Zmena zdravotnej poisťovne a nepreplatenie úkonu

tslobik
15. nov 2019

Ahojte, bola som u gynekol. na preventívnu prehliadku a ostala som mierne šokovaná....vraj Všeobecná zdr. neprepláca sono prsníkov, tak som musela uhradiť, ak som ho chcela. Minulý rok som prešla z Dôvery do Všzp a teraz mám znova meniť či čo? Ktorá poisťovňa je v súčasnosti na tom najlepšie? Dokedy je čas zmeniť? Ďakujem.

83lenka83
15. nov 2019

@tslobik mozno ambulancia nema zmluvu so vseobecnou, ja mam tiez vseobecnu a bola som na ultrazvuk s prsiami par mesiacov dozadu a neplatila som nic.

svettii
15. nov 2019

Hej môže byť, že nemajú zmluvu a kvôli tomu je to. Lebo to neviem či si môžu dovoliť takéto vyšetrenia nepreplácať

tslobik
autor
15. nov 2019

@svettii
@83lenka83
Nie, zmluvu majú to viem. Normálne stery mi urobil len o to sono išlo.

klarissa25
15. nov 2019

no keby si aj chcela meniť tak čas ma do konca septembra 2020 a v novej poistovni budeš až od 1.1. 2021 🙂

evulienkaslx
15. nov 2019

myslim, ze raz za 2 roky preplaca ZP USG prs, ak je problem, treba kontaktovat svoju ZP

tslobik
autor
15. nov 2019

@evulienkaslx Ďakujem, asi sa pôjdem opýtať na pobočku. Ano, raz za dva roky. Ja som nebola už asi 3 roky. Mala som ísť minulý rok, ale to mi nevyšlo akosi. Akože nezabije ma tá plaba, len vždy je nejaký problém keď som v tej - ktorej poisťovni. Keď som bola v Dôvere, nechcel ma ani jeden zubár zobrať kvôli poisťovni, dokonca ma na endokrinologií skoro odmietla ako tehotnú vyšetriť. Tak som zmenila na VŠZP a zase niečo😒

0silvia0
15. nov 2019

@tslobik ja som na sono bola minuly rok, mam vszp a nic som neplatila.

era777
15. nov 2019

Ja som tiez vseobecna a neplatila som ...

zuzi0911
15. nov 2019

Ja mam VšZP a aj svokra ktorá chodí na sono každého pol roka koli nejakému problémy a neplatím ani jedna nič. Skôr by som povedala, že radiologia, alebo teda konkrétne sono nemázmluvu.

tslobik
autor
15. nov 2019

Neviem teda, lebo chodím tam roky a vždy bolo všetko ok.

0silvia0
15. nov 2019

@tslobik zbehni do poistovne alebo zavolaj na infolinku a informuj sa...

mogaa
15. nov 2019

@tslobik ak mal lekár čo ti robil sono zmluvu s VšZP, mala si si zobrať doklad o platbe za sono a reklamovať to na poisťovni.....ak má zmluvu, tak poisťovňa mu sono prepláca, čiže si učtuje za úkon 2x - od poisťovne aj od pacienta...Ak ale mal súkromné zariadenie a s poisťovňou nemal zmluvu, platí to pacient...

loginexistuje
15. nov 2019

@tslobik to je nejaka blbost ak ti to on nevie urobit bezplatne ma ti dat odporucanku a bezplatne ti to urobia hocikde na sone to je jednoznacne problem u lekara

veronikaszabova
15. nov 2019

@tslobik ja som bola na preventivke pred 2 mesiacmi - plus sono prs ( platila som 15€) -- ak by som chcela zadarmo, dal by mi ziadanku do sonografickej ambulancie. Radsej som si to vybavila u neho.
Vysvetlil mi to tak, ze poistovna mu zrusila zmluvu na sono prs. Tiez mam VSZP.
Aj sestra to tak mala u svojho gynekologa.

luccija
15. nov 2019

@tslobik nie je to koser overila by som si to v poisťovni na infolinke

evittam
15. nov 2019

@tslobik Preplaca mi VSZP v súkromnej klinike každý rok
Ked som potrebovala aj kazdy polrok. Cize problém nie je v poisťovni ale u lekára. Ak ma zmluvu s VSZP ako tvrdis tak si skontroluj svoj ucet na VSZP ci si neplatila aj ty aj poisťovňa.

tslobik
autor
15. nov 2019

@veronikaszabova Ano, veď my chodíme do tej istej ambulancie🙂 Tiež som platila 15€. A to mu akože poisťovňa zrušila zmluvu, či oni to tak chceli, či ako? Vôbec tomu nerozumiem....že len tak zrušia existujúcu zmluvu.

tslobik
autor
15. nov 2019

@veronikaszabova To proste nechápem, že prečo bola zrušená zmluva na sono pŕs....zo strany poisťovne, či lekár za to môže?

veronikaszabova
15. nov 2019

@tslobik tiez Vavra? 🙂
Mne to tak povedal. Ze mi da ziadanku do SE na sono, budem to mat zadarmo. A ja mu, vy uz to nerobite? Ze robi, ale 15€ to stoji. Tak som si to dala u neho, lebo v SE u Roharikovej to je riadny zahul. Musela by som si to tam od rana odstat. Co sa mi fakt, ze nechcelo.
Inak som s nim strasne spokojna, tak tych 15e mi nevadilo. Ved to nie je pri kazdej prehliadke.

tslobik
autor
15. nov 2019

@veronikaszabova Ja Čerňák🙂 Ano, v SE je to katastrofen....