Žltačka typu C - prenos, liečba

2. aug 2024

Žltačka typu C prosím vás vysvetlite mi to odborné,kto sa v tom vyzná. Internetu neverím..
Ako sa to prenáša ako sa lieči?

pribinak
2. aug 2024

Ako sa prenáša? Napr pohlavným stykom, krvnou transfuziou, s matky na dieťa, infekčným užívaním drog

Ak neveríš internetu, ok, máš lekára, svoj zdravotný stav môžeš konzultovať s ním

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koliesko642
2. aug 2024

Nie je to žltačka TYPU C, len proste žltačka C.

autor
2. aug 2024

@pribinak nejde o mňa ale o môjho chlapca

pribinak
2. aug 2024

Tak ak sa jedna o frajera, mimoriadne silno by som zvazila čo ďalej
Lebo Céčko sa prenáša len veľmi špecifickými spôsobmi

kiki68
2. aug 2024

@pribinak mohol mat smolu, staci piercing, tetovanie, Kosmetika v studiu, zubar, hocico, kde neni nieco v poriadku a bum. Zalezi ako to dostal. Ale zial stava sa a viem podla primarky, co nas mala na skoleni pre hygienu, ze zial mali pripady z kozmetickeho studia, kadernictva a pod. Clovek sa totiz spolieha na to, ze niekto nespravi chybu

pribinak
2. aug 2024

@kiki68 takýchto prípadov je minimum. Omnoho častejšie je to promiskuita a injekčne užívanie drog

kiki68
2. aug 2024

@pribinak urcite je, ale stale to moze byt aj tento pripad. Najviac prenosov je myslim vdaka tetovaniu a piercingom v zahranici ( napr v Thajsku a pod), kde nie su take hygienicke standardy. Ma to inkubacnu lehotu 6 mes, takze clovek aj zabudne, ze bol kdesi v Thajsku a bolo tam lacne tetovanie, pripadne nejaka pedikura za par frkov. Ano 20 ludi sa nenakazi a ten jeden Bude mat nejaky mini rez na tej pedi a uz to moze prejst. Mna toto strasne odradza si dat niekde na dovci spravit nejaku mani a pedi, nakolko hep b,c su velmi nakazlive v porovnani s HIV a moze to byt fakt bordel. Ludia, co nepouziju kondom a podobne pripady to uz ani nehovorim, len taky dojde na tu pedi a niekto dojde za nim a staci jedna chyba a je zle.

pribinak
2. aug 2024

@kiki68 nebudem sa opakovať, takýchto prípadov je fakt minimum. U nás dominuje Céčko pri injekc.uzivani drog a promiskuite

My dve tu zbytočne dokolecka píšeme to iste, ak má diagnostikovanú zltacku typu C, tak musí mat o tom lekárske potvrdenie a tam je uvedený aj zdroj nákazy alebo aspoň predpokladánej nákazy

A potom ešte sú tu deti, na ktoré “úspešne” ich zodpovedne matky preniesli hepatitidu a to sme zas pri užívaní drog a promiskuite

Čau

jaga18
2. aug 2024

Doplnila by som, že aj prenos z matky na dieťa nie je tak jednoduchý ako pri HIV. Je tam úplne mizivé percento pravdepodobnosti. Preberali sme to na infekcnom s dr, keď sme si vzali do pestúnskej starostlivosti dieťa matky narkomanky HCV+ Hovorila nám, že keby sa aj prítomnosť vírusu u malého potvrdila, je prakticky nemožné sa v rámci domácnosti nakaziť. Nákaza hrozí hlavne pri nechranenom pohlavnom styku a v minulosti pri transfuziach krvi, tie sú dnes uz bezpečné.

autor
2. aug 2024

@pribinak tak to aj žiaľ chytil dozvedela som sa až teraz že to má a neviem ako ďalej

pribinak
2. aug 2024

Ak je to niekdajší narkoman či sexuálne rizikový partner, tak je nutne aby začal liečbu.
Sex len a len s kondómom, analny sex so spec. kondómom pre tento druh sexu, ale čím skôr začať liečbu

Hold, je to vysokorizikový partner