Znížená imunita a očkovanie proti Covid-19

luciaone
30. nov 2021

je tu niekto s liečenou zniženou imunitou a dal sa zaočkovať? aky mal priebeh? mna boli stale hrdlo s malými prestavkami a beriem imunor . mate aj protilatky po očkovani?

ladybug138
30. nov 2021

@luciaone ja 🙋 po ockovani mi nebolo skoro nic, po prvej davke som bola len trochu unavena...imunor su imunoglobuliny alebo? Ja sa chystam na tretiu davku...kolko mam protilatok neviem, nechystam sa to ani zistovat, pretoze jedna vec su protilatky v krvi a druha bunkova imunita, ktora sa tak jednoducho zmerat neda....nezistujem si to ani v ramci zachovania pokoja, kedze neviem kolko mam pritlatok, tak sa nestresujem, poviem si, ze som zaockocana a hotovo...verim tomu, ze je to v poriadku...a to je podla mna zaklad uspechu 😊

janage
30. nov 2021

@luciaone ja som zaockovana 2 dávkami ešte v lete, dokonca aj proti chrípke som sa dala tento rok teraz po porade s imuno. Vybrala som prvé balenie, týždeň pauza, ocko a zas po týždni imunor druhé balenie. Ešte mám na 2 týždne. Týždeň po skončení idem na 3.davku. po chrípke absolútne nič, Pfizer bolesť v mieste vpichu a mierna teplota na druhý deň.
Za mňa omnoho horšie bolo ocko proti tetanu.
Dcéru dám ocko hneď keď otvoria a stačí tiež 7dnovy odstup od imunoru.
Problém nie sú lieky na posilnenie imunity, ale opačne keby si brala na jej potlačenie.
Na hrdlo odporúčam vždy večer rozpustiť v ústach jednu hydropastilku 😉

janage
30. nov 2021

@luciaone mimochodom čo hovorí tvoja imunologička?

ladybug138
30. nov 2021

@janage ano, presne tak, ja uzivam lieky na potlacenie imunitneho systemu, preto moja reakcia na ockovanie mozno nie je az taka silna ako u zdraveho cloveka...a prave ten, kto ma tu imunitu oslabenu by mal co najskor ist na ockovanie...poznala som ludi, ktori mali velmi slabu imunitu a covid im vobec neublizil a potom son poznala ludi, ktori boli cely zivot zdravi a covidu podlahli...je to zvlastna choroba

luciaone
autor
30. nov 2021

@janage môj imunolog je antivaxer

luciaone
autor
30. nov 2021

@janage a ako si znášala očkovanie proti tetanu...ja by som mala ísť už...čo by si urobila inak?
A kolko krát za týždeň berieš imunor? Ako máš nadstavený liečbu? Ja mám znížené T- bunky iba.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janage
1. dec 2021

@luciaone nič by som neurobila inak . Po tetanovke ma omnoho viac bolela ruka, ale že fest niekoľko dní a neviem ci zhoda nahod ale do týždňa som bola chorá, ale že poriadne.
Imunolog, ktorý je zo zásady antivaxer by nebol pre mňa.
Ja mam pre dcéru aj koznu aj imuno a obe sú razenia, že ocko áno, nie za každú cenu ( rozumej keď je naozaj zlý stav a sú dôvody objektívne neočkovať) teda ak počkať, napíšu do správy, že počkať, ale keď už dôvody pominú tak zaočkovať

janage
1. dec 2021

A tá opísaná mantra protilátky. No nik nestanovil hranicu, ktorá je bezpečná. Na druhej strane účinnosť vakcín je overená štúdiami. Za mňa jediná cesta ako žiť normálne je očkovanie plus v čase zvýšeného výskytu choroby ROR.