Zobrazí MR mozgu aj iné časti tváre?

3. mar 2022

Ahojte, bola som na MR mozgu kvôli bolestiam hlavy, závraton, tinitom, nízkemu tlaku. Uz 10. dni cakam na vysledok.

3 roky mávam však problém s jazykom, robia sa mi také hrbolčeky, malé vredy( neviem, či je to náhoda, ale vacsinou po dobrani atb). Bola som u 3 lekarov ORL, zubara a nikto to neriesil. Len mi to teraz napadlo, ze ak mi robili MR hlavy, uvidia napr. aj jazyk. Resp. či pozrú celú hlavu, alebo sa budú zameriavať aj na mozog.

Zistili vam pri mr mozgu aj nieco z tvarovej casti resp. to co pozerat nemali ?

ticko
3. mar 2022

Ja si myslím že keby tam niečo bolo tak sa to tam ukáže ide aj o to že čo píše lekár keď ideš na Mrko čo chce vidieť

mimixxxx
3. mar 2022

Nie. MR je cielene vysetrenie, ked mozog, tak mozog.
Okolite makke struktury sa tam nezobrazuju vacsinou dostatocne kontrastne, takze ak by tam mali najst vedlajsi nalez tak len ak by bol dost velky.
+ v MR ku treba zvolit spravnu sekvenciu a nie vzdy su pri roznych organoch rovnake sekvencie.

mimixxxx
3. mar 2022

+ pravdepodoben vam nepodali kontrastnu latku. Tumory a abscesy sa lahsie zobrazuju po podani kontrastnej latky.
Odporucam lokalne vysetrenie u orl lekara.

autor
3. mar 2022

@mimixxxx podali mi pred koncom, tak som zvedava, ale v ziadanke bola MR mozgu

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. mar 2022

@mimixxxx asi 10 min prwd tym prisla lekarka, ze mi musia podat latku, ci suhlasim (bola som tam aj kvoli cyste ktoru nasli uz na ct) ale nevedeli prwsne specifikovat, tak som sa zlakla ked prisla lekarka ci sa tam nezobrazilo nieco vazbejsie:(

mimixxxx
3. mar 2022

+ sekvencia "difuzia" je tiez dolezita, tam mate s najvacsou pravdepodobnostou zachyteny len mozog.
Obratte sa radsej na dalsieho orl lekara a jeho lokalny nalez v prvom rade. Potom by som sa riadila jeho instrukciami.

autor
3. mar 2022

@jana65l v dutinach ? A tiez si bola na mr mozgu ?

autor
3. mar 2022

@mimixxxx dakujem za radu, skusim este inehoo teda , ale lokalne nic nizistili, bola som uz aj na gastro, tam mi odporucili hadicku, bolo to ok, mam si odsledovat ci to nie je z potravin, stresu, proste 3-4 krat do roka sa mi to vyhadze

taruma
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimixxxx
3. mar 2022

Ako vedlajsie nalezy sa pri MR mozgu popisuju najcastejsie: uzliny, zatienenie prinosovych dutin, zapal mastoidovych dutin (to su tie pri uchu). Jazyk je "tazky level" bez specialnych na jazyk cielenych sekvencii a KL to nepojde. A ani tak sa nemusi nic najst. Tu by som uz isla na PET-CT- ale musi byt naozaj indikacia, lebo tu je vysoka radiacna zataz. Preto ako prvy krok je lokslny nalez + specialne krvne testy - orl oddelenie.
Odporucam mamickam bez medicinskeho vzdelania aby nedavali svoje dobre rady ktore mozu autorku este viac popliest.

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kiki68
4. mar 2022

@mimixxxx nie som si ista, nas pes bol na mri, skrz podozrenie na dalsiu mozny cystu na mozgu/ mieche a nakoniec nasli nastastie iba dost zapalene dva zuby. Cize dokazali vidiet aj takyto detail. Co som videla tie sekvencie z toho ( lekar si ma zavolal a potreboval suhlas s dalsim postupom) tak to bolo vsetko vidiet detailne. Aj oci, usi atd. Nemyslim ze by u cloveka prehliadli nieco podozrive. Zase taky rozdiel vo velkosti tela tam nie je.

megan777
14. nov 2022

Aj ja som bola koli migrenam zistili mi nejake odumrete bunky ale sklerozu multiplex vylucili tak som rada,myslim ze tvar asi nie len mozog