Zmeny na srdci rok po prekonaní Covidu-19

31. jan 2022

Ahojte, pred rokom som prekonala covid 19. Ockovana som pfizerom (druha davka pred mesiacom). Mam 27 r, sportujem, stravujem sa zdravo.

Cca pred 2 tyzdnami som zacala mat problemy ako dychavicnost, bolesti na hrudniku, pri srdci, posledny tyzden vysoke tepy nad 100.

Kardiolog ma sleduje, vraj moze ist o zacinajuci zapal.

Mal niekto po covide podobne tazkosti ? Dakujem

alexandra2010
31. jan 2022

mam pacientov s myokarditidou. treba dat odobrat NTproBNP -ukazovatel zapaloveho poskodenia.

miskakyska
31. jan 2022

Po covide nie,ale veľa ľudí sa sťažuje na podobné problémy po očkovaní,čo zrejme je aj Tvoj prípad keďže si bola očkovaná pred mesiacom..
Len je divné,že to pripisuješ covidu,ktorý si prekonala pred rokom a nie vakcíne po ktorej Ti začali problémy🤔

simsalabim
31. jan 2022

Ja nam v okoli dvoch, ale relativne rychlo po prekonani Covidu, nue az po roku, no v priebehu tak 2 tyzdnov. Pani vyse 60r a mamina cca 30r.

ukulela
31. jan 2022

@miskakyska vies, ja zas poznam chlapceka, kory kovid prekonal a pol roka po mal rovnake priznaky (u nas v skolke) - a nie, nebol ockovany. o nasledkoch po prekonani kovidu ti vedia rozpravat ludia ako Vladimir Goffa velmi otvorene https://zivot.pluska.sk/rozhovory/vladimir-goff...
autorke - drzim palce, vyliec sa. Skus pripadne najst toho Goffu na FCB, velmi dobre pise .... mozno nieco pomoze ...

autor
31. jan 2022

@miskakyska tak citala som vela clankov kde sa pise ze je to po prekonani, a nevie sa zatial predpokladat ci su nasledky trvale alebo docasne :/

autor
31. jan 2022

@alexandra2010 mam len mierne zvyseny s tnt, na usg bolo vidno nejake zmeny, ako sa to lieci ? Odporucili mi zatial len klud, doplnit horcik

autor
31. jan 2022

@simsalabim a uz su v poriadku ? 🙂 ako dlho sa liecili ?

alexandra2010
31. jan 2022

bez fyzickej zataze kym ten troponin (tnt) neklesne na normu (trva 2-3 tyzdne) a echokardiografia bude normalne
lieci sa to podla toho ci je vypotok v osrdcovniku, vtedy sa dava Colchicin 0,5mg 1-0-1 na jeden mesiac
ked neni tekutina, dava sa nizka davka betablokatoru napr metoprolol/bisoprolol/nebivolol resp k tomu ACE-Inhibitor (to uz vie Tvoj kardiolog)
pacienti sa zvyknu uplne zotavit, trvanie rozne 3-6 mesiacov
neviem ci je na SVK este dostupny Cardilan (to boli take mineraly, davalo sa kardiakom), alebo pozres co je teraz podobne na trhu (povie Ti kardiolog)

autor
31. jan 2022

@alexandra2010 dakujem velmi pekne za info, ukludnila si ma trosku lebo som prisla dnes od kardiologa vystrasena, ano ten cardilan mi odporucil , cakam kym ho predpise moj obvodak, mam ist aj na nejaky zatazovy test

hipuska
31. jan 2022

My sme nemali. Ale, syn má problém so srdcom od narodenia. Je sledovaný. Pri poslednom vyšetrení ho dr vyšetrovala vyše hodinu. Robila mu sono strašne dlho. Vraj, teraz zachytila 4 priapdy, kedy po prekonaní covidu došlo k zapálu srdcového svalu a k akejsi diletacii. Nevyznám sa v tom. A keďže syn prekonal covid, robila mu podrobné vyšetrenie. Našťastie povedľa, že je to ok unho

simsalabim
31. jan 2022

Ano, jedna je, druha sa lieci (alebo uz nie?), su sledovane u kardiologa. Jedna je susedina mama a druha dcera nasej sekretarky. Podrobnosti neviem, musela by som sa povypytovat a teraz som na homeoffice... a susedu v zime tiez cez plot moc nevidim.

zuzkaa1991
31. jan 2022

Všetky priznaky som mala po očkovaní 30r. Preto neuvazujem nad 3davkoou......pobehala som si kardio interne ale teraz od novembra sa citim ok ( ockovana som bola.jul august odvtedy bolesti na hrudnej kosti tep nad 110 pichanie stres panika uzkost preto ma poslal dr za psychológom ale aj to som.ok povedala 😁) nastatie interne aj kardio ok usg som si vydupala ze chcem ist aj krv v poriadku nna to drzalo jul augusta september október

alexandra2010
1. feb 2022

velmi rada
zatazovy by som este nerobila kym sa ten TroponinT nenormalizuje. Asi to tak planoval aj dr.

simonabelj
17. júl 2023

Ahoj, môžem sa ta spýtať, ako si nakoniec dopadla? Mala si pri tom zápale aj preskakovanie srdca? Ja tie bolesti na hrudi mám stále aj keď podľa echa je to prekonaný zápal a tiež mi povedal že len horčík a kľudovy režim