrátiť ku mojim koničkom