Zlomený palec na nohe

ivanashaggy
15. aug 2014

Ahojte 🙂 zaciatkom jul som si pri bábätku zlomila malicek na lavej nohe... Oblepili mi ho leukoplastom k zdravemu prstu a bolo 🙂 a teraz trapas - zle som stupila na schodišti a asi som si zlomila palec na pravej nohe. Chcem sa spýtať, či ste niektorá mali túto zlomeninu a či je ozaj nutné ist na pohotovosť... Pokiaľ by som nemusela, radšej by som nešla. Palec nie je dislokovaný, akurat ze trochu zmodrel a boli jak ďas ale pri bábätku by som s nejakou sadrou nemohla fungovať - 9 mesačny drobec si vyžaduje mamu v pohybe... Tak ma určite chápete... Myslim, ze aj tak by mi len dali dlahu k palcu a zase prelepili - to som si aj sama spravila 😉 mama ma straší, že keď sa mi to zle zrastie, ze budem padať 😉 dajte prosím nejake info ako sa vam to zrastalo a ci ste s tym isli k doktorke... Ďakujem 🙂

miskap2111
16. aug 2014

@ivanashaggy mala som zlomený palec na nohe- spadla som zo schodov (asi pred 5 rokmi). Nešla som s tým hneď k doktorovi - asi až po týždni, keď som stále nemohla chodiť a prakticky neboli topánky, ktoré by som obula. Urobil mi RTG- bola to celkom teda riadna zlomenina s dislokáciou, ale keďže sa už začal proces hojenia, už mi to nemohol dať do sádry, tak mi to len fixovaný leukoplastom. Zahojilo sa to, ale mám ho taký krivší a občas ma pobolieva, ale nie nejako závažne. Takže musíš sa rozhodnúť sama, ale ak si len zle stúpila, možno ho budeš mať len podvrtnutý, nie zlomený (palce rýchlo modrajú).

jumama
16. aug 2014

Ja som tiez zakopla a mala som zlomeny, len taka prasklinka na kosti, nepohnuta, len mi ho prilepili. Kvoli prstom malokedy sadruju, pripadne mi povedali, ze si mozem lepit nie dva prsty o seba, ale palec fixovat takou palickou, co sa do ust lekar pozera. Plus odporucili pevnu obuv.

simca06022011
16. aug 2014

sadru ti urcite nedaju ;) kvoli jednemuprstu aleprave kvoli moznym komplikaciam by som si sla daturobit rtg 🙂

sissy27
16. aug 2014

@simca06022011 no s tým "určite" by som nepreháňala... kamoška si zlomila palec na nohe a mala sadru až nad koleno niekolko týždňov... asi to bolo komplikovanejšie, keď sa takto rozhodli, ale aj takéto sa stáva...

havana_frost
16. aug 2014

@ivanashaggy Ja som ešte o sadre kvôli zlomenému prstu na nohe nepočula 😲 a to som mala zlomené v rôznych časoch 4 prsty, ale nie palec, pravda.. Prsty na nohách sa liečia ako píšeš, prilepia sa k vedľajšiemu. Ak ti to nerobí problém, tak si to zlep sama, aj tak ti to tam len zrentgenujú a zlepia. Ja už som po prvom zlomenom ani nechodila k doktorovi 🙂

ivanashaggy
autor
16. aug 2014

Ďakujem, dievčatá, ste poklady! skúsenosti druhych velmi pomahaju 🙂

martusik495
7. júl 2016

Och vďaka za modrý koník.ja že či mam ísť s prstom na nohe na chirurgiu🙂olepím si ho aj sama.ďakujem

sim12345
1. aug 2016

Dievcata ja som zakopla mam zlomeny palec a dali mi dlahu 🙂

henika40
12. sep 2016

ahojte, mne ho na pohotovosti zrengenovali, napriek dotazu kvoli vykriveniu, sestrixka zafixovala na zlu stranu, zdravotnictvo je na biednej urovni, kebyze s tym nikam nejdem, mam to od zaciatku fixovane na dorbu stranu, som tam isla prave preto, ze bol krivy a som tajne dufala, ze bude iba vyskoceny… bol tak asi 3 dni, teraz po tyzdni je este stale krivy, vyrovna sa este neviete?…. ortoped na kontrole po 7 dnoch kazal fixovat na druhu stranu.. fixovat je treba este 3 tyzdne, narovnavat, nenarovnavaju…. zostane krivy??

nika82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz