Zmena gynekologičky a zdravotná karta

aalzbetkaa
23. máj 2016

Zienky nepatrí to sem ale chcem sa spýtať ze keď sa chcem dať k inej gynekologicke ci musím ísť za tou že si chcem zobrať kartu alebo stačí ísť k novej a ona si tu kartu požiada? Ďakujem za odpovede

buckeye
23. máj 2016

no kazdy to ma inak niektori gyn to v ramci sluzieb vybavia za teba, ale standardne sa dava listok, kde ziada novy gyn a o zdravotnu dokumentaciu, ten listok das svojej starej gyn a ona to novej bud posle postou (malo by sa tak), alebo ti ju rovno da a zanesies si ju sama

8291
23. máj 2016

Alebo sa robí len vypis zdravotnej dokumentácie a ten odovzdaš novému gynekologovi.Lebo karta je majetkom konkrétneho lekara a nemusí ju vydať,tak urobi len výpis.Vsade sú iné štandardy.Musiš sa len informovať v konkrétnych ambulanciach

zuzulaxx
23. máj 2016

@aalzbetkaa ja som toto riešila pred týždňom ...zavolala som sestricke nového gynekologa,a opýtala som sa jej ci berú nových pacientov,povedala ze ano a potom som sa jej opýtala a nie netreba ti ísť ku starej gyndoske ani po kartu ani výpis z dokumentacie,len preukaz poistenca a oni si už vyžiadajú od tvojej bývalej gyndosky..Ale určite to neplatí pri všetkých lekároch..takže skús zavolať tam kam sa chceš dať preradiť a oni ti uz presne povedia 😊

zuzulaxx
23. máj 2016

@8291 karta nieje majetok lekára,na tvoje vyziadanie vám ju lekár musí dať!!!!!! Viem ze sa to všade nerobí a majú s tym viacerí problémy ale nedajte sa odbiť!! Práva sú na vašej strane!

buckeye
23. máj 2016

@zuzulaxx toto rozsireny omyl, ale "karta"' nie ue majetkom nikoho, ani pacienta, je vysledkom zmluvy medzi lekarom a pacientom, avsak nemize byt predmetom majetku ani jedneho z nich, preto by sa nemala vydavat len tak pacientovi, ale mali by ju posuvat lekari medzi sebou na vzajomne vyziadanie, pacient ma narok na jej kopiu, ale original nemusi lekar vydat, nic ho k tomu nezavezuje, moze urobit spominanu kopiu

8291
23. máj 2016

@zuzulaxx poznam práva pacient a,ale aj prava lekára a ten ma právo nevidať zdravotnú dokumentaciu,lebo je to jeho majetok,pokial pacientovi dá len vypis zo zdravotnej dokumentacie,tak je to úplne v poriadku a nikto mu nemôže nič.Je to jeho právo.

8291
23. máj 2016

@buckeye presne tak,len som sa zle vyjadrila,nemusí ju vobec vydať.