Zmena zápachu potu - spálená guma

30. mar 2022

Ahojte, mám taký netradičný problém. Pred pár dňami som si všimla úplnú zmenu zápachu môjho potu, na úplne zvláštnu vôňu. Pripomínalo mi to spálené pneumatiky/gumu. Keď som sa pýtala manžela, povedal mi že necíti nič nezvyčajné, klasický pot. Nechápala som, keďže som mala pocit, že takýto zvláštny zápach naozaj nemôže nikto prehliadnuť. Neskôr som pozerala na internete články, a našla som na viacerých stránkach, že sa môže jednať až o nádor na mozgu, zvlášť ak tento pach cíti len pacient sám. No vyšetrenie by zahŕňalo aj CT, na ktorom som bola pred približne rokom a pol, a nechcem sa vystavovať žiareniu len kvôli potencionálne- blbosti. Máte s tým prosím niekto skúsenosť?

guineverebeck
30. mar 2022

Ja by som skor hladala pricinu v hormonoch. Zvykla som mat hlavne ked som dospievala take stavy ze som sama sebe v istych castiach cyklu smrdela. Nikto iny to necitil len ja. Porozmyslaj ci sa nieco nestalo co ti mohlo narusit hormonalny stav. Choroba, lieky, zmena zivot.stylu, dieta…

autor
30. mar 2022

@guineverebeck Aj som nad tým premýšlala, no už 3 roky beriem HAK, som na začiatku cyklu, žiadne iné lieky neberiem, tehotná by som tiež nemala byť, a ešte som sa s ničím takým zatiaľ nestretla. Preto mi to príde veľmi zvláštne

guineverebeck
30. mar 2022

Ak ti to bude pretrvavat tak to spomen lekarke. Ale tazku hlavu by som si z toho nerobila.

andrea_82
30. mar 2022

nemala si náhodou koronu? Lebo ja sama sebe odvtedy tiež "voniam" inak, ako pred koronou.

autor
30. mar 2022

@andrea_82 Áno mala, ale už asi 4 mesiace dozadu, a počas toho som čuch nestratila, a ani som si žiadnu zmenu nevšimla doteraz :/

michalszabo
1. jan 2023

Ahoj mas nieco nove s tym potom tiež to citim

autor
18. jan 2023

@michalszabo Veru nie, u lekára mi povedali že je to zo stravy, ale myslím si že to nebude pravda keďže to cítim len ja a okolie nie. Inak nič nové :/

gabuci
18. jan 2023

2x corona,2x očkovanie.1.x ešte bez oćkovania,čuch som nemala rok,len tak smredlo všade.Ako žumpa,alebo ani som to nevedela vysvetliť na čo sa to podobá.2.x už ako očkovaná,vtedy mi to neodišlo hneď,vlastne celkom ani nie.No doteraz niekedy z ničoho nič cítim niečo čudne.Okolo mňa.Pritom ked si niečo ovoniam,tak aj to cítim.Nikto to neberie vážne.Aj obvodný aj internista aj ostatní kade som bola s iným problémom len toľko povedali,že stáva sa to.Ešte do kartotéky mi napísali,že som prekonala ľahku formu,liečila som sa doma,nie v nemocnici.Nebola som na strojoch.No treba ešte niečo k tomu dodať?Asi nič.Buď nikto nevie nič,alebo nemôže povedať nič.Všetko môže ale nemusí byť od corony alebo od očkovania.

amandam
28. aug 2023

Ahoj, ja mám ten istý problém, Už mi to trvá pár týždňov a jediné čo mi vyšlo je tiež ten nádor na mozgu.. Zistilo sa ti s tým nakoniec niečo? Trvá ti to ešte stále?