Zmena životného štýlu

Ahojte žienky! Strašne chcem zmeniť životný štýl (áno aj schudnúť trošku), t.j. zdravo sa stravovať, večer nejesť, veeeľa ovocia a zeleninky, dodržiavať pitný režim, piť zdravé zelené čaje..jednoducho, zdravo žiť! 🙂
ALE! Vkuse zlyhám:( začnem krááásne ráno čajíkom, jogurtíkom..a od obeda to ide dole vodou. Nemáte nejaké inšpirácie, skúsenosti ako sa dostať z tohto pohodlného a nezdravého živ. štýlu? Možno vám to znie divne a viem, že to je proste len na mne, ale keď je takto človek naučený dlhé roky, ide to tažko :(
Tak len či náhodou nemáte nejaké rady, tipy, skúsenosti na motiváciu 🙂
ďakujem🙂

miskalevica
6. nov 2012

tak na toto treba hlavne pevnu volu a disciplinu, mas velmi pekne predsavzatie, ale je tazke dodrziavat a vydrzat to kazdy den a v podstate "navzdy". Zial moja vola je ako listok vo vetre a paradoxne sa mi vzdy pocas diety alebo "ocisty" podarilo pribrat a rozkysnut. Ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze vela robi tvoje okolie - ci ti podkopava nohy (a vecer o 10 mava reznom, ze das si?? ) alebo ti fandi. Drzim palec, aby si to dotiahla kam si zelas 😉

mauerka
6. nov 2012

@snehulienka_mrazova Prepac, ale nedam ti "lajk" za zaciatok dna s "jogurtikom a cajikom". Je to uz chronicky znama vec, ze prave rano potrebujeme komplexne nastartovat telo - teda bielkoviny, sachre aj tuky. Niet sa co cudovat, ze telo si neskor pyta svoje a pojeme potom vsetko, co nam pride pod ruky. Takze skus zajtra rano napr. do toho jogurtu dat dve polievkove lyzice ovsenych vlociek a nejake orechy /10ks kesu al. vlasskych/.
Mojim "problemom" je pojedanie vecer pri telke 😒 Jasne, ze nie som hladna, je to len taky hlupa zavislost, s ktorou bojujem zase ja.

medovka14
6. nov 2012

@snehulienka_mrazova mozno si treba nastudovat co a kedy papat 🙂 jogurt je na ranajky strasne maaaaalo... ja, ked som sa dala na zmenu stylu a chcela som zhodit, som bola prekvapena ake mnozstvo mam vlastne cez den zjest... vzdy som bola v tom, ze cim menej tym lepsie, no potom som bola hladna a skoncilo to ako u teba... neverila som, ale ked som o tri tyzdne mala dole 10kg (mala som vysoku nadvahu), doslo mi to 🙂

crazy55555
6. nov 2012

po porode mam s tym istym problem...snazim s dat dole apon 5 kg a mat tu vahu ako predtym....a dala som dole uz 1 kg za tyzden...potesilo ma to a u mna bolo prave to 1 kilo nakopnutie ze chcem chudnut dalej...tiez som si nevedela predstavit ze sa vzdam pizze,slaninky,klobasky,salamy,sladkosti...to co som si niekedy dala a nepribrala som ani deko...ale po porode je to ako na koliske....a tak to chcelo razantne zmenit styl stravovania....nezacinaj len jogurtom a zelenym cajom...telu musis dodavat aj tuky,sachyridy a bielkoviny.Ja sa rano neprejedam ale ked chcem zacat den s energiou tak si dam v pohode celozrny chlieb a oblozim si ho zeleninou...alebo si dam jeden chlieb a jednu parku...na ranajky da sa povedat ze si doprajem ale s mierou...a potom si pekne podelim jedlo nadalsie 4 chody cize 5 chodov za den.A male davky...mäso na obed simozes dat ake chces ale malo by mat velkost asi ako dlan a viac zeleninovej prilohe k ryzi alebo zemiakom.A dost su dolezite aj ryby...hlavne tuniak ale vo vlastnej stave 🙂 medzi obedom a ranajkami mam ovocie a medzi vecerou a obedom mam zeleninu... sem tam si dam zumbu alebo nejako inac spalim kalorie...tam k tomu dopomozes asi najviac..aj taka prechadzka s kocikom mi pomaha 🙂 a dve hodiny pred spanim uz nejest.Vajicka su tiez dovolene a dolezite asi tak1 denne.pretoze ked telo nebude mat dostatok dolezitych zivyn zacne si brat zasoby a to sa zacne ukladat do tela ako tuky...to sa mi uz raz stalo...cvicila som zumbu 5 krat tyzdenne a nejedla som toho exrtra vela a vysledok?...nie kilo dole ale kilo hore! a az teraz som pochopila kde som robila chybu.To stravovanie mam z jednej perfektnej stranky ale je po anglicky http://www.bodyrock.tv/ a su tam aj nejake dobre cviky 🙂...a hlavne na googli som si nasla ktore potraviny su dovolene a ktore nie...tak vela stastia,pevnu volu a ak das tie 2 kilecka dole a budes mat z toho perfektny pocit a budes chciet viac tak ver tomu ze uz len toto je motivacia v tom pokracovat 🙂

la_joie
6. nov 2012

ahoj. Poviem za seba, čo fungovalo u mňa v lete. Teraz na jeseň mi to ide ťažšie 🙂)
je dobré ak máš nejaký denný režim. Ja robím administratívnu tetu, takže 5 dní v týždni mám prakticky rovnakých 🙂
Ja som veľa pila 3-4 litre denne.. z toho take tri litre do tretej, kym som bola v robote. Iba vodu a caj. Jednu kávu denne a ziadne sladené nápoje, tvrdý alkohol (cez víkendy len biele víno) ani dzusy ani nic 🙂
Ranajky: jogurt 180ml (tie 120ml activie by mi nestacili :D) + vlocky + orechy + hrozienka (je dobre, ked tam mas nieco sladke a stavnate, lebo ti to bude aspon trocha chutit :D)
Desiata: ovocie
Obed: uplne klasicky v zavodnej jedalni (aj buchty, aj rezne :D)
Olovrant: kus syra so salatom abo tak
Vecera: nejaky salat s roznou zeleninou, vajcom alebo prosutom a zaliaty len olivovym olejom. alebo ryza so zeleninou.
A ine nic. Cez vikendy som zhresila aj chlebom alebo zakuskom, ak boli nejake oslavy, ale nejedla som cipsy, tycinky, cokolady. Chcelo to vela seba ovladania, ale slo to 🙂
Základ je vynechat sladke malinovky, chlieb a tak.
Drzim palce aj tebe 🙂

snehulienka_mrazova
autor
7. nov 2012

@la_joie to znie fajn! takze si takto schudla? Lebo tiez si myslim, ze obed by teoreticky mohol byt akykolvek..🙂

snehulienka_mrazova
autor
7. nov 2012

@crazy55555 Dakujem za napomocnu odpoved! 🙂 Idem kuknut tu stranku.-)

snehulienka_mrazova
autor
8. nov 2012

Super, vcera som sa krasne drzala, aj ked drahy jedol vecer buchty na pare :D

allforhealth
Odpoveď bola odstránená
Zobraz