Zmena myslenia

21. okt 2021

Ahojte ! Píšem sem lebo chcem počuť že sa to da 🙂. Po deťoch som dosť nabrala kilá. Sebavedomie už nie je tam kde bývalo. Začala som byt mrzutá, veľa kričať, doslova sa zo mna stal za 7 rokov jeden hnusný negatívny človek ! Ja si to všetko uvedomujem a chcem byt iná. Chcem byt zase tá milá a spokojná žena ktorú majú ľudia radi. Ozvala som sa dnes trénerovi s ktorým som cvičila ešte pred deťmi. Na druhý týždeň začína tréningy, objednala som sa aj k psichologicke. Poradiť sa ako zmeniť prístup k životu a byt vďačná za to čo mám. Zienky prešiel si niekto takou zmenou samej seba ? Aj vnútorne aj vonkajšie ? Da sa to udržať ? Nechcem teraz napr 2 mesiace byt super a potom sa niečo stále vo mne to prepne a budem tam kde som bola. Ďakujem za každú reakciu.

helena1982
21. okt 2021

ked chces tak to je prvy krok na ten ceste 🙂 ono je podstatne udrzat sa ked veci nepojdu ako maju, ze nebude vsetko vychadzat si ako si naplanujes, treba to proste ukorigovat, aby zbytocne ta veci nevytacali

autor
21. okt 2021

@helena1982 presne toho sa bojím. Že keď niečo nebude ako si predstavujem že zlyham. Podala som si žiadosť do novej práce nakoľko to miesto kde som teraz z duše neznášam. Verim že to pôjde.

kittykat22
21. okt 2021

ides na to super. Vela stastia 👍 Fyzicka trener, mentalne psychologicka. Drzim ti palce ❤️

sante81
21. okt 2021

Držím ti palce, všetko je to o pozitívnom myslení 😉

autor
21. okt 2021

@sante81 a tu je problém. Neviem prečo ale som sa za tie roky negatívne nastavila. Vsimla som si na sebe že pred tým alo niečo skúsil to odsúdim.

xsimonkax
21. okt 2021

Ahoj, co sa týka postavy a schudnutia, poradím na zaklade seba, treba zmeniť životný štýl stravovania a snazit sa ho prispôsobiť tak, aby tebe a tbojmu telu to najviac vyhovovalo. Zakladom chudnutia je strava 80% a 20% pohyb a šport. Treba si držať kaloricky deficit, z ktorého človek začína chudnúť lebo telo si bude brať energie z uložených tukov. Avšak zakladom je nehladovat ale jest pravidelne a menších porciach a snažiť sa tanier obohatiť bielkovinami a zeleninou.

K psychickej pohode a zmene si už musí každý človek pomôcť sám. Nikto iný nedokáže zmeniť druhému myslenie. Zväčša aj psychológ hovorí že zmena musí prísť od človeka ktorý ju chce. Mne pomohlo, že som si začala viac všímať svoje dostatky, v čom som dobrá, co sa mi páči a snažila som sa neriesit svoje nedostatky. Tým som po dlhsej dobe dospela k tomu, ze som sa zacala vnímať inak a hlavne som sa začala vnímať s laskou.
Pozitívne myslenie je relativny pojem, ale mne velmi ponohli videá na youtube od Martina Lajprika, ktorý tam veľmi veľa vecí vysvetľuje, skus pozriet 😊

Držím palce 🍀

dadis
21. okt 2021

Neviem ti poradit, co sa tyka zmeny, lebo ja som vzdy bola od "prirodzenia" pozitivna. Neviem, ci to je povahou, alebo zivotnym stylom. Lebo zivot nemám úplne ukazkovy, ale aj napriek malym negativnym "vypadkom" som stastny clovek(choroba dietata, tazky rozvod). Podla mna su v zivote najdolezitejsie vztahy s inymi, to je to, co ma v zivote najviac tesi. Dobre vztahy s rodinou, i tou vzdialenejsou, treba sa navstevovat, udrziavat kontakty, telefonovat si. Aj bratrancom a sesterniciam, co sme roky nevideli. Robit rodinne stretnutia, kde ma rodina moznost sa stretnut. Dalej kamaratstva. Udrziavat si priatelstva a nove priatelstva vytvarat, ozvat sa aj starsim znamym, stretavat sa. Praca. Najst si pracu, kde ta maju radi a kde ta akceptuju a kde mas rada ludi aj ty. Udrziavat si dobre vztahy, stretavat sa i mimo prace, zaujimat sa o seba. Viera/Duchovno. Zalezi k comu inklinujes. Ja som veriaca katolicka, pre moje mentalne zdravie je dolezite chodit do kostola a viest rozhovory s Bohom i so sebou. Ale chapem, ze kazdy ma svoj sposob. Dalej vasen - tu by som zhrnula, ze venovat sa vsetkemu co mi dodava instantnu radost, pre mna sport (beh, bicykel, treningy, turistika), zabava (s detmi, s priatelmi na pivku a tak), dobre jedlo, cestovanie, divadlo, flirt. No a na poslednom mieste, co ma robi stastnou je moje telo. Ze je zdrave a krasne, aj ked mam 40. Nie je dokonale, mam uz na tvari vrasky a vlasy bez farby uplne sive...ale snazim sa vnimat ho pozitivne. Ak by aj bolo lepsie/horsie krajsie/skaredsie....nic by to nezmenilo na tom, co som pisala vyssie ❤

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinenka886
22. okt 2021

si myslim ze si na dobrej ceste. uz len uvedomit si, aky, aka som vo svojom vnutri a ze nieco chcem zmenit je super krok 🙂 a vsetko ostatne sa casom podda a prisposobi, len netreba zufat ked to nepojde hned 🙂

dagmara17
22. okt 2021

Hlavné je že si si uvedomila, že vlastne chceš zmenu. Že ti to vadí, to je dobrý začiatok. Podľa mňa keď zaradíš do bežného dňa aj viacej pohybu vonku, mne napríklad pomohlo aj to, že som ráno skôr vstala a mala som svoju chvíľku pre seba, urobila som si čaj a prečítala zopár strán z knihy a bola som príjemne na deň naladená.

danulicek
22. okt 2021

ja som na tejto ceste a môžem ti napísať, že sa to dá. nestačí však len chcieť, hoci je to základ. celé je to o tebe a na tebe. ja som to skúšala tisíckrát, o chudnutí ani nehovorím. vždy som v určitom momente alebo pri určitých udalostiach zlyhala. až po veľkých zdravotných problémoch, kedy som nevedela, čo ma čaká a či nebudú minulé Vianoce moje posledné, som si uvedomila, že sa netreba hrať na "zmenu", hlavne ak ju robí človek "kvôli okoliu", ale treba si ju urobiť sám vo svojej hlave. u mňa prešiel rok a stále sú situácie, kedy mám "down" obdobia, vtedy ale viem, že som vyčerpaná alebo že už je toho veľa a treba sa zastaviť sama so sebou a vrátiť sa späť. a je to ok, nikto v živote nie 100 percentne pozitívny.

len jeden postreh by som možno napísala - priprav sa na to, že tvojou zmenou nebudú možno niektorí ľudia v okolí nadšení, nebudú to chápať a nebude im to vyhovovať. základ je ale myslieť v prvom rade sama za seba, či chceš byť ozaj "iná" kvôli sebe alebo nie 🙂 držím palce 🙂