Zmizlo vám bruško po cisárskom?

danielkadandy
12. nov 2020

Ja som sice len tri tyzdne po ale brucho mam stale akkoby v piatom mesiaci a trapim sa ci vobec zmizne.
Lebo vraj po cisarskom zvykne ostat..je to pravda?Ake mate skusenosti?

zuzka251
12. nov 2020

zmizlo asi po 2 mesiacoch

moznoze
12. nov 2020

@danielkadandy som po cisárskom 3 týždne a bruško nemám žiadne, dokonca menšie než pred tehu. Ale ja som počas tehu pribrala len 9.5 kg.

danielkadandy
autor
12. nov 2020

@zuzka251
@moznoze a nosili ste aj ten pas poporodny?

moznoze
12. nov 2020

@danielkadandy áno. Hneď od 2heho dňa po porode

ivangeline
12. nov 2020

Mne zmizlo viac menej hneď.

totatimeka
12. nov 2020

Môžeš mať aj diastazu, na ňu sú cviky (nemôžu sa vtedy cvičiť napr brusaky, plank....) mne brucho zmizlo celkom skoro (po prvom skôr, pri druhom som mala fakt veľké brucho) ale napríklad sestra tiež mala dlho také tehotenske

hailey1
12. nov 2020

@danielkadandy do tyzdna som mala takmer take ako pred porodom, len samozrejme koza je trocha roztiahnuta, ale po dvoch tyzdnoch som obliekla pasove dziny 34... moze to byt fakt diastazou

pupavka89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danielkadandy
autor
12. nov 2020

@totatimeka a tiez bola po cisarskom? Ako dlho ho mala? Ap teda zmizlo jej?

danielkadandy
autor
12. nov 2020

A kto mi to vie pozriet ci mam diastazu? Gynekolog?

totatimeka
12. nov 2020

@danielkadandy Ano po cisárskom. No hádam aj rok ho mala. Podľa mňa ona mala tiež tu diastazu len sa možno vtedy o tom tak nevedelo (bude to už 9 rokov) ale samé nezišlo, viem že upravila aj stravu aj cvicila niečo.
Tu diastazu si vieš zistiť aj sama skús na youtube pozrieť nejaké video

ellieellie
12. nov 2020

Mne zmizlo prakticky hneď, ale po prvé, pribrala som za celé tehotenstvo 9kg a z toho 7kg zostalo v pôrodnici, a po druhé brucho nie je moja problémová partia, tuk sa mi ukladá na stehnách a zadku, brucho mám celý život ploché, takže podľa mňa aj toto má veľký vplyv.

evkamotka
12. nov 2020

Syncek bude mat 10 mesiacov a stale mam brucho. Aj sa koza tak blbo lame podla toho rezu

lija22
12. nov 2020

po dvojickach som mala bachor hadam rok a mala som diastazu, dost ma z toho stavu aj chrbat bolel. Po dalsom tehot tuez sekci mi brucho zmizlo velmi rychlo, myslim, ze ked som sla stehy vyberat uz som vyzera ako pred tehotenstvom, ale tiez som malo pribrala tusim 7 kil, akurat,ze mam ich doteraz 😆 ale brucho je prec

danielkadandy
autor
12. nov 2020

@lija22 a co si robila s tou diastazou? Cvicila si ci ako to potom zmizlo?

lija22
12. nov 2020

@danielkadandy ano cvicila som ( su to ale specificke cviky) a zacala chudnut, nosila som vzdy ked sa dalo stahujuci pas a vysledok som videla po par tyzdnoch. ten pas nos kludne, ak ta to moc neobtazuje a cviky pizrina nete a skus pocvicit. urcite tym nic nepokazis. teda ak uz mozes cvicit

danielkadandy
autor
12. nov 2020

@lija22 ale cviky na tu diastazu myslis ze?

eriksonka1234
12. nov 2020

@danielkadandy toto je veľmi individuálne, rodila som sekciou 2x, pribrala som s oboma ledva 5,5kg, brucho som hneď po pôrode mala ploche, kým moja sestra rodila 3x prirodzene a posledne dieťa sekciou a po nej jej zostalo dosť veľké brucho, trochu sa po roku zmenšilo, ale teda už ho vidieť dosť.

zuzka251
12. nov 2020

@danielkadandy nie vobec

nevenka
12. nov 2020

@danielkadandy Monika Srenkelova, fyzioterapeutka, velky odbornik, ju odporucam, skonzultovat. Ona spolupracuje aj s lekarmi, ked treba. Lebo moze tam byt aj pruh, aj dalsie veci. Nie je to len esteticka zalezitost. Teraz asi kurzy nerobi, ale treba jej napisat mail, stoji to za to.

nevenka
12. nov 2020

Diastaza ako taka je v tehotenstve normalna, svaly musia povolit, aj ostatne struktury, vrstvy brucha. Po porode by sa mala postupne upravit, teda malo by sa to stiahnut, avsak z roznych pricin sa to neudeje uplne dobre a zenam ostava rozostupene svalstvo, niektore maju pruh. Sekcia je potom este vacsi zasah do svaloviny a vsetkych vrstiev brucha, moze tento proces byt este pomalsi a horsi, je to velmi individualne. Treba sa nakontaktovat na skuseneho fyzioterapeuta, co sa tomuto venuje. Ja som bola na kurze u Moniky Srenkelovej, a tam som videla, ze hoci zeny boli aj za fyzioterapeutom, ani to velakrat nepomohlo, lebo mali len povrchne skusenosti s tym a cvicili so zenami zle. Hlavne tam treba pozor na dychanie, ale je toho viac...gynekologa vacsinou toto absolutne nezaujima...🙄