Zmenilo sa vám po pôrode chodidlo?

15. máj 2022

Ahojte, zmenilo sa vam chodilo po porode? Mne su vsetky topanky male. Citala som o tom nejake clanky, ale nazory su rozne. Niekde sa pise, ze je to padnutou klenbou a je potrebne ist na ortopediu, niekde, ze je to dedicne, inde, ze sa to samo vrati do povodneho stavu...bolesti nemam ziadne, ale je to dost problem, ked ma vsetky topanky tlacia. Ako ste to mali vy?

kleopatra114
15. máj 2022

Zmenilo , minimálne o číslo a nerobim s tým nič , len som si začala kupovat väčšie topanky

koniarova
15. máj 2022

Mne sa noha zmensila,keď som začala chudnúť a cvičiť. 😁

pininka1
15. máj 2022

Aj mne, tiez mam o cislo vacsie

nnikka
15. máj 2022

Aj mne. Ale aj som pribrala.

whatever1
15. máj 2022

Tiež si kupujem o číslo väčšie.

autor
15. máj 2022

@koniarova Faakt? Zaujimave 🙂 Ale aj na dlzku? 😃

koniarova
15. máj 2022

Áno. Aj na dĺžku. Tiež som kukla jak puk. Všetky minuloročné sandále sú mi veľké.😁

marticka85po
15. máj 2022

Mne sa noha nezvacsila.ostala rovnaka ako bola

simsalabim
15. máj 2022

Mne sa zvacsili v tehotenstve - do dlzky, musela som si kupit nove topanky. Po potodne sa mi po par mesiacoch vratili na moje povodne cislo.

21anjelik19
15. máj 2022

Mne zhrubla noha vpredu...všetky lodičky som musela vyhodit...nič som neobula 😪

zuzkapap
15. máj 2022

aj mne sa zvacsila noha a uz som pol roka po porode a na svojej povodnej vahe cca, a nezmensila sa naspat ..

majamat
15. máj 2022

ano, predtym som obula aj 38/39, teraz uz mozem len 39. hlavne mam sirsiu nohu - priecne plochu

petamich
15. máj 2022

nie, zostala rovnako, nosim rovnake topanky pred/cez/po - ku koncu tehotenstva som mala opuchnute, takze vtedy nie ale inak bezo zmeny

autor
15. máj 2022

@koniarova Ok, tak to mi dava nadej 😃

koniarova
15. máj 2022

13 kg som schudla.😁

izabela181
15. máj 2022

Ja som mala pocit že sa mi zväčšila noha v tehotenstve…všetky topánky mi boli malé ešte asi aj pol roka po pôrode…ale ssi to ozaj bolo tou váhou ktorú som pribrala lebo teraz mám ešte menej kíl ako pred otehotnením a zrazu sú mi všetky topánky dobre čo som nosila predtým 😆

lejduska
15. máj 2022

Iba trochu,väčšinou svojich topanok už neobujem😏😏 kamoške sa vrátila noha po roku a pol. Ja na to stále čakám aj po 2r 😅

3petka
15. máj 2022

Mne narástla noha z 38 na 39 aj niečo. Ešte že robia take topánky 🤣 Aj mne boli všetky topánky malé a všimla som si to až keď mi začali zarastat nechty.

diefca
15. máj 2022

Ano, mne sa nohy zvacsili o cislo a aj stale poriadne bolia. Mala som s tym problem uz davnejsie, ale tehotenstvo mi to dorazilo. Chodim s tym na fyzioterapiu aj k ortopedovi, problem je v padnutej priecnej klenbe a v tom, ze mam na to predispoziciu (Mortonova noha). Keby som vedela, nebeham roky po tvrdom povrchu, nosim ine topanky a v tehotenstve by som nosila korekcne vlozky a dnes by som mozno nemala problem.

autor
15. máj 2022

@koniarova Vau 👍 Sikulka 🙂

autor
15. máj 2022

@diefca A pomaha ti fyzio a ortoped?

autor
15. máj 2022

@3petka Presne toto som si u mna vsimla na palci a az casom som pochopila, ze je to z toho, ze ma tlacia botasky...

autor
15. máj 2022

@izabela181 Ja som praveze pribrala len 8 kil a vsetko som nechala v nemocnici, ale tie nohy nechapem, co strajkuju.

adamar
15. máj 2022

Mne sa o cislo zvacsila, zial na 42. Klenba mi nespadla, som 7 r. po porode🙂

andrea2022
15. máj 2022

Poznám pár žien ktorým sa to stalo a aj po odpuchnuti a schudnuti im chodidlo ostalo o cca číslo väčšie

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diefca
15. máj 2022

Autorka: fyzio mi dala nejake cviky, ktore by mali pomoct, ale este cvicim kratko, takze to neviem zhodnotit. Ale na jej radu nechodim doma bosa, dala som si vyrobit vlozky do topanok a kupila som si topanky s dostatocnym miestom na prsty a boli ma to vyrazne menej. Ale akonahle sliapnem bosa na tvrde, boli to ukrutne. Preto ten ortoped. Zatial mi predpisal ine vlozky do topanok - nejake specialne aktivne, presne na moju nohu. Ak to nepomoze, tak bude skusat dalsiu liecbu. Ale je to dost tazke, do povodneho stavu sa to uz nikdy nevrati.

didi2102
15. máj 2022

Áno z 37 na 38-39, kamoška je rok po pôrode a akurát mi hovorila že neuveríš neobujem tenisky sú mi malé , z 38 na 39 😄 nechápeme, ja som už 2r po druhom pôrode, už som mala aj pôvodnú váhu,teraz mám neake kilo navyše ale celý čas mám nohu väčšiu

lija22
15. máj 2022

ano. pred siedmymi rokmi sa zvacsila o dva cisla z 38 na 40. sok ale ok. teraz som cca 2,5 roka po dalsom porode a zistujem, ze nemozem soferovat v slapkach lebo su mi volne. som spat na 38. slapkysom uz kupila ale botaskt 40 tommy h ma mrzia 🥲

elanor
15. máj 2022

jop, do porodnice som isla v balerinkach vel. 38. Cestou z porodnice o asi 3 tyzdne nato mi boli male, a musela som si kupit vsetko vo velkosti 39. Medzitym (8 rokov neskor) si uz nejaky cas kupujem 40ky. 39ky obujem, ale uz mi nie vsetky ju prijemne, su take LLT. 40ky su mi pohodlnejsie.