Zlomený zubný mostík na predných zuboch

misinka26
17. aug 2023

Ahojte, pred cca 2 rokmi mi robili zirkónový zubný mostík na predných 6 zuboch s tým, že jednotky boli vybraté, a teda drží len na 2 a 3... Pred mesiacom som blbo zahryzla a mala som pocit, že som ho zlomila. Na kontrole ani roengeni nič nebolo vidno tak sme to nechali tak. Dnes som si ale umývala zuby a našla som prasklinu po celej dĺžke medzi jednotkami od ďasna až dole. Volala som zubárovi ale ten ma zoberie až v pondelok. Stalo sa Vám to už niekomu? Ako sa vôbec taký mostík opravuje? Stál okolo 4500 €, to ma porazí ak budem musieť kupovať nový...

miamia04
17. aug 2023

@misinka26 máš ho menej alebo viac ako 2 roky? Mala by platiť záruka, myslím .

misinka26
autor
17. aug 2023

@miamia04 Práveže už viac ako 2 roky... ale štve ma, že som bola pred mesiacom tam a som vravela, že ja cítim, že niečo nie je ok, aj teraz celý čas som ani nekusala ani nič... sa mi všetci smiali, že už si to namýšľam... a teraz toto...

mischap
17. aug 2023

Mostik sa opravit neda. Ja by som dala na tvojom mieste miesto jednotky implantat a urobila novy mostik. Malo sa to tsk urobit od zaciatku.

miamia04
17. aug 2023

@misinka26 tak si to dobre cítila, že sa zlomil, len ma to zarazilo, za tie peniaze by som to.. nečakala...zlomenie zirkonového mostíka . Mne tak praskli kovovo fazetované korunky, chybu urobil technik, neboli dobre pripojené tie korunky, ale zubár ma úplne odbil s reklamáciou... neviem veru poradiť.

lolita555
17. aug 2023

Tak ja mám iný gól robili mi dva roky dozadu 6 zubov platila som 2500 eur a zubár naozaj že veľmi veľmi obľúbený a na tretí deň drb praskol jeden zub.skoro má slahlo a najhoršie je že ťa bolesť keď to menia a davaju koniec ani nie bolesť ale brutál zlý pocit

miamia04
17. aug 2023

@mischap ale ako jej mohol prasknúť? Veď to nie taký veľký úsek.

miamia04
17. aug 2023

@lolita555 tiež zirkónové?

misinka26
autor
17. aug 2023

@mischap Keby sa dali urobiť implantáty, tak mám implanatáty ale nedajú sa nakoľko nemám dosť kosti... mňa ako 10 ročnú operovali a ťahali predné zuby, celé roky som mala strojčeky, náhrady a iné srandy... keď nevieš pls nevydjadruj sa... takých múdrych je až až... ja som sa pýtala na to ako sa opravuje mostík, nič iné...

misinka20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikpa
17. aug 2023

@misinka26 podľa mňa tam musela byť chyba alebo zlý materiál. Ja som mala zirkónove korunky na predu roky a absolútne som ich nešetrila. Keď mi ich dával zubár dole tak to bol des, nešlo to dole za nič. Také boli stále aj po rokoch pevné. A k tým implantátom, kosť som mala slabú aj ja a vyžratu od zapálu, dorobili mi ju a vložili implantát. Všetko sa dnes dá len treba si vybrať nazoj dobrého zubára.

mischap
17. aug 2023

Akoze nechapem tvoje rozculenie. Pytala si sa ci sa da mostik opravit napisala som ti, ze nie. Zlomeny mostik sa opravit neda. To ze sa nedaju v tvojom pripade pouzit implantaty a ze si mala predtym nejake problem nemam odkial vediet. To si nespomenula. Pracujem v zubnej ambulancii a napisala som ti ako by sme to riesili u nas. To ze sa ti to zlomilo a budes to musiet dat prerobit na svoje naklady, zato ja ozaj nemozem. Darmo sa rozculujes na moju adresu. Pekny den

miamia04
17. aug 2023

@misinka26 nemáš mať náhodou pri týchto kvalitných a drahších korunkách DLHŠIU záruku?
niekde píšu aj 5-10 rokov na materiál. Podľa mňa musela byť tiež chyba pri výrobe alebo nekvalitný materiál.

misinka26
autor
17. aug 2023

@mischap Ja nie som rozčúlená, len ma vždy udivuje ako ľudia dávajú iným nevyžiadané rady. Môj zubár najlepšie vie čo je pre mňa dobré nakoľko som vyrastala v Martinskej fakultnej nemocnici a ja sama by som už mohla robiť zubárku (keby som na to mala žalúdok)... Áno zjavne to budem musieť opäť celé zacvakať aj keď by som čakala, že ten mostík oveľa viac vydrží ako jedno zahyznutie do chleba... Pekný večer...

misinka26
autor
17. aug 2023

@nikpa Mne bohužiaľ neppomôže ani dorobiť kosť, ja ju tam totiž skoro vôbec nemám a keď ma operovali v detstve (21 štychov cez celé vrchné ďasno), tak poškodili ďasno, a teda ono je úplne zničnené... taktiež prihladali na estetiku, a teda ten mostík je nádherný, veľmi som sa z neho tešila, lebo od 18 som mala keramické korunky a tie už neplnili svoku funkciu, boli našróbované v jednotkách a tie museli ísť von kôli zápalom. Teraz mám 37 a predné zuby nemám od 10 rokov, namiesto nich som tam mala rôzne iné náhrady... Doktor vravel, že vydržia do dôchodku a aj dlhšie a že kusať môžem čokoľvek, len nakoľko ja som nikdy nebola naučená hrýzť prednými zubami tak som to ani neskúšala, až do nešťastného dňa kedy som z chuti zahryzla do končeka od chleba a bolo...

misinka26
autor
17. aug 2023

@miamia04 Opýtam sa v pondelok doktora, že čo teda bude a ako sa to bude riešiť... verím, že skrešeme tú sumu aspoň na polovicu...

0silvia0
17. aug 2023

@misinka26 drzim palce, daj vediet ako si dopadla.

misinka26
autor
17. aug 2023

@0silvia0 Ďakujem určite dám vedieť 🙂

miamia04
17. aug 2023

@misinka26 držím palce aj ja , možno uznajú nejaku predĺženú reklamáciu alebo vadu materiálu. Daj vedieť.

mirka414
17. aug 2023

Drzim moc palce aby reklamácia dobre dopadla

mirka414
17. aug 2023

@misinka26 mne robili zirkonove zuby v Turecku a povedal že snimi môžem aj taniere zjest že vydržia veľa tak ma ten chlieb naozaj prekvapil 😔

misinka26
autor
18. aug 2023

@mirka414 Ja som mala tiež také info a naozaj som si na ne dávala veľký pozor, lebo predtým, čo som mala keramické s tými mi neoporúčali hrýzť, takže som nebola automaticky naučená kusať a vidíš, jeden blbý konček chleba a krásne zuby sú v p...

mirka414
18. aug 2023

@misinka26 ja som mala na prednom zube zirkonove korunku tuším cca 20 rokov a teda som ju vôbec nešetrila a jedla som a kúsala naozaj všetko a celé roky naozaj kľud takze som naozaj zvedavá čo vydržia tieto moje terajšie

misinka26
autor
21. aug 2023

No dievčatá, tak ho musia urobiť na novo celý ale uznali, že to bola buď chyba materiálu alebo zle nasadený lebo sa im nepáčil dokus... takže ho urobia za materiál len a aj ten len na polovicu kedže som ho mala len 2 roky... takže najbližší mesiac zase sedenia u zubára...

miamia04
21. aug 2023

@misinka26 Tak aspoň čiastočne dobrá správa, že nebudeš musieť platiť celý, prajem nech ten nový je rovnako pekný a kvalitnejšie urobený, aj správne nasadený a nech ti slúži dlhé roky.🍀😊

misinka26
autor
21. aug 2023

@miamia04 Ďakujem veľmi pekne, verím, že tento krát to už bude všetko ok...

0silvia0
21. aug 2023

@misinka26 tak tie sedenia u zubara nezavidim, ale aspon ze to nebudes musiet platit vsetko. Drzim palce.