Zmutovaná chrípka

dubek
28. dec 2022

Prechádza si niekto práve teraz chripkov ??ktorá je horšia než cobid moje dve dcérky už 7 dní teplotujú silný kašeľ schytal som to aj ja od soboty teplotujem kaslem mam bolesti rebier chrbta nôh a najhoršie bolesti prichádzajú keď si dám liek od teploty a vypotim sa vtedy si myslím ze je po mne prešiel si tým niekto ako dlho to trvalo??

hilda08
28. dec 2022

@dubek Ano moj trojročný bol tak zle, ze sa nedokázal ani pohnut, musela som ho vsade nosit, ked nahodou sa postavil na nohy tak sa poskladal na zem a plakal od bolesti nôh, trvalo to tri dni, celková choroba trvala vyse dvoch tyzdnov

bajka16
28. dec 2022

Áno my sme boli hotoví všetci dva týždne. Mne síce od vtedy neprešiel kašeľ ani bolesť hrdla, ale je to tu späť v plnom prúde. Ideme si od znova, po týždňovej prestávke horúčky, kašeľ, všetko. Ide ma poraziť nevieme sa toho zbaviť. Trojročný plače stále bolia ho nohy ruky hlava. Horúčky ktoré nejdú zraziť. Otras toto čo má byť.

nevenka
28. dec 2022

No toto je ta "chripocka", ku ktorej niektori prirovnavali hlavne prve varianty covidu. V plnej nadhere. Lebo niektori si mysleli, ze kazdy bezny sopel je "chripka". Lenze prava chripka nie je sranda, ale takyto tazky stav. Niekomu ani teraz nedopne, ze bezna viroza je nieco uplne ine ako chripka...☹.

kvetinka75
28. dec 2022

tak vírusy stále mutujú. Aj pred covidom tu boli také chripky, pamätám si, ako sa kolegyňa a jej vnuk nevedeli z toho dostať. Preležali mesiac, teploty, slabosť, bolesti svalov. Môj muž tiež tak. Paradoxne, pri covide len sem-tam zakašlal. Ja som si kúpila colostrum a chvalabohu, zatiaľ sa mi všetko vyhýba. Či je to tým, neviem, ale skúste. Kolegyňa si teiž kúpila ale iné tekuté, a tiež je v poriadku a všetci v rodine už ponachládaní

83lenka83
28. dec 2022

@dubek moj 10 ročný mal do 40 teploty 7 dní, na piaty deň sme mu nasadili atb, dnes je to už 11dni od zaciatku choroby a už je to fajn. Sem tam zakasle ale už začal aj jesť. Počas teplôt 4 dni nejedol. Len ležal, nevladal sa postaviť. Môj trojročný mal 3 dni vysoké teploty, zvladol to bez atb, on je už pár dní uplne ok. Muž tiež skončil na atb, mne to sadlo na dutiny, ešte stále soplim a bolia ma kĺby.

panelacikova
28. dec 2022

@dubek my to našťastie dávame celkom dobre. robím s deťmi, dcéra chodí ešte do školy, my sme schytali chrípku od septembra asi 2x, chvalabohu, teploty nepresiahli 39 a trvali mne do 2 dní a dcére okolo 5 dní. ale všade okolo to poriadne zúri, je veľmi veľa chorých ľudí, osobne si myslím (len tak laicky), že je to poriadna mutácia, ktorú určite lízol aj covid, veľa z týchto chorých totiž má aj príšerný kašeľ. samozrejme, nazdávam sa, že mutácia je tak šikovná, že už by ten covid ani test nezachytil. jednoducho tu zmutovalo niekoľko príšerných vírusov chrípok a je to hotová pohroma. kam sa otočím, počujem o vysokých horúčkach, dlhodobých príšerných kašľoch a neviem o čom. nie ste v tom sami. my sa teraz držíme možno aj práve vďaka tomu, že sme si prešli nejakou tou chorobou za posledné 4 mesiace dvakrát. možno nejaké drobné protilátky nám teraz pomáhajú, že sme ako tak OK. a to, že sme už vyše týždňa doma...

lubka261
28. dec 2022

aj nas 6rocny mal tri dni horucky 39-39,5, tie na dva dni zmizli a potom zas na den nastupili... potom bolesti svalov ze nemohol dva dni poriadne chodit, medzitym silny kasel, sople, kychanie skoro nonstop, bolenie hrdla, covid prekonal bez problemov ale toto....

saskia_98
28. dec 2022

Moj maly mal tiez 40tky teploty, kasel hrozny. A do toho je astmatik, čiže aj záchvat stihol dostať. Ja som už na nervy. 😔 Týždeň a pol za nami a to dieťa stále kašle.
No a mne je rovnako. Ja mam take stavy jak pri korone len test je negativny.

majka99999
28. dec 2022

Mali sme pred mesiacom a ja este stale obas chytim zachvat kasla. Teplotu som mala len k 39, ale teda okrem kovidu v marci som takto bola chora asi pred 10 rokmi. Mimochodom, koluje to tu uz 2 mesiace, v synovej triede v 1 den 4 ziaci boli, v skole stale suplovanie, dali deti uz od 21.12. na online (druhy stupen), 23.12. riaditelske volno. Esteze je clovek na home office, neviem, ako to riesia zeny, co musia byt v praci, vezmu si volno na prazdniny a sup, 10-rocne dieta od utorka online a staraj sa pomaly o tyzden dlhsie, napisali to cez vikend.

panelacikova
28. dec 2022

@majka99999 23.12. boli už oficiálne prázdniny 🙂

majka99999
29. dec 2022

@panelacikova 😆 ups, 22.12 som myslela

1zuzana2345
22. jan 2023

@bajka16 mozem sa spytat aky ste mali dalsi priebeh? Prechadzame si s malym 2r niecim podobnym.. dva tyzdne teploty, hospitalizacia (pozitivny test na chripku typu A) a po dvoch tyzdnoch zase to iste: teplota kasel sople. Postupne to ustupovalo a teraz po tyzdni zas. Dakujem

bajka16
22. jan 2023

@1zuzana2345 nám sa to tiež vrátilo, ale nám dr povedala že majú zápal priedušiek a to sme liečili doma. Dookola kašeľ, hlieny, zvracanie hlienov, horúčky. Až teraz sa z toho celkom dostávame. Dojedaju posledne antibiotiká. Dúfam že už za z toho dostanú úplne. Od vianoc to trvá vlastne a ešte stále nie sú úplne ok.