Zlý spánok po priateľovej smrti. Poradíte?

mirka1001
3. mar 2014

Ahojte, ja uz neviem ako si poradit. Som uz asi pripad pre psychiatra. Odkedy umrel moj priatel mam strasne zly spanok.Vobec sa mi nedari zaspat, pricom predtym som mohla spat aj 12 hodin, teraz ledva 5. Cely den som potom unavena. Naschval poobede nespim, aby som mohla vecer, ale neda mi. Kazdy vecer idem spat s tym, co zase v noci bude. Akonahle si lahnem tak to na mna pride, zle sa mi dycha. Viem ze to moze byt vysokym stadiom tehotenstva, ale trva to uz styri mesiace.

ichbinich
3. mar 2014

Ako prve by som ti odporucala skusit relaxacne techniky. Je ich niekolko, mozes vyskusat, ktora ti bude vyhovovat najviac.
Autogenny trening, progresivna relaxacia, meditacia,...
Niektore staci podla knihy alebo CDcka, niektore bude najlepsie, ked ta niekto nauci.
Znie to tak, ze ku telesnym potiazam este nevies psychicky "vypnut". A potom nespis o to viac ☹
Na psychiatriu to nevidim, ale mna napriklad naucila psychologicka autogenny trening, tak mozno by pomohla aj tebe. Navyse, kedze ti zomrel priatel, ti pomoze uz len sa o tom porozpravat s niekym...
Este mozes skusit na zaspavanie a spanie pouzit biely sum: byvaju CDcka, aj so sumom mora, aj ine relaxacne melodie. Ak ti to pomoze, nechaj pustene celu noc.
Vsetko dobre!

satanka1
3. mar 2014

je mi ľúto,ž si prišla o priateľa..určite ti veľmi chýba..skús vyhľadať psychológa a riadne sa vyrozprávať aj o strate priateľa..bábätku určite prospeje,ked sa viac vyspíš. držím palce.

mimla
3. mar 2014

Mne v podobnej situácii pomohlo najskôr jednoducho nespať. tady sa to dalo, od úvanavy som zaspala až okolo šiestej ráno a o desiatej som už bola hore. Vtedy sa to dalo, nemusela som ísť do práce. Potom mi pomohol pes v izbe a melatonín (nebola som tehotná). Melatonín v tehotenstve len po konzultácii s lekárom. Tvoja nespavosť ale môže súvisieť aj s tehotenstom. Ja som od piateho mesiaca nespala viac ako tri hodiny.

brisilda
3. mar 2014

ak si cez den unavena kludne si lahni a spi .....neber ohlad na to ci je den alebo nie proste spi vtedy kedy to tvoje telo potrebuje 😉 ked sa ti narodi babatko tak sa ti spanok upravi 😉 Ja tiez ponocujem no pomaha mi zaspavanie pri zapnutom televizore .........samozrejme nepozeraj ziadne krimi ......sem tam sa stava, ze rano o 1-2 ide dobry film 😀 Mne sa casto stavalo, ze som poobede zaspala s malym a spali sme 3 hodinky 🙂 potom som sla spat o 3 rano ...No ak mas pocit , ze potrebujes psychologa tak ho navstiv ak ti odporuca psychiatra tak sa tomu nebran no ak to zajde az k liekom tak radsej nieco prirodne 😉 drzim palce

mimake
3. mar 2014

Je mi uprimne luto ze ti umrel priatel, musi to byt tazke, ak citis ze tvoj problem vychadza z toho navstiv psychologa, nie je to hanba. Ak sa predsa len rozhodnes ho nenavstivit tak odporucam spat vtedy kedy to tvoje telo potrebuje. Ja som cele tehu spala cez den a v noci som bola hore. Nemalo to suvis so stadiom tehotenstva, proste tak si to moje telo ziadalo, takze v noci som buntosila a pozerala telku a takmer cely den som spala. Mala som rizikove od zaciatku takze som chvala bohu nemusela chodit do prace lebo neviem ako by som to zvladla. Takze skus aj ty pocuvat svoje telo co ti hovori

yollanda
3. mar 2014

tak, pripad pre psychiatra rozhodne si, lebo nespavost je prejav depresie. a moze to byt aj tehu, ja som nemohla spavat tiez. lenze babo sa narodi, a nenaspis ani to, co za inych okolnosti prespis. lahko mozes prist do poporodnej depresie a to nie je sranda. navstiv odbornika. neber to na lahku vahu