Zmena vo vyprázdňovaní

elizabetkamelissa
12. nov 2022

ahojte vsetci ...potrebovala by som pomoc ci s tym ma niekto skúsenosť
Zmenila sa mi stolica uz asi mesiac je to takto .kazdy den ráno po prebudení mam riedku kasovitu stolicu predtym som to tak nikdy nemala ..nikdy som nechodila hned po prebudení na toaletu ..lenže teraz musim ...je to taka nutkava stolica.po vyprazdneni uz viackrat pocas dna na wc nechodím ..bojím.sa lebo to uz trvá mesiac a co som čítala tak to moze byt vazne ....ktomu mam este depresiu beriem tabletky ...zo začiatku som.si.myslela ze to je len z tej depresie alebo co ja viem ..teraz um mam pochybnosti ..poraďte mi niekto ..budúci tyzden sa chystám k obvodnemu nech ma pošle na vyšetrenia ..bolesti brucha nemam ..obcas pride krc ale ten zmizne hned ..dakujem za odpovede

stellarstar
12. nov 2022

@elizabetkamelissa vedľajší účinok ad?

elizabetkamelissa
autor
12. nov 2022

@stellarstar to asi nie lebo lieky som začala brat neskor ...a tie ranne hnačky mam uz dlhsie

stellarstar
12. nov 2022

@elizabetkamelissa štítna žľaza ok? Alebo nejaká intolerancia

elizabetkamelissa
autor
12. nov 2022

@stellarstar štítna žľaza je v poriadku ...to mi uz robili vyšetrenia ..neviem.ale mam z toho strašne zly pocit a strach

stellarstar
12. nov 2022

@elizabetkamelissa z coho máš strach?

elizabetkamelissa
autor
12. nov 2022

@stellarstar co ja viem bojím sa ze to bude nieco vazne ...uvidíme co povie obvodný...pribalovy leták som čítala a hnačka tam nie je ..tak uvidíme ..

stellarstar
12. nov 2022

@elizabetkamelissa čo užívaš? Nemáš stresové obdobie?

barbied
12. nov 2022

@elizabetkamelissa môže to byť SIBO. Skúste si o tom prečítať. Ja som to mala, liecila som sa antibiotikami, plus fodmap strava.

elizabetkamelissa
autor
12. nov 2022

@stellarstar užívať teraz neuzivam.nic okrem.AD ... Stresové obdobie mam hej ale nemyslím si ze to je z toho ..ja proste cítim ze s mojim telom nieco nie je v poriadku

elizabetkamelissa
autor
12. nov 2022

@barbied dakujem pozriem sa

barbied
13. nov 2022

@elizabetkamelissa kľudne ak budete potrebovať, napíšte mi

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@barbied dakujem ...je mi z toho tazko ..a este furt na to myslim ze ktovie co sa somnou deje ..niekedy mam take myšlienky na najhoršie ..ze mam tam nejaky nádor ale nieco😓😓Bojím sa no

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@barbied este som sa chcela spytat ci tiez ste mali tie ranne nutkave kašovite stolice ...a plynatosť este

ahhola
13. nov 2022

To chce vyšetrenie vajecnikov, pýtaj na gynde. 🍀

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@ahhola tam.som.uz bola...vsetko ok

ahhola
13. nov 2022

Colonoskop.?

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@ahhola chystám sa ku abvodnemu aby ma tam poslal ..lenže to zase bude trvat kym dostanem nejaky termin a mesiac mozno

simsalabim
13. nov 2022

@elizabetkamelissa presne aj u mna to sposobilo SIBO ako u @barbied. Nechapala som, v momente ako som vstala, musela som ist. Mne okrem toho aj dost zblnkalo a prelievalo sa v crevach a sem tam som mala hnacku z uplne nevinnych jedal. A samozrejme, neskutocna plynnatost, hlavne ked som lezala.

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@simsalabim hm ale bolesti alebo kŕče ste mali tiez ci nie ? Ja bolesti nemam len taky nepríjemný pocit v brucho alebo ako to nazvať ...a z tej plynatosť ma potom boli chrbát trosku ..a uz ste vyliecena ci to takto ostalo doteraz ? Dakujem za odpoved ...

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@simsalabim a co bolo spúšťačom u vas? Ja som.mala neskutočne stresy ked toto vsetko začalo

simsalabim
13. nov 2022

@elizabetkamelissa obcas bolesti z plynov. Co to spustilo, netusim. Dlho mi tvrdili, ze to mi zlcnik robi zle. No a potom pri Sibo teste take vysledky, ze na gastre este tak vysoku hodnotu nemali 🙈 Uzivala som Normix a niekolko mesiacov Fodmap dietu. Zatial som ok, no vraj sa to lubi vratit. Je to prerastanie bakterii z hrubeho creva do tenkeho.

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@simsalabim no dufam ze to u mna bude tiez toto ...a ze to prejde po case ..a boli ste aj na kolonoskopii?

elizabetkamelissa
autor
13. nov 2022

@simsalabim A este som sa chcela spytat ako dlho trvalo kym prišli na to ze je to SIBO ...ako dlho ste nevedeli o co ide

simsalabim
13. nov 2022

@elizabetkamelissa neviem, dlho. Aj rok. Ako vravim, mysleli, ze zlcnik.

barbied
14. nov 2022

@elizabetkamelissa ano presne ako spomínate boli to každé rano kašovite stolice (aj zapach bol iný). Nafukovanie,bolesti brucha,taky diskomfort. U mňa to začalo tiež v období ked som prežívala veľký stres a vtedy som bola po prekonaní covidu a myslim ze oslabena imunita plus stres sposobilo to sibo. Dva roky skoro trvalo kym sa zistila príčina. Môžem vam povedať že ked som mala to sibo moja psychika bola na dne, bala som sa chodiť niekam na výlety co som malo chodievala alebo po ceste do práce co nemam daleko som sa bala ze mi nahle bude treba na wc. Zila som v takom bludnom kruhu, lebo stres tomu nepomáha. Zatial da cítim super konecnr po dvoch rokoch. Som po normixe a fodmap diete prisnej a momentálne zaraďujem do jedalnicka postupne každý týždeň jednu potravinu aby som zistila co ni nerobi dobre. Skus sa opýtať o to vyšetrenie,nieje bolestivé len môže byť nepríjemné,kedze dávajú piť laktulozu,takze môže ta preháňať.ale aspon budrs vedieť ci si ok.

stanulienkat
14. nov 2022

Skus probiotika.

elizabetkamelissa
autor
14. nov 2022

@barbied Dakujem.pekne urcite to spomeniem obvodnemu

elizabetkamelissa
autor
14. nov 2022

@barbied ked budem vediet co.mi je urcite dam vediet ako som dopadla

barbied
14. nov 2022

@elizabetkamelissa ano daj vedieť ako si dopadla. Čím skor to budeš riešiť tym lepšie pre teba,. Dlhodobo neliečené sibo môže spôsobiť chronické choroby ako ibs, cronovu chorobu,tak netreba to zanedbať, a hlavne co je hlavne sa budes citit zase lepšie 😊 fodmap strava je veľmi prisna ale pomoze ti to 😊

elizabetkamelissa
autor
14. nov 2022

@barbied Teraz mi napadlo ci ta bolel aj chrbát na pravej strane vzadu ..niekedy ma picha aj v boku ale väčšinou ta bolesť vystreluje do zadu na pravej strane